İngilizce Konuşma Odaklı Speaking Grupları

İnsanların yaşamında dil bilmenin özellikle de günümüz şartlarında önemi çok büyük. Dil öğrenmek için ise insanlar farklı farklı kurumlara giderek eğitimler alıyorlar. Bu noktada da kişilerin gereksinimlerine uygun değişik gruplar kurumların kendi eğitim politikalarına istinaden oluşturuluyor. İşte onlardan bir tanesi de pek çok insanın tercih ettiği yetişkin konuşma odaklı speaking grupları isimli oluşturulan sınıflardır.

Nasıl Bir Program Uygulanır? Kimler İçindir

Programın adı olan yetişkin konuşma odaklı speaking grupları kavramından da anlaşılacağı üzere bu program yetişkinler, iş insanları için oluşturulan tematik olarak da adlandırılabilecek olan bir programdır.

Klasik olarak verilen İngilizce eğitimlerinin, dil eğitimlerinin yerine burada kişiler sürekli olarak konuşma yaparlar ve Türkçe konuşmadan kendi ahvallerini anlatmaya çalışırlar. Genellikle bu programlarda bir kelime verilir ve bu kelime üzerinde İngilizce konuşma yapılır. Bunun yanında bir senaryo dahilinde bu grup içinde yer alan insanların İngilizce dilinde doğaçlama olarak canlandırma yapılması istenebilir. Aktif olarak pratik konuşma yapılan programlardır.

Hafta içi akşam, hafta sonu gibi farklı periyotlar ile bu programlara devam etmek mümkündür. Burada hem yaz, hem kış kişinin kendi durumuna en uygun zaman diliminde katılması gereken sınıflar vardır. Kişi kendisine en uygun dönemi seçerek programlara devam edebilir. Sınıflar kalabalık değildir. Üstelik hem genel yabancı dil programlarına devam edilip, hem de bu gruplara katılmak da mümkün olmaktadır. Tercih kişinin kendisine kalmış durumdadır.

konuşma odaklı ingilizce- kursu

konuşma odaklı ingilizce kursu

İngilizce Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kişiler eğer yetişkin konuşma odaklı speaking grupları programlarına devam etmek ister ise öncelikle bu konuda çok iyi bir araştırma yapmalı ve nihai kararı ondan sonra vermelidir. İşin parasal boyutu en son düşünülmesi gereken husustur. Burada önemli olan iki temel husus vardır.

Bunlardan ilki bu konuşma sınıflarında dersi verecek eğitmenin kim olduğudur. Çalışmayı yapacak olan öğretmenin bu konuda yetkinliği son derece önemlidir. Bir diğer önemli olan husus kurs merkezinin size bu alanda sunmuş olduğu fırsattır. Kaç kişilik sınıflarda eğitim alınacağı konusuna da dikkat etmek ve tercihleri ona göre yapmak gerekir. İşte tüm bunlara istinaden firmamızdan güvenle bu programa devam edilebilir. Bütün bu beklentileri karşılamaktadır.

Daha fazla detaylı bilgi almak için sizi arayalım formundan bizlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz yetişkinler için hazrladığımız İngilizce konuşma odaklı speaking kış okulu kampanyamızı inceleyebilirsiniz.