İzmir Alsancak’ta İngilizce Almanca Rusça Eğitimi Başlıyor, Sınıflar Doluyor…

Okullarımızda verilen Genel İngilizce / Almanca / Rusça / İspanyolca / İtalyanca eğitimlerimiz kriter bazlı, konuşma ağırlıklı ve beceri odaklıdır.

Öğretmenlerimiz; ders materyallerini Linguafolio’da bulunan hayatımızın içinde ihtiyacımız olan hedef kriterlerini gerçekleştirecek şekilde hazırlarlar. Bu kriterler Starter-A1-A2 B1-B2 C1-C2 seviyelerinde sınıflandırılmıştır. Her seviyedeki kriterler okuma, dinleme, yazma ve konuşma olarak dört gruba ayrılmıştır. Materyal seçiminde öğrencilerin yaş grupları, ilgi alanları ve ihtiyaçları son derece önemlidir.

Okullarımızda Genel İngilizce / Almanca / Rusça / İspanyolca / İtalyanca programları konuşma odaklıdır, öğrencilerin dil becerilerinin geliştirilmesi öncelikli hedeftir. Dil bilgisi yapıları okuma ya da dinleme etkinliklerinde öğrenciye sunulur, hedeflenen kalıpları tanıması ve kullanması sağlanır. Dil bilgisi kurallarının öğrenci tarafından keşfedilmesine yardımcı olunur. En temel seviyeden başlayarak derslerde öğrencilerle İngilizce iletişim kurulur. Öğrenciler ihtiyaçlarını ana dil kullanmadan ifade etmeleri konusunda teşvik edilir.

Bu programa kimler katılım sağlayabilir?

 • Genel İngilizce / Almanca /Rusça / İspanyolca / İtalyanca eğitimi almak isteyenler,
 • Yazma, okuma, dinleme konuşma ağırlıklı bir eğitim planı olanlar,
 • Çeşitli dil sınavlarına hazırlık için alt yapı oluşturmak isteyenler,
 • Belli bir süre yurt dışında yaşama planı olanlar,
 • Üniversiteden yeni mezun olmuş ancak yabancı dil eksikliği yüzünden iş görüşmelerinde sorun yaşayanlar hedeflenmektedir.

Eğitiminin planlanması nasıl olur?

 • Eğitim planlamasına sözlü seviye belirleme sınavı(placement) ile başlanır. Placement, öğrencilerin konuşma becerilerinin ölçüldüğü sözlü bir değerlendirmedir. Placemet sırasında sorulacak anahtar sorular, seviyelerin gerektirdiği dil bilgisi yapıları seviye yeterlikleri ile ilgili kriterler kılavuzda sunulmuştur.
 • Sınıflar en fazla 12 kişiliktir. Bu konuda hassas ve kararlı olunması, eğitimin kalitesini artıracaktır.
 • Ders Gün Alternatifleri;
  Pazartesi + Çarşamba + Cuma / Salı + Perşembe / Cumartesi + Pazar
  Sabah / Öğle / Akşam

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?