Eskişehir’de TOEFL Hazırlık Kursu

Eskişehir’de TOEFL hazırlık kursu AmericanLIFE Eskişehir, dil sınavlarına hazırlık kurslarındaki başarıları ile kendisini kanıtlamış firmalar arasındadır. Eskişehir’de TOEFL hazırlık kursu için nitelikli bir firmaya başvurmak isteyenler, AmericanLIFE Eskişehir’i tercih edebilirler. Test of English as a Foreign Language ismiyle ilk kez 1964 yılında uygulanan TOEFL sınavı, uluslararası geçerliliğe sahip önemli dil sınavlarından birisidir. Amerikan üniversitelerine giriş için geçilmesi gereken bir sınav iken, zamanla 130 ülkede geçerli kabul edilen bir sınav olmuştur. Sadece üniversiteler değil, çeşitli kurumlar da işe alımlarda TOEFL sınavına giriş şartı koyabilmektedir.

TOEFL sınavı, Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan ve kar amacı gütmeyen Educational Testing Service tarafından hazırlanmaktadır. Sınavdan alınabilecek puan 0 ila 120 arasındadır. Taban puanları üniversiteler ve kurumlar tarafından özel olarak belirlenmektedir. Bu nedenle, standart kabul edilebilecek bir başarı taban puanı yoktur.

TOEFL Sınavına Kimler Katılabilir?

İngilizce bilgisini kanıtlamak isteyen herkes TOEFL sınavına kaydolabilir. Uzun bir süre geçerliliği bulunan bir sınavdır. TOEFL sınavından alınacak puan, diğer dil sınavlarının yerine kullanılabilmektedir. TOEFL sınavından yüksek bir puan almış kişi, İngilizce seviyesi konusunda diğer sınavlara girmeye gerek kalmadan işe ya da üniversiteye kayıt yaptırabilir.

Sınav içeriği,

  • Yazma,
  • Okuma,
  • Dinleme ve
  • Konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır.

Sınav hem internet üzerinden hem de kağıt üzerinde gerçekleştirilebilmektedir. AmericanLIFE Eskişehir, her iki sınav için de bireyleri hazırlayabilmektedir.

TOEFL IBT ve TOEFL PBT Sınavları Arasındaki Farklar

TOEFL IBT, Internet Based Test olarak adlandırılmaktadır. Sınav süresi, 3 saat 10 dakika ile 4 saat 20 dakika arasındadır. Okuma ve dinleme bölümlerinde, isteğe bağlı olarak 10 dakikalık bir mola vermek mümkündür. Yıl içerisinde 50’den fazla TOEFL IBT sınavı düzenlenmektedir. Resmi internet sayfaları üzerinden, Türkiye için sınav tarihlerinin ne zaman olduğu ve hangi şehirlerde nerede gerçekleştirileceği incelenebilir. Sınava katılım ücreti, ülkeden ülkeye göre değişmektedir. Katılımcıların fiyat konusunda bilgi edinmeleri gerekir.

TOEFL PBT ise paper-based test olarak nitelendirilir. 2 saat 20 dakika ile 2 saat 30 dakika arasında sınav süresi bulunmaktadır. TOEFL IBT sınavına olan talebin daha yüksek olması nedeniyle, birkaç sene içerisinde kaldırılması beklenmektedir. TOEFL IBT sınav sonuçları çok kısa bir sürede açıklanırken, TOEFL PBT sınav sonuçları 5 hafta içerisinde adrese postalanmaktadır. PBT olarak sınava girmek isteyenler, yine resmi internet sitesi üzerinden Türkiye’deki sınav yeri ve tarihlerini öğrenebilirler.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?

American LIFE Eskişehir Yabancı Dil Kursu

Adres: Hacıalibey Mahallesi, Sakarya-1 Caddesi No:6/1 Tepebaşı – Eskişehir
Telefon: +90 (222) 345 00 03
E-posta: eskisehir[at]americanlife.com.tr
Facebook: F/allineskisehir
Twitter: T/allineskisehir