Lingua Folio Metodu’nun Size Sağlayacakları

Kızılay AmericanLIFE Dil Okulu’nun eğitim sisteminde kullandığı Linguo Folio Metodu’nun sağlayacağı avantajlar nelerdir?

Akıcı Konuşabilme

Akıcı konuşabilmek için tüm seviyeler içerisinde yer alan konuşma eğitimleri sayesinde, gerçek hayatta karşılaşabileceğiniz hemen hemen her durum ders içerisinde kriter şeklinde işlenerek, öğrenmeniz kazanım bazlı ilerler. Bir kitap üzerinden ezber yapmadan konuşmanızı sağlar. Lingua Folio İngilizce öğretim metodu sayesinde etkin bir iletişim için gerekli olan akıcı konuşma ve anında cevap verebilme becerisini kazandırır.

Pratik ve akıcı konuşarak iletişim kurabilmek, yıllardır öğrenmeye çalıştığımız İngilizce eğitim yöntemleriyle öğrencilerin kazanamadıkları bir yetkinliktir. Lingua Folio Metodunun temel içeriği dil öğrenme sürecinde 5 beceri üzerinden oluşmaktadır. Bu beceriler;

  1. Okuma
  2. Dinleme
  3. Karşılıklı Konuşma
  4. Sözlü Üretim
  5. Yazma

 

İngilizce Düşünebilme

Bir dili etkin ve akıcı olarak konuşabilmek için o dilde İngilizce düşünebilmek gerekir. Bu yapılamadığında söyleyeceklerimizi sürekli anadilimizde düşünüp, başka dile bir tercüme etmek zorunda kalırız. Bu durum akıcı ve düzgün konuşabilmenin önünde büyük bir engel oluşturur.

Lingua Folio Metodu, Türkçe düşünüp İngilizce konuşmaya çabalamanız yerine İngilizce düşünüp İngilizce konuşmanızı sağlar. Programımız 6 seviyeden oluşmaktadır ve her seviyede öğrencilerin dil yeterlilik düzeyleri dikkate alınarak ihtiyaçları doğrultusunda eğitimlerini alırlar. Öğrenciler bilgileri öğrenirken dili formüllerle ezberlemek yerine uygulanan yöntem ve tekniklerle yaparak, yaşayarak öğrenirler.

Kelime Ezberleme

Ne zaman yeni bir dil öğrenmeye başlasak herkesin bize ilk tavsiyesi bol bol kelime ezberleme olacaktır. Fakat öğrenmek zorunda olduğumuz tüm yeni kelimelerin sayısı herkesin gözünü korkutur. Bu sebeple eğitimler sıkıcı bir hal almaya başlar. Çünkü bir kelimeyi cümle içerisinde kullanmadığımız sürece ezberlenen o kelimelerin birçok kelime anlamına geleceğini öğrenemeyiz. Bir dili konuşabilmek için aslında milyonlarca kelimeye ihtiyaç yoktur. Günlük hayatta konuşmak için milyonlarca kelimeye ihtiyaç duymayız. Bu yüzden kriter kazanım bazlı eğitim sisteminde saatlerinizi alacak kelime ezberlemeler yapmayacağız. İhtiyaçlarınız doğrultusunda konuşarak kelimelerin cümle içerinde kullanımlarını öğreteceğiz.

Mükemmel Telaffuz

Kızılay AmericanLIFE İngilizce programı kelimeleri en doğru şekilde telaffuz etmeniz için dizayn edilmiştir. Bunun için her seviyede farklı hocalar ile eğitimlere devam edersiniz. Her öğretmenden farklı teknikler görerek aynı zamanda farklı aksanları da öğreneceksiniz. Bu şekilde farklı ülkelerdeki insanlarla aksan fark etmeksizin onları anlayabilecek ve cevap verebileceksiniz.

İngilizceyi İş ve Özel Hayatta Etkin Kullanım

Lingua Folio İngilizce programında, yeni insanlarla tanışma, adres sorma, yol tarifi, alışveriş, sayılar, tarihler, yeme-içme, gezi, seyahat, ulaşım, eğitim, aile hayatı, arkadaşlar, sosyal yaşam, eğlence, hobiler ve iş dünyası gibi hayatın her noktasına ait çeşitli konularda diyaloglar bulunur.

Bu diyaloglarla iş ve sosyal hayatınıza dair her konuda kendinizi rahatlıkla ifade edebilir bir seviyeye ulaşırken aynı zamanda İngilizce dil bilgisini de diyalogların içerisinde farkında olmadan doğal bir şekilde öğreneceksiniz.