Kadıköy İngilizce Speaking Kursu

‘Bir lisan bir insan, iki dil iki insan…’ lafını çokça duymak mümkün. Kadıköy İngilizce Kursu Dil öğrenmenin önemini vurgulamak için söylenmiş bir sözdür aslında bu söz. Okul hayatında öğrencilere ek olarak en az bir dil öğretilmeye başlayalı çok da uzun yıllar olmadı aslında.

Kadıköy İngilizce Speaking Kursu

Kadıköy İngilizce Speaking Kursu

Gelişen dünyaya uyum sağlamak isteyen toplumlar dil öğrenimine ağırlık vermeye başladılar. Özellikle gelişen teknoloji ülkeler arası birçok nedenle dialoglar yapılmasına izin verdi.

Bunun doğal sonucu olarak da dil öğrenme ihtiyacı doğdu. İnsanlar bazen sadece muhabbet, bazen siyasi durumlar, bazen eğitim gereksinimleri, yurtdışı gezi programları veya ticaret için bazı dilleri öğrenmek istemektedir.

Dünyada bazı diller o dilin ait olduğu ülkenin yapmış olduğu aktiflikler sebebiyle daha yaygın kullanılmaktadır. Mesela İngilizce hemen hemen dünyanın her yerinde İngilizce bilen birilerini bulmak mümkün.

Ülkemizde de İngilizce öğrenimine verilen önem artmıştır. İngilizce öğrenmek isteyenler artık eskisi gibi sadece üç beş kelime ile değil tamamen dil yapısını öğrenmeyi hedef almıştır.

İngilizce Konuşma Kursu

İngilizce veya başka herhangi bir dil fark etmez o dili sadece kağıt üzerinde öğrenmemek gerekli. Dilin tüm yapısını öğrenirken aynı zamanda akıcı bir şekilde konuşmayı da öğrenmek o dile hâkim olmayı sağlar. Yani kısacası ‘’ben falanca dili biliyorum, anlıyorum fakat konuşamıyorum’’ klişesini artık bırakmak lazım.

İngilizce Kursu

Sınıflarımız

Bir dili her yönü ile öğrenip anadil gibi konuşmak kuşkusuz o dili ülkesinde öğrenerek en çok mümkün olur. Ama herhangi bir dili öğrenmek için o dilin konuşulduğu ülkeye gitme imkânı her zaman mümkün olmaz.

Maddi manevi olarak öğrenmek istenilen dili o dilin konuşulduğu ülkeye giderek öğrenmek mümkün olmadığına göre kaliteli bir dil kursu ile iletişim geçmek en doğru karar olacaktır.

Kadıköy İngilizce Speaking Kursu merkezimiz sizlere İngilizceyi her yönüyle öğretmeyi misyon edinmiştir. Yani dil yapısını, yazılışını ve en önemlisi isse akıcı konuşmayı sizlere öğretmeyi hedef edinmiş bir dil kursudur.

Konuşma Kursunun Amacı Nedir?

Konuşma kurslarını n amacı bir dili dinleyerek anlamayı ve de anlayarak akıcı konuşmayı tam anlamı ile öğretmek olmalı. Kadıköy İngilizce Speaking Kursu kurumumuz dil öğrenmek isteyenlere bu eğitimi çok kısa sürede çok kaliteli bir şekilde vermektedir.

Kadıköy İngilizce Speaking Kursu

Kadıköy İngilizce Speaking Kursu

Kursta konuşma ve dinleme pratikleri yer almaktadır. Kurs katılımcıları strese girmeden rahat ve eğlenceli bir şekilde İngilizce olarak ifadelerini sürdürmektedir.

Kurs katılımcılarının İngilizce kelime haznelerini genişleterek şimdiye kadar öğrenilen tüm bilgileri kullanarak akıcı bir konuşma yapmasını amaçlar. Bilgisayar yardımı ile veya sinevizyon ile bazı video ve kasetler dinletilir veya bazı kesitler izletilir.

Buradaki amacımız İngilizce kullananların konuşma İngilizcesini nasıl konuştukları ve dinlediklerini anlamalarını sağlamaktır.

Ne Kadar Sürede İngilizceyi Akıcı Konuşabilirsiniz?

Konuşma derslerinin süresi ortalama bir saat olarak işlenmektedir. Dersin işleyişi, öğrenci sayısı gibi durumlara göre bu süre bir buçuk iki saate kadar uzatılabilir. İngilizceyi ne kadar sürede akıcı konuşmak mümkün bu tamamen dili öğrenmek isteyenin ne için bu dili öğrenmek istediği yani hedefi ve ihtiyacına göre değişir.

Kadıköy İngilizce Speaking Kursu şubemiz İngilizce konuşma kursunun süresini sizinle yapmış olduğu ön görüşmenin ardından belirlemektedir. Alınacak olunan toplam konuşma eğitimi süresini bu görüşmenin ardından karar verilmektedir.

Konuşma Kursu Ders İşleyiş Şekli

İngilizce konuşma kurslarının belirledikleri bir eğitim şekilleri vardır. Bunlardan birisi tematik konuşmadır. Tematik konuşmada belli bir konu hakkında konuşma becerisi öğretilmektedir.

Tematik konuşma için önceden belirlenen bir konu hakkında araştırma yapıp derste soru-cevap şeklinde bu konu üzerine pratik yapılır. Bazı dersler ise spontane işlenmektedir. O an belirlenen bir muhabbetle günlük hayatta anadil ile yapılan çok fazla strese veya kurallara bağlı kalınmayan konuşma şekline benzer bir ders biçimidir.

Bu dersler sırasında eksiklikler belirlenip üzerine çalışılırken aynı zamanda dilin konuşma kuralları pratik bir şekilde öğreniliyor. Bazı dersler ise İngilizceyi öğrenme nedeninize uygun işlenmektedir.

Kadıköy Almanca Kursu

Kadıköy ingilizce öğreniyorum

Kadıköy İngilizce Kursu Hakkında Merak Edilenler

  • Öğretici kadrosunda yabancı eğitmenler vardır.
  • Konuşma programları
  • Sertifika sahibi olma imkânı
  • Akıllı tahta sistemi
  • Online yapılabilen ders tekrarı
  • %100 Başarı garantisi

Kadıköy Speaking Kursu kurumumuzun sizlere sunduğu birçok imkânın temelini oluşturan özellikler bunlardır.