Eskişehir Proficiency Hazırlık Kursu

Dil sınavlarından başarılı bir şekilde geçmek isteyenler için etkili kurslar veren Eskişehir Proficiency hazırlık kursu AmericanLIFE Eskişehir, Proficiency kursları ile İngilizce dilinde yeterlilik kazanmanızı sağlayabilir. Eskişehir Proficiency hazırlık kursu ile üniversiteler tarafından hazırlanan dil sınavlarından başarılı olabilirsiniz. Proficiency kursu, yalnızca üniversitelerdeki hazırlık eğitimlerinden muaf olmayı sağlamaz. Günümüzde bazı kurumlar da personel alımında benzer sınavlar gerçekleştirmekte ve adayların İngilizce yeterlilik düzeylerini ölçmektedir. Anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından verilen kurslar ile kısa bir süre içerisinde İngilizce konuşma ve yazma becerilerinde ilerleme gözlenebilmektedir.

Proficiency sınavlarının içeriği, üniversitelere göre farklılık gösterebilmektedir. AmericanLIFE Eskişehir, verdiği eğitimle sınavları geçmek için öğrencilerin yeterli bilgi donanımına ve beceriye sahip olmalarını amaçlar. Alınacak Proficiency kursunun başarı ile tamamlanması sonucunda herhangi bir üniversitenin ya da kurumun hazırlık sınavlarından rahatlıkla geçebilirsiniz.

Proficiency Kursu Kimlere Yöneliktir?

Eskişehir Proficiency hazırlık kursu, TOEFL ve YDS gibi diğer dil sınavlarından farklıdır. Bu sınavlar, İngilizce bilgisini kanıtlayan ve belirli bir süre geçerliliği bulunan sınavlardır. Proficiency sınavları ise kurumlara ya da üniversitelere girişte, yeterli İngilizce bilgisine sahip olunup olunmadığını kontrol etmek için düzenlenmektedir. Hazırlık eğitiminin zorunlu olduğu üniversite bölümlerine giriş için ya da firmaların personel alımlarına hazırlık yapmak için Proficiency kurslarına katılabilirsiniz.

Proficiency sınavları genellikle üniversite kayıtlarının yapıldığı Eylül ve Ekim aylarında düzenlenmektedir. Üniversite giriş sınavlarından yeterli puan alan ve hazırlık eğitimi bulunan üniversitelere giriş hakkı kazanan kişiler, kurslara başvurabilirler. Sınavların hangi tarihlerde düzenleneceği ve sınav süresinin ne kadar olacağı ile ilgili detaylar, üniversiteler tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle üniversitelerden bilgi alınması önerilir.

Proficiency Sınavı İçeriği

Proficiency sınavları, 4 temel beceriyi sınayan sınavlar olmaktadır. Reading, listening, speaking ve writing bölümlerinden oluşan sınavda, her bölümün puan olarak ağırlığı farklı olabilmektedir. Listening ve speaking bölümleri, her üniversitede gerçekleştirilmemektedir. Bu bölümler için özel bir zaman ve sistem hazırlanması gerektiğinden pek çok üniversite reading ve writing becerilerine göre puanlama yapmayı tercih etmektedir. Daha ileri seviyede İngilizce bilgisi isteyen üniversiteler, 4 beceriyi de sınamayı tercih etmektedir.

Öğrencilerin, ilgilendikleri üniversitenin Proficiency sınav örneklerini incelemeleri önerilir. Bu sayede hangi becerilere ağırlık verilmesi gerektiğine daha kolay karar verilebilir. AmericanLIFE Eskişehir, öğrencilerin kurstan önceki bilgi birikimini sınavlarla ölçmekte ve seviyelere göre özel sınıflar oluşturmaktadır. Bu sayede, belirli bir beceride yetkinlik kazanmış kişilerin eksik yönlerini gidermeye yönelik, daha verimli eğitimler verilebilmektedir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?

American LIFE Eskişehir Yabancı Dil Kursu

Adres: Hacıalibey Mahallesi, Sakarya-1 Caddesi No:6/1 Tepebaşı – Eskişehir
Telefon: +90 (222) 345 00 03
E-posta: eskisehir[at]americanlife.com.tr
Facebook: F/allineskisehir
Twitter: T/allineskisehir