Uluslararası İngilizce Öğretmeni Olmak İstermisiniz?

Tesol, Türkiye’de ve yurt dışında, herhangi bir dalda en az ön-lisans mezunu olan bireylerin İngilizce öğretmenliği yapmasını sağlayan bir sertifikadır.

AmericanLIFE Dil Okulları şubeleri, kariyerine İngilizce öğretmeni olarak yön vermek isteyen öğrencilerine bu eğitimi de sunabilir. Öğretmen adayları, AmericanLIFE şubelerinde bir öğretmen gözetiminde staj yaparak aldıkları eğitimi paylaşma ve uygulama şansı bulurlar.

American Life şubelerinde sunulan 4 farklı Tesol Paketi vardır.

1- Base Package (Temel Paket): 140 derslik eğitimden oluşur. Eğitim sonunda katılımcı TESOL sertifikasını alır.

2- Professional Feedback Package (Profesyonel Geridönüt Paketi): 140 ders eğitim sonunda aday 2 ay American Life şubelerinde ders gözlemi yapar. Gözlem sonunda A1-A2-B1-B2 seviyelerinde ders sunumu hazırlar. Bu sunum American Life eğitim koordinatörleri tarafından değerlendirilerek yazılı geri dönüt verilir.

3-Reference Letter Package (Referans Mektup Paketi): 1. ve 2. paketler ek olarak, aday Tesol sertifikası aldıktan sonra American Life şubelerinde 1 kur/seviye ders verir. Bu dersler belirli aralıklarla eğitim koordinatörleri tarafından gözlemlenir ve kişiye American Life Referans Mektubu verilir.

4-Team Mate Package (Takım Arkadaşım Paketi): İş garantili Tesol paketidir. İngilizce bilmeyen herhangi bir aday (en az lise mezunu) bu paketi alarak İngilizce Öğretmeni olabilir.

Adaya, ihtiyacı var ise Starter dan C2 seviyesine kadar İngilizce eğitimi verilir. Eğitim sonunda, aday 140 derslik Tesol eğitimine başlar. Paket 1-2 ve 3 ü kapsayacak şekilde Tesol eğitimini tamamlar ve adaya, herhangi bir American Life şubesinde 1 yıl iş garantisi sunulur.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?

Alıntı: Tesol