TOEFL Sınavı Neler İçerir ve AmericanLIFE Nasıl Hazırlar?

AmericanLIFE Eskişehir, neredeyse tüm dil sınavları için hazırlık kursları vermektedir. Dil sınavları arasında en nitelikli ve en zoru olarak nitelendirilebilecek TOEFL sınavına girmek isteyenler, firmadan destek alabilir. TOEFL sınavı neler içerir ve AmericanLIFE nasıl hazırlar konusunda aklınıza takılanlar için firmayı bizzat ziyarete edebilir ya da iletişim adreslerini kullanabilirsiniz.

TOEFL Sınavı hem online olarak hem de kağıt üzerinde uygulanabilen bir sınavdır. Katılımcılar, hangi sınav türüne gireceklerini kendileri belirleyebilir. Tercih edeceğiniz sınav türü hangisi olursa olsun, AmericanLIFE Eskişehir ihtiyaç duyduğunuz eğitimi size sağlayacaktır. AmericanLIFE Eskişehir, kursa katılan kişilerin dil seviyelerini belirlemekte ve sınıfları seviyelere göre hazırlamaktadır. Bu sayede, sınav tarihine kadar eksik beceriler üzerine ağırlık verilmekte ve sınavın tüm bölümlerinden yüksek puanlar alınabilmesi sağlanmaktadır.

TOEFL Sınav İçeriği

TOEFL Sınavı, pek çok dil sınavı gibi 4 bölümden oluşmaktadır. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşan sınava hazırlık için her bölümde farklı metotlar kullanılmaktadır. Okuma bölümünde 3 ya da 4 adet metin verilmekte ve bu metinler üzerine sorular sorulmaktadır. 36 ila 56 arasında soru sayısı bulunmaktadır. Okuma bölümüne ayrılan süre ise 60 dakika ile 80 dakika arasında değişmektedir. AmericanLIFE Eskişehir, okuma bölümüne hazırlık için zengin kaynaklar ile kurs boyunca öğrencilerin alıştırma yapmasına yardımcı olmaktadır.

Dinleme bölümü, sınavlarda en çok zorlanılan bölümlerden birisidir. 34 ile 51 arasında soru adedi bulunmaktadır. Katılımcılara bazı pasajlar dinletilmekte ve dinlediklerine göre soruları cevaplamaları istenmektedir. 60 ila 90 dakika arasında süren bu bölüm için kurs boyunca dinleme alıştırmaları yapılmaktadır. Özellikle de farklı aksanlara sahip kişilerin yer verildiği pasajlar kullanılarak, öğrencilerin dinleme bölümünü daha iyi kavrayabilmeleri sağlanmaktadır.

Konuşma bölümü, 20 dakika süren bir bölümdür. Katılımcılar bu 20 dakika içerisinde bilinen bir konu hakkında fikir belirtme, okuma ya da dinleme görevlerini yerine getirirler. Stresli bir bölüm olduğu için hata yapma olasılığının en yüksek olduğu bölümlerden bir tanesidir. Katılımcılar doğrudan bilgisayara bakarak konuşmaktadır. Bu bölüme hazırlanırken, evde bilgisayara karşı herhangi bir konuda konuşma yapılıp ses kaydı alınabilir ve konuşma sonunda ses kaydı dinlenerek hatalar tespit edilebilir. AmericanLIFE Eskişehir, sınıf içi ve sınıf dışı konuşma etkinlikleri ile katılımcıları bu bölüme hazırlamaktadır.

Yazma bölümü ise 50 dakika sürmektedir. Bu bölümden başarılı olmak isteyenlerin, gramer hatalarını en aza indirmeleri gerekmektedir. Kelime dağarcığının geniş olması da, kompozisyon ya da makale yazımında daha etkili cümleler kurulmasına yardımcı olur.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?