Eskişehir’de Dil Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Dil sınavlarına çalışmak, diğer sınavlara çalışmaktan daha zor olabilmektedir. AmericanLIFE Eskişehir, bu konuda öğrencilere ve yetişkinlere destek olmaya çalışmaktadır. Eskişehir’de dil kursu seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir sorusu, sınavlardan başarı ile geçmek isteyen herkesin aklına gelen ilk sorulardan arasındadır. Günümüzde, Eskişehir sınırları içerisinde, dil eğitimi veren ve dil sınavlarına hazırlığa yönelik onlarca kurs bulunmaktadır. Niteliksiz kursların seçilmesi maddi kayba ek olarak  zaman kaybına da neden olmaktadır.

Dil eğitimi için kurs seçimi yapılırken, firmaların çok yönlü bir şekilde değerlendirilmesi gerekir. Fiyat uygunluğu, pek çok kişi için önemli bir kriter olsa da eğitimin kalitesini ölçen bir kriter değildir. Eğitmenlerin ve firmanın ne kadar tecrübeli olduğu, eğitimden memnun kalınmadığında iptal sürecinin nasıl olduğu gibi konularda araştırmalar yapmak gerekir.

Dil Eğitimi Veren Firmalar Yerinde Ziyaret Edilmelidir

Eskişehir’deki dil kursları ile ilgili internet araştırması yapıldığında, binlerce sonuç çıkmaktadır. Bu sonuçlar incelenirken, sadece web sayfasındaki bilgilere göre karar verilmemelidir. Uygun bulunan kursların listesi çıkarılmalı ve firmalar tek tek ziyaret edilmelidir. Eğitim verilen sınıflar incelenmelidir. Özellikle de yaz aylarında eğitim alınacak ise sınıfların havadar olmasına dikkat edilmelidir.

Dil eğitiminde görsel araçların kullanılması, eğitimlerin daha verimli bir şekilde geçmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle sınıflarda bilgisayar, projeksiyon gibi elektronik donanımların olup olmadığı kontrol edilmelidir. Her sınıfta klima olması, eğitimin kalitesini önemli derecede etkileyebilmektedir. Dil kurslarına katılım genellikle yaz aylarında daha çok tercih edildiğinden, sınıf sıcaklığının uygun seviyelerde olmasına dikkat edilmesi gerekecektir. Aksi takdirde, dikkat dağınıklığı ve rahatsızlık hissedileceğinden alınacak eğitim verimli olmayacaktır.

Eğitim Sistemleri Nasıl Olmalı?

Sınıfların kontenjanlarının kaç kişilik olduğu da çok önemli bir konudur. Dil eğitiminde sınıf içi etkileşimin yüksek olması çok önemlidir. Bu nedenle, çok kalabalık sınıflarda bu sağlanamamakta ve öğretmenlerin öğrencilere ayırabildiği vakit daha az olmaktadır. Sınıf kontenjanı 10 ya da 12 kişi aralığında olmalıdır.

Firma kadrosunda yer alan eğitmenler hakkında da araştırmalar yapılmalıdır. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerden alınacak eğitimler daha verimli olacaktır. Bazı dil okullarında, ana dili İngilizce olmayan yabancı uyruklu eğitmenlerde yabancı eğitmen olarak gösterilebilmektedir. Eğitmenler hakkında detaylı bilgi edinilmelidir.

Sınıfların seviyelere göre oluşturulması, kişilerin daha hızlı bir şekilde ilerleme kat etmesini sağlayacaktır. Aynı seviyedeki öğrenciler, birlikte daha hızlı bir şekilde becerilerini geliştirebilirler. Dil kurslarında, teorik bilgilerin pratiğe dökülmesini sağlayacak eğlenceli aktivitelere de yer verilmelidir. Konuşma kulüpleri gibi aktiviteler, dil eğitiminde bir hafta yapılacak teorik eğitimden daha iyi bir şekilde ilerleme kaydedilmesini sağlayabilir. AmericanLIFE Eskişehir, bir dil kursundan istenen tüm özelliklere sahip bir kurumdur ve yukarıda sıralanan tüm kriterleri sağlayabilmektedir. Dil eğitimi için güvenilir ve kaliteli bir firma arayışında olanlar, istedikleri zaman ziyaret edebilirler.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?

American LIFE Eskişehir Yabancı Dil Kursu

Adres: Hacıalibey Mahallesi, Sakarya-1 Caddesi No:6/1 Tepebaşı – Eskişehir
Telefon: +90 (222) 345 00 03
E-posta: eskisehir[at]americanlife.com.tr
Facebook: F/allineskisehir
Twitter: T/allineskisehir