Çocuklar İçin Yabancı Dil Eğitiminin Önemi

AmericanLIFE Eskişehir, her yaş grubundan birey için yabancı dil eğitimi vermektedir. Çocuklar için yabancı dil eğitiminin önemi çok büyüktür ve bu önemin farkında olan firma, erken yaşta dil eğitimini teşvik etmektedir. 0-6 yaş arası, çocukların en çok meraklı olduğu ve zihinlerinin dil eğitimi için en uygun olduğu dönemdir. 6 yaşına kadar algılama mekanizması, en aktif dönemini geçirir. Algıların açık olması, verilen dil eğitiminin daha kalıcı ve daha etkili sonuçlar vermesine yardımcı olmaktadır.

Çocuklar için yabancı dil eğitiminin önemi 0-6 yaş grubuna verilen bir ikinci dil eğitimi, ana dil eğitimi olarak da düşünülebilir. Bu dönemden sonra dil eğitimine başlayan çocukların, erken başlayanlara oranla daha kısıtlı kelime dağarcığın sahip oldukları ve cümle kurma becerilerinin daha geç geliştiği gözlemlenmiştir. Çocuklarının erken yaşta yabancı dilde uzmanlaşmasını isteyen ebeveynler, AmericanLIFE Eskişehir’e gelerek kayıt işlemlerini başlatabilirler.

Erken Yaşta Dil Öğrenmenin Sağlayacağı Avantajlar

Türkiye’deki eğitim sistemine göre devlet okullarında verilmeye başlanan İngilizce eğitimi, çocukların 10’lu yaşlarına denk gelmektedir. Dil eğitimi için 0-6 yaş grubu önerilirken, 10 yaşlarda verilen eğitimin ne kadar geç kalındığı kolaylıkla anlaşılabilir. Okul öncesi dönemde, algı mekanizmasının aktif çalışması sayesinde duyulan ya da öğrenilen her kelime, hafızada daha etkili bir şekilde tutulmaktadır. Bu sayede eğitimlerde verilen her kelime, çocukların hayatları boyunca unutamayacakları şekilde kaydedilecektir. Ana dilin öğrenilme süreci de bu şekilde ilerlemektedir. Çocuklar, henüz konuşmaya başlamamış olsalar bile yakın çevresindeki sesleri ve kelimeleri kaydetmektedir.

Okullarda verilen eğitimlerin tek düze oluşu, onlarca çocuğu dil öğrenimi konusunda isteksiz olmalarına neden olmaktadır. Erken yaşta verilen dil eğitimlerinde ise daha çok oyun merkezli öğretim metodu uygulanmaktadır. Bu sayede, çocukların öğrendikleri şeylerden keyif almaları ve öğrenmeye daha istekli olmaları sağlanmaktadır. AmericanLIFE Eskişehir, çocuklara verilen kurslarda başarısı kanıtlanmış öğretme metotlarını tercih etmekte ve kurs sürecini olabildiğince eğlenceli hale getirmektedir.

Erken yaşta doğal bir şekilde yabancı dil öğrenme becerisini kazanan çocuklar, ileriki yaşlarda başka bir dil öğrenmek istediklerinde de aynı metotları kullanmaktadır. Bu sayede, üçüncü ya da dördüncü bir dil daha etkili bir şekilde öğrenilebilmektedir. Dil öğrenme becerilerinin erken yaşta yükseltilmesi, farklı konularda da daha başarılı olunmasına yardımcı olabilir. Yeni bir yabancı dil öğrenmek, yeni bir bakış açısı öğrenmek gibidir. Bu nedenle, birden fazla dil konuşabilen insanların, eleştirel düşünme ve olaylara farklı açılardan yaklaşabilme becerileri tek dil konuşabilen kişilere göre daha yüksektir. Erken yaşta ikinci bir dil öğrenen çocuk, diğer akranlarından daha kolay sıyrılabilir ve daha başarılı bir eğitim hayatı geçirebilir.

American LIFE Eskişehir Yabancı Dil Kursu

Adres: Hacıalibey Mahallesi, Sakarya-1 Caddesi No:6/1 Tepebaşı – Eskişehir
Telefon: +90 (222) 345 00 03
E-posta: eskisehir[at]americanlife.com.tr
Facebook: F/allineskisehir
Twitter: T/allineskisehi

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?