Almanca Aile Birleşimi Sınavı, Almanya’da yaşayan ya da uzun süreli oturum hakkı kazanmış olan bireylerle evlenen Türk vatandaşlarına, Aile Birleşimi Vizesi ile Almanya’ya gitme hakkı sunan bir sınavdır.

Aile Birleşimi Sınavı’nı kazanabilmek için, temel bir Almanca bilgisine sahip olmanız yeterlidir.

Okulumuzda dersler, isteğe göre grup, isteğe göre özel ders olarak verilir. Gerek özel derste gerek grup dersinde olsun, çalışmalarımız sınav odaklı ve öğrenci merkezli olarak ilerler.

Grup Dersleri
Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.30 – 13.30 saatleri arasında gerçekleşir. 80 saat Almanca eğitiminin sonunda öğrencilerimize, Aile Birleşimi Sınavı baz alınarak hem sözlü hem yazılı sınav yapılacaktır. Sınavı başarıyla geçen öğrencilerimize sertifika verilecektir.

Özel Dersler
Özel derslerin gün ve saatleri öğrencinin uygunluk durumuna göre belirlenir. 48 saat Almanca eğitiminin sonunda, Aile Birleşimi Sınavı baz alınarak hem sözlü hem yazılı sınav yapılacaktır. Sınavı başarıyla geçen öğrencilerimize sertifika verilecektir.

Kadıköy AmericanLIFE’ın sizler için hazırladığı Aile Birleşimi Sınavı’na hazırlık eğitimlerini bitirdiğinizde;

* İletişim kurduğunuz kişilere kendinizi tanıtabilir,
* Yavaş, net ve temel kalıpların kullanıldığı bir konuşmayı anlayabilir,
* İletişime geçtiğiniz kişilere kendileri hakkında sorular yöneltebilir,
* Aileniz ve mesleğiniz hakkında basit kalıplar kullanarak kısa cümleler kurabilir ve karşınızdaki kişiye mesleğinizi ve ailenizi tanıtabilir,
* Basit cümlelerden oluşan mailler, mektuplar ve kartpostallar yazabilir,
* Bilindik konularla ilgili basit sorular sorabilir ve size yöneltilen sorulara cevap verebilir,
* Yaşadığınız yeri ve tanıdığım insanları, basit kalıplar ve kısa cümleler kurarak betimleyebilir,
* Basit formları doldurabilir (örneğin; otel kayıt formuna isim, uyruk ve adres yazmak gibi) ve kişisel mesajlar yazabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?