Çocuklar Ne Zaman İngilizce Eğitimine Başlamalılar?

Çocuklar ne zaman İngilizce eğitimine başlamalılar sorusuna AmericanLIFE Eskişehir, yetişkinlere verdiği kurslar kadar çocuklara verdiği kurslarda da başarılı sonuçlar elde eden bir firmadır. Çocuklar ne zaman İngilizce eğitimine başlamalılar sorusu, dil eğitimine önem veren ebeveynlerin en çok sorduğu sorulardan birisidir. Günümüzde hemen hemen her sektör için İngilizce’ de iyi seviyede olmak gerekir. İngilizce’nin ana dil kadar etkili bir şekilde konuşulabilmesi için erken yaşta dil eğitimlerine ağırlık verilmesi gerekmektedir.

İkinci dil eğitimi için en ideal dönem konusunda çeşitli tartışmalar sürmeye devam ediyor. Kritik Dönem Hipotezi ise en çok kabul gören görüşler arasındadır. Bu görüşe göre, kritik döneme kadar dil eğitimi gerçekleştirilmez ise sonradan alınacak eğitimler ile dil öğrenilebilir ancak yetkinlik aynı derecede olmayacaktır. Uzmanlar, 2 yaş ile ergenlik dönemine kadar olan süreçte dil öğrenimine önem verilmesi gerekildiğini düşünüyor.

Çocuklarda Dil Eğitiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dil eğitimine ne kadar erken başlanırsa, ilerleme de o kadar fazla olmaktadır. AmericanLIFE Eskişehir, çocuklarda dil eğitimi konusunda tecrübeli eğitmenlere sahiptir. Çocukların eğlenirken öğrenmeleri sağlanarak, İngilizce dilini sevmeleri ve ilgi duymaları sağlanmaktadır. Çocuklar için dil kursu seçilirken, çocuk eğitimi konusunda uzmanlığı bulunan kişiler tarafından eğitim verilip verilmediği öğrenilmelidir. Yetişkinlere verilmesi gereken eğitim ile çocuklara verilmesi gereken eğitim farklıdır.

Çocuklar, bebeklik döneminde bile dil öğrenebilirler. Anne ve babanın farklı ana dilleri konuşması ve bebekle kendi dillerinde iletişime geçmeleri, bebeğin dilleri kafasında ayrı ayrı kodlamasını sağlamaktadır. Bazı kişiler, bu durumun bebekte kafa karışıklığı yaratacağından endişe duymaktadır. Yapılan araştırmalar, iki dilli olarak büyüyen çocukların bilişsel becerilerinin daha gelişmiş olduğunu, herhangi bir göreve konsantre olmada daha hızlı olduklarını ve akademik açıdan da daha başarılı olduklarını göstermektedir.

Dikkatinizi Çekebilir  Erken Kayıt Fırsatı ile Eskişehir İngilizce Kursu

Ebeveynler, çocuklarına ikinci bir dil öğretmek isterken sosyal ve duygusal gelişimlerine engel olmamalıdır. Dili daha iyi öğrenmesi için gönderilen uzun süreli kurslar, çocukluğun tam anlamıyla yaşanmasına engel olacaktır. Özellikle de dil kursuna zorla gönderilen çocuklarda, dilde gelişmenin aksine öğrenmede isteksizlik ve bazı psikolojik sorunlar oluşabilmektedir. Bu nedenle, ailelerin çok ısrarcı olmamaları gerekir. Çocuğun dil konusundaki yatkınlığına dikkat edilmeli ve çocuk da ikna olduktan sonra kurs araştırması yapılmalıdır. Tercih edilecek kurslarda, eğitimlerin oyunlar içerisine yerleştirilerek verilmesine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde, kısa bir sonra yeni bir dil öğrenmeye olan istek ortadan kalkabilir. Araştırmalar, çocukluk döneminde oyun sırasında verilen  bilgilerin daha kalıcı olduğunu ve çocukların öğrenme konusunda daha istekli olmalarını sağladığını kanıtlamıştır.

American LIFE Eskişehir Yabancı Dil Kursu

Adres: Hacıalibey Mahallesi, Sakarya-1 Caddesi No:6/1 Tepebaşı – Eskişehir
Telefon: +90 (222) 345 00 03
E-posta: eskisehir[at]americanlife.com.tr
Facebook: F/allineskisehir
Twitter: T/allineskisehir

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?Bir önceki yazımız olan Çocuklar İçin Yabancı Dil Eğitiminin Önemi başlıklı makalemizde americanlıfe eskişehir, çocuk ingilizcesi ve çocuklar için ingilizce hakkında bilgiler verilmektedir.