Ücretsiz Deneme Dersi

Genel İngilizce – Beceri Odaklı Dil Eğitimi Nedir?

İngilizce ‘‘Mr. and Mrs. Brown went to the seaside’’ değildir. İngilizce LinguaFolio kriterlerini günlük hayattan güncel örneklerle gerçekleştirmektir. LinguaFolio Amerika Birleşik Devletleri NCSSFL[National Council of State Supervisors for Languages] tarafından onaylı dil öğrenme kriter kitabıdır. İngilizce bilmek, bir İngiliz veya bir dünya insanıyla konuşmaya yetmez. AmericanLIFE Dil Okulları öğrenme alışkanlığı, cesaret ve iletişim becerisi kazandırır. Gerekli olan da budur.

Okulumuzda genel ingilizce ders materyalleri, Uluslararası Dil Öğrenme kriterlerini içeren Linguafolio hedeflerini gerçekleştirecek şekilde hazırlanmaktadır. Bu kriterler Starter-A1-A2 B1-B2 C1-C2 seviyelerinde sınıflandırılmıştır. Her seviyedeki kriterler okuma, dinleme, yazma ve konuşma olarak dört gruba ayrılmıştır. Materyal seçiminde öğrencilerin yaş grupları, ilgi alanları ve ihtiyaçları son derece önemlidir.

Bu programa kimlerin ihtiyacı olur?

  • Genel İngilizce eğitimi almak isteyenler,
  • Dinleme, konuşma, okuma, yazma becerileri kazanmaya yönelik bir eğitim planı olanlar,
  • Çeşitli dil sınavlarına hazırlık için alt yapı oluşturmak isteyenler,
  • Belli bir süre yurt dışında yaşama planı olanlar,
  • Üniversiteden yeni mezun olmuş ancak yabancı dil eksikliği yüzünden iş görüşmelerinde sorun yaşayanlar.

Eğitiminin planlanması nasıl olur?

  • Eğitim planlamasına Placement (seviye belirleme sınavı) ile başlanır. Placement, öğrencilerin konuşma becerilerinin ölçüldüğü sözlü bir değerlendirmedir. Placement sırasında sorulacak anahtar soruları, kriterler kılavuzu belirlemektedir.

Öğrencilerimize sunduğumuz avantajlar nelerdir?

  • Öğrencilere 3 ay boyunca kullanabilecekleri English Central şifreleri ücretsiz olarak verilmektedir. (englishcentral.com)
  • Eğitim sonunda her öğrenciye sertifika verilmektedir. Roosevelt University C2 sertifikamıza sahip olan her öğrenciyi TOEFL ya da IELTS puanı gerekmeksizin, programlarına yalnızca sözlü mülakat ile kabul etmektedir.
  • Öğrencilerimiz okullarımızdaki plus more sınıflarından (konuşma kulübü, sinema kulübü vs.) ömür boyu ve tüm şubelerimizde katılım sağlayacak şekilde faydalanabilirler.

Öğretmenler nasıl ders işler?

AmericanLIFE öğretmeni, yukarıda da belirtildiği gibi derslerini Linguafolio’yu esas alarak işler. Her dersin başında öğrenciler, o günün hedef kriterinden haberdar edilir. Kritere yönelik ders işlenir, ders sonunda Linguafolio üzerinde, kriterin yerine getirildiğine dair işaretleme yapılır.

AmericanLIFE Genel İngilizce programları konuşma odaklıdır, öğrencilerin dil becerilerinin geliştirilmesi öncelikli hedeftir. Dil bilgisi yapıları okuma ya da dinleme etkinliklerinde öğrenciye sunulur, hedeflenen kalıpları tanıması ve kullanması sağlanır. Dil bilgisi kurallarının öğrenci tarafından keşfedilmesine yardımcı olunur. En temel seviyeden başlayarak derslerde öğrencilerle İngilizce iletişim kurulur.

Dil seviyenizi ücretsiz olarak belirlemek için tıklayınız… 

Ayrıntılı bilgi ve randevu için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz… 

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?