TESOL Eğitimi İle İngilizce Öğretmeni Olabilirsiniz!

Tesol, Türkiye’de ve yurt dışında, herhangi bir dalda lisans mezunu olan bireylerin kolejler ve İngilizce kurslarında öğretmenlik yapmasını sağlayan bir sertifikadır. Kariyerine İngilizce öğretmeni olarak yön vermek isteyen öğrencilerimiz bu eğitimi alabilirler. Öğretmen adayları, AmericanLIFE şubelerinde bir öğretmen gözetiminde staj yaparak aldıkları eğitimi paylaşma ve uygulama şansı bulurlar.

TESOL nedir ?

TESOL, Teaching English to Speakers of Other Languages (Başka dilleri konuşanlara İngilizce Öğretmek)

TESOL, anadili İngilizce olmayan kişilere yasal olarak İngilizce öğretebilme yetkinliği veren sertifikasyon kursu/programı için kullanılan kısaltmalardır.

TESOL, içinde öğretme tutkusunu barındıran, sahip olduğu becerileri net olarak aktarabilme ve kendisini ifade edebilme özelliğine haiz ve başkalarının hayatına fark katabilme ve bir artı kazandırabilme arzusu içerisinde olan kişilere isteklerini gerçekleştirebilme cesareti ve fırsatı verir.

TESOL kursu için uygun musunuz ?

Bir İngilizce öğretmeni adayı olarak TESOL eğitimine başlamadan önce tüm İngilizce dil becerilerinde ve özellikle konuşmada en az C1 düzeyinde yeterlilik göstermeniz gerekmektedir. Kursa başlamadan önce, genel İngilizce testi ve bir de telefonda görüşme yapmanız istenecektir. Eğer gerek görülürse yüz yüze bir video konferans görüşmesi istenebilir.

Not: Türkiye’de TESOL sertifikası ile çalışmak istediğinizde sizden istenecek olan en az 2 yıllık önlisans mezuniyeti eğitimlere katılmak için aranan bir şart değildir.

Türkiye’de ve diğer ülkelerde nerede ve nasıl çalışabilirim ?

TESOL eğitiminizi ve öğretme pratiklerinizi başarı ile tamamladıktan sonra Türkiye’de özel öğretim kurumlarına (yabancı dil kursları, özel okullar vb.) başvurabilirsiniz. Türkiye’de İngilizce anlamında yasal olarak, ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından atanarak, çalışmak için üç tane ünvan vardır; İngilizce Öğretmeni, İngilizce Uzman Öğretici, İngilizce Usta Öğretici. Sizin ünvanınız İngilizce Usta Öğretici olacaktır. Milli Eğitim Müdürlüğü ek olarak en az 2 yıllık önlisans mezuniyetinizi görmek ister. Elbette, müdürlük ile yapılacak olan bu resmi yazışmalar sizi işe alacak olan özel öğretim kurumu ile MEB arasında olacaktır. Sertifikanız ile beraber size göndereceğimiz beyan edebileceğiniz ayrıca bir Türkçe mektup olacaktır.

Bizi seçmeniz için başlıca nedenler;

-Güvenilir, sağlam bir itibar ve deneyim
-Milli Eğitim onayına uygun sertifika
-İngiliz ELT uzmanı denetçi tarafından akredite
-Online TESOL eğitimi ve öğretmen pratiği imkanı
-Zaman veya sınır olmadan esnek çalışma saatleri
-Yüksek derecede kalifiye TESOL eğitmenleri
-Doğrulanmış TESOL iş imkanı bağlantıları

Sertifikasyon (TESOL eğitiminizi başarı ile tamamladıktan sonra İngiltere’den gelecek olan dokümanlar)

  • ALAP (Awarding Language Acquisition For Professionals) tarafından akredite edilmiş hologram logolu TESOL Sertifikanız
    2- Detaylı TESOL Kurs Transkript belgesi (Özellikle eğitim kurumları ile yapacağınız iş görüşmelerinde önem arz edecek)
    3- Onaylı öğretme pratiği sertifikanız
    4- Sertifikanız ilgili Milli Eğitim Müdürülüğüne gönderildiğinde British English Board (BEB) tarafından hem Türkçe hem İngilizce olarak hazırlanmış, kurs içeriği ve sertifika hakkında bilgilendirme mektubu.

TESOL Eğitim Paketleri;

  1. Rookie Package ( Çaylak Paketi )

Bu pakette Intesol tarafından yürürlükte olan 140 saat online eğitim bulunmaktadır. Online eğitime katılım için TESOL Sertifikası için müracaat eden adayımızın Intesol’a kaydı yapılır ve kayıt giriş bilgileri tarafına ulaşır ulaşmaz ortalama 24 hafta süreli TESOL belgesi için online eğitimleri başlamış olur.

  1. Experienced Package ( Tecrübeli Paketi )

Bu pakette sunduğumuz imkanlar; Temel Paket + Online Eğitime katılan adayın kayıt yaptırdığı AmericanLIFE şubesinde 2 aylık ders gözlemi yapabilmektedir. Bu gözlemler, Intesol’ un online eğitiminde sunulan bilgilere uyumlu olması nedeni ile öğretmenler ve öğretmen adayları için önemli bir tecrübe yaratacaktır. Bu pakette ayrıca, 2 aylık gözlem sonunda, Tesol öğrencisi, A1, A2, B1 ve B2 seviyelerinden birer sunum yapacak olup, sunumunu 1 ya da 2 öğretmen değerlendirip, Profesyonel yorum ve yönlendirmelerde – yazılı olarak – bulunacaktır.

  1. Professional Teacher Package ( Profesyonel Öğretmen Paketi )

Bu pakette sunduğumuz imkanlar; Eğitim Paketi + Online Eğitime katılan adayımız, gözlem ve sunumlar sonrasında, TESOL belgesini aldıktan sonra, AmericanLIFE şubesinde belirlenen bir sınıfa ders verecek olup, bu ders süresinin %30, 60 ve 90’ında gözleme tabi tutulup, başarılı olması durumunda stajının kalkması için Referans Mektubu verilmektedir.

4.AmericanLIFE Team Mate Package ( AmericanLIFE Takım Arkadaşım Paketi )

Öğretmenlik paketinin diğer paketlere göre en büyük farkı, İngilizce bilmeyen herhangi bir lise mezunu, üniversite de okuyan ya da üniversite mezunu biri, bu paketi alarak arzuladığı ve hayalini kurduğu İngilizce Öğretmenliği olanağına kavuşacaktır.

Bunun için kayıt olduğu şubede seviye tespit sınavına alınıp, ihtiyaç duyulması durumunda Starter’ dan başlayıp, C2 kurunun sonuna kadar eğitimlerini AmericanLIFE şubesinde tamamlayacaktır.

Seviye yükseltme eğitiminin tamamlanmasından sonra Tesol başvurusu yapılmakta ve Staj Paketinin tüm koşulları sunulmaktadır.

Öğrencimize, eğitimini başarıyla tamamlaması durumunda eğitim aldığı şube ya da istediği herhangi bir şubemizde 1 sene iş garantisi sunmaktayız.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?

Kısmi Alıntı