American LIFE İstanbul Kadıköy Japonca Kursu

American LIFE Dil Okulları olarak, İngilizce dışında verdiğimiz dil eğitimlerine Japoncayı da eklediğimiz günden bugüne çok yoğun talep almaktayız. Sınıf ortamında veya bire bir yaptığımız çalışmalarla , öğrencilerimize , çok kaliteli bir eğitmen kadrosu ve güncel materyaller eşliğinde Japonca öğretiyoruz .Çocuk , genç ve yetişkin gruplarına yönelik her seviyede verdiğimiz Japonca eğitimleriyle her zaman hizmetinizdeyiz.

JAPONCA KURSU HAKKINDA GENEL BİLGİLENDİRME
Japonca, dünyada anadil olarak en çok konuşulan diller arasında ilk 10 arasındadır. Japonca ‘nın kökeni hakkında henüz kesin bir kanıya varılamamıştır ancak çeşitli görüşlerden birisi Japonca’nın Altay dil ailesinden olduğu şeklindedir. Örneğin Japonca’da cümle; özne – nesne – yüklem sıralamasıyla oluşmakta ve tamlayan tamlanandan önce gelmektedir. Japonca’nın bu dilbilgisel yapısı, Altay dil grubunun özelliklerinden biridir.
Japonca’nın telaffuzu hece sistemine dayalıdır. Japonca’da konuşma dili ve yazı dili birbirinden farklıdır. Ayrıca cinsiyet ayrımının dile yansımasından dolayı kadın ve erkek dili belirgin bir şekilde birbirinden farklıdır. Japonya, küçük bir ada toplumu olmasına karşın şive yönünden oldukça zengindir. Japonca’nın şiveleri doğu ve batı Japonya şiveleri olmak üzere iki ana gruba ayrılabilir. Bu iki ana grubun altında tohoku, kansai, şivesi gibi çeşitli bölgesel şiveler vardır.Japonya’daki insan ilişkileri Japon diline büyük ölçüde yansımaktadır. “Saygı dili (keigo)” olarak adlandırılan dil yapısı, Japonca’ya yansıyan insan ilişkilerinin en belirgin örneklerinden birisidir.
Japonca’da üç tür yazı sistemi kullanılmaktadır. Bunlar; “Kanji” ve “Hiragana” ve “Katakana”dır. Japonca bir yazıda bu üç tür birlikte kullanılabilir.

Japonya’daki insan ilişkileri Japon diline büyük ölçüde yansımaktadır. “Saygı dili (keigo)” olarak adlandırılan dil yapısı, Japonca’ya yansıyan insan ilişkilerinin en belirgin örneklerinden birKanji, 6. yüzyılda Çince’den alınmıştır ve Japon dilinin yazılması için benimsenmiştir. Ancak Japonca ve Çince’nin farklılığından dolayı Japonca’da Hiragana ve Katakana denilen iki ayrı yazım sistemi daha geliştirilmiştir. Bu Japon alfabelerinin her birinde 46 karakter vardır.

Kanji, tüm kelimeleri ve fikirleri ifade etmekte kullanılır. Çoğu karakter, çok karmaşık yapıdadır ve çeşitli şekillerde telaffuz edilir. Genel kullanımda 2.000’den fazla kanji vardır. Geleneksel edebiyat, isimler ve özel yazımda daha da fazlası kullanılmaktadır. Japon öğrenciler, ilkokulu bitirmeden yaklaşık 1.000 kanji’yi okuyabilmeli ve yazabilmelidir. Kalanın çoğunu da ortaokulu bitirdiklerinde öğrenmiş olurlar.

Hiragana genellikle Japonca ekler ve sözcükler ile bağlaçların yazımında kullanılır.

Katakana ise genellikle yabancı özel isimlerde ve kelimelerde, telgraf ve teleks yazışmalarında, günlük kullanımı zor olan kanjilerin yerine ve reklam afişlerinde sözcükleri vurgulamak amacıyla kullanılır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?