Eskişehir SAT Kursu ve Eğitim İçeriği

Sınavlarda başarı elde etmek isteyenlere tecrübeli eğitmenleri ile destek veren Eskişehir SAT kursu ve eğitim içeriği AmericanLIFE Eskişehir, SAT sınavı için de kurslar gerçekleştirmektedir. Eskişehir SAT kursu ve eğitim içeriği ile SAT sınavlarında istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Eğitimler, öğrencilerin seviyelerine göre belirlenen özel sınıflarda gerçekleştirilmektedir. Eğitmen kadrosunda da yabancı eğitmenlere yer verilmiştir.

SAT sınavı, Amerika’da bulunan yüksekokul ve üniversitelere giriş için tercih edilebilecek bir sınavdır. Ülkemizdeki bazı üniversiteler de, SAT sınavına girmiş yabancı uyruklu öğrencileri kabul edebilmektedir. Yılda 6 kez gerçekleştirilen bu sınav, 2 ayda 1 olacak şekilde uygulanmaktadır. Sınavlarda elde edilen puanların geçerlilik süresi 2 yıldır. Sınava kayıt işlemi online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Kurumumuzdan bu konuda yardım alabilirsiniz.

SAT Kursuna Kimler Katılabilir?

SAT(Scholastic Aptitude Test), ortaöğretim boyunca öğrenilen bilgilerin sınandığı bir sınavdır. Sınav içeriğinde eleştirel okuma, yazma, matematik ve geometri alanlarından sorular sorulmaktadır. Sorular hem bilgi düzeyini hem de yorum yeteneğini ölçecek şekilde hazırlanmaktadır.Eskişehir SAT kursu ve eğitim içeriği SAT kursunda alınan eğitim, üniversite öğreniminde de başarıya ulaşmak için de yardımcı olacaktır.

Lise son sınıf öğrencileri ve lise mezunları, SAT kurslarına katılım gösterebilirler. Ortaöğretim boyunca edinilen bilgi ve becerileri sınayan bir sınav olduğu için ülkemizdeki pek çok yükseköğretim kurumu tarafından dikkate alınmaktadır. Türk üniversitelerinde öğrenim görmek isteyenler, hem üniversiteye giriş için hem de Türk eğitim sistemine aşinalık kazanmak için kurumumuz tarafından verilen kurslara katılabilir.

SAT Sınavı İçeriği

SAT sınavı iki ayrı sınav şeklinde gerçekleştirilmektedir. SAT 1 olarak adlandırılan ilk sınav, “Reasoning Test” olarak da bilinmektedir. İkinci sınav olan SAT 2 ise “Subject Test” olarak gerçekleştirilmektedir. SAT 1 sınavı için öğrencilere 3 saat 45 dakikalık bir süre tanınmaktadır. Çoktan seçmeli olarak uygulanan sınav içerisinde, sayısal ve sözel bilgileri ölçmeye yönelik sorular bulunur. Matematik-Geometri, İngilizce eleştirel okuma-yazma ve kompozisyon bölümlerinden oluşur. Testlerin skorları 200 ile 800 arasında değişmektedir. Amerikan üniversitelerine giriş için 3 test sonucu da dikkate alınmaktadır. Türk üniversitelerine giriş için yapılan sınavda ise “Writing”, kompozisyon, kısmı dikkate alınmamaktadır.

SAT 2 sınavı ise 1 saat sürmektedir. Çoğunluğu çoktan seçmeli soruların oluşturduğu bu sınavda, akademik konulara yönelik sorular sorulmaktadır. İngilizce, Tarih, Matematik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Latince, Japonca ve Çince SAT 2 sınavının başlıca konuları arasındadır. Bu test sonucunda alınacak skor da 200 ila 800 arasında değişebilmektedir. Türk üniversitelerine giriş için SAT 2 sınavına girmeye gerek yoktur. Pek çok üniversite, yalnızca SAT 1 sınavının sonucunu dikkate almaktadır. Amerikan üniversitelerinin büyük bir çoğunluğu ise her iki sınava da girilmesini şart koymaktadır. AmericanLIFE Eskişehir ile her iki sınavdan da yüksek skorlar elde edebilir ve hayalini kurduğunuz üniversiteye giriş hakkı kazanabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?

American LIFE Eskişehir Yabancı Dil Kursu

Adres: Hacıalibey Mahallesi, Sakarya-1 Caddesi No: 6/1 Tepebaşı – Eskişehir
Telefon: +90 (222) 345 00 03
E-posta: eskisehir[at]americanlife.com.tr
Facebook: F/allineskisehir
Twitter: T/allineskisehir