İngilizcenin Bana Kattıkları

Herkese selamlar,

Çocuklarımıza ve kendimize yaptığımız ingilizce yatırımlarının bize getirileri olduğunu hepimiz biliyoruz ancak bu getirilerin neler olabileceği ve yaşamımızı nerelere götürebileceği konusunda biraz daha aydınlanmak gerektiğini düşünüyorum. Bu bağlamda AmericanLIFE Dil Okulları Kavacık Temsilciliği Kurucu Müdürü olarak ingilizcenin bana kattıkları ile ilgili bizzat  kendi hayatımdan bazı örnekler vermek istiyorum.

Ben şanslı biri olarak İngilizce eğitimini lise dönemim bitmeden tamamladım. Bunun katkılarını daha üniversite döneminde hazırlığı atlayarak yaşadım ve ailemin ciddi miktarda parasını bu sayede kurtarmış oldum (ilerleyen yıllarda üniversite hayatını sevmem ve bu nedenle mezuniyetimi uzatmamdan dolayı kurtarmış olduğum bu parayı maalesef fazlasıyla harcamış oldum ancak bunun ingilizce bilgimle bir alakası yoktur. :)).

İngilizce İşletme bölümü okuyan biri olarak, biraz girişimci yapım biraz da çevrem sayesinde ancak en önemlisi İNGİLİZCE ve TÜRKÇE bilen biri olarak Amerika Birleşik Devletlerinde iki yaz dönemi boyunca staj yapma imkanı buldum.  Lisan bilmenin avantajları nerde karşınıza çıkacak bilemezsiniz, kendi ülkemde herkesin bildiği, konuştuğu dil yabancı bir ülkede büyük bir iş imkanına dönüşebiliyor. Müşterileri Amerika kıtasında yaşayan Türkler olan bir şirketin müşteri ilişkileri departmanında stajımı yaptım. Bu staja alınacak kişiler  için ihtiyaç duyulan özellikler kişinin iyi seviyede İNGİLİZCE ve TÜRKÇE bilmesi ve insanlarla iletişiminin iyi olmasıydı. Hayatımdaki ilk kurumsal şirket deneyimim olarak bu iki stajımın bana kattığı maddi ve manevi katkıların şuan bile günlük hayatımdaki olumlu etkilerini hissederim.

Amerika Birleşik Devletlerinde yapmış olduğum stajın bana verdiği motivasyon ile iş hayatına bir an önce atılmak için yedi senede bitiremediğim üniversitemi son bir azimle bir senede bitirebildim (meğerse dersler ne kolaymış. :)). Üniversiteden mezun olmam ile beraber kendimi dış ticaret yapan bir firmanın Rusya ofisinde buldum. Bilin bakalım ub işe alınmamda beni ön plana çıkaran özellikler neydi? Tabi ki yine İNGİLİZCE bilmem, üniversite de bu iş ile ilgili bölümden mezun olmam ve daha önceden yine İNGİLİZCE ve TÜRKÇE bilmem sayesinde elde ettiğin YURT DIŞI iş deneyimimdi.

Rusya dan geri döndükten sonra yurt dışı maceram yeni bir başka yurt dışı iş teklifiyle rotasını Ukrayna’nın Kiev şehrine yöneltti. Burda da teknoloji işleriyle meşgul olan bir firmada çalışma fırsatı buldum. Bütün bu işlerimde tercih sebebi olmamı sağlayan özellik İNGİLİZCE biliyor olmamdı. 28 Yaşındaydım ve dünya nın üç ülkesinde kaliteli işlerde çalışma fırsatı bulmuş ve iyi bir vizyon ile güzel bir kariyer sahibi olmuştum.

Şuan 32 yaşındayım ve Ukrayna dan geldikten sonra AmericanLIFE Dil Okulları bünyesinde önce Samsun temsilciliğini daha sonra Kavacık Temsilciliğini açtım yada devraldım (Bakalım daha nereye kadar ilerleyeceğiz. :)). Genç yaşta bir girişimci olarak beni bu günlere gelmemde en büyük pay sahibi olan İNGİLİZCE bilgimi uzman kadrolarla, sektörde ileri gelen ve işinde en profesyonel marka olan AmericanLIFE Dil Okulları ailesiyle birlikte 7’den 70’e herkese aktarmayı ve benim yaşadığım fırsatları onlarında yaşamalarını sağlamayı kendimize misyon edindik.

AmericanLIFE Dil Okulları Kavacık Temsilciliği Kurucu Müdürü olarak İNGİLİZCENİN  hayatımıza ne gibi artılar katabileceğini ve bize açabileceği kapıları bizzat tecrübe etmiş biri olarak birinci ağızdan sizlere aktarmak istedim. Sizlerde İNGİLİZCENİN size katacaklarından faydalanmak istiyorsanız AmericanLIFE Dil Okulları Kavacık Temsilciliği olarak kapımız İNGİLİZCE öğrenmek isteyen bütün misafirlerimize açıktır. Kahvemizi içmeye bekleriz.

İngilizce öğrenmek için herşey ve daha fazlası…

AmericanLIFE Dil Okulları Kavacık Temsilciliği

İngilizce Öğrenmek İçin Bize Ulaşın

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?