Almanca Aile Birleşim Sınavı Nedir?

Almanca aile birleşim sınavı nedir sorusunun cevabı; Almanya’da eşinin yanında yaşamak isteyen ve eşinin yanına yerleşmek isteyen kişiler için 2007 yılından beri basit düzeyde Almanca bilgisi olduğuna dair kanıt niteliğinde zorunlu bir sınav olarak verilebilmektedir. Almanya’da eşinin yanında yaşamak isteyen kişilerin en azından başlangıç olarak basit derecede Almanca bilerek iletişim kurabilmesi, Almanya’daki hayata katılım sağlayabilmesi amaçlanmaktadır.  AmericanLIFE Eskişehir olarak sunduğumuz eğitim programlarını tamamen ihtiyacınıza yönelik olarak sunuyor ve sınav formatı üzerine tasarlanmış zengin materyallerimizle eğitim veriyoruz.

Almanya’ya yerleşecek olan eşin vize alabilmesi için en az A1 düzeyinde Almanca biliyor olması ve aile birleşim sınavından 100 üzerinden en az 60 puan almış olması gerekmektedir. Toplamda 80 dakika süren ve üç dil becerisi üzerinden yapılan Almanca aile birleşim sınavı; dinleme bölümü 20 dakika, okuma ve yazma bölümü 45 dakika, konuşma bölümü 15 dakika olarak uygulanmaktadır. Sınavın her bölümü için hazırlanmanızı sağlayan uzman akademisyenlerimizle çalışarak hayallerinize kolayca ulaşabilirsiniz. AmericanLIFE Eskişehir olarak uzman akademisyenlerimizle ve zengin materyallerimize güvenerek dil konusunda verdiğimiz eğitimler için yüzde yüz garanti veriyoruz.

Almanca Aile Birleşim Sınavı Şartları

Alman hükümeti, eşlerinin yanında yerleşmek isteyen kişiler için vize alımlarında uyum yasası kapsamında belli şartlar öne sürmektedir. Bu şartlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Alman vatandaşı olan eş Almanya’da ikamet etmeli ve aile birleşimi için başvuran kişinin kendi eşi ya da çocuğu olmalıdır.
  • Almanya’ya yaşayan eşin, ailesi ile yaşayabileceği uygun niteliklere sahip evi olmalıdır.
  • Almanya’da eşinin yanında yaşam isteyen kişilerin vize alımlarında konsolosluğu Start Deutsch A1 belgesini sunması ve bu sayede basit düzeyde Almanca bilgisi olduğunu kanıtlamalıdır.
  • Almanya’da yaşayan eşin son üç aydır bir işyerinde çalışıyor olması gerekmektedir.
  • Almanya aile birleşimi için başvuracak kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Almanca aile birleşimi sınavı öncelikli şartlar arasında yer almakta ve büyük önem taşımaktadır. AmericanLIFE Eskişehir’in en büyük dil okulu olarak Almanca adana escort aile birleşimi sınavı için verdiği zengin içerikli eğitimlerle yanınızdadır. Almanca aile birleşimi ayda bir defa yapılmakta ve başvuruların şahsen yapılması gerekmektedir. AmericanLIFE Eskişehir ücretsiz danışmanlık hizmetleriyle sınav başvuru sürecinizde de yanınızdadır. AmericanLIFE Eskişehir tarafından size sunulan eğitim fırsatları tamamen sınava yönelik olarak hazırlanmakta ve sınavdan başarılı bir şekilde geçmenizi sağlayacak şekilde planlanmaktadır. Amacımız her zaman yüzde yüz müşteri memnuniyeti ve yüzde de başarılı sonuçlardır. Almanca aile birleşim sınavı nedir sorusunun cevabını ve sonuç garantisini AmericanLIFE Eskişehir’de bulacaksınız.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?

American LIFE Eskişehir Yabancı Dil Kursu

Adres: Hacıalibey Mahallesi, Sakarya-1 Caddesi No:6/1 Tepebaşı – Eskişehir
Telefon: +90 (222) 345 00 03
E-posta: eskisehir[at]americanlife.com.tr
Facebook: F/allineskisehir
Twitter: T/allineskisehir