1-)DİL TAZMİNATI İÇİN YDS’DEN KAÇ PUAN ALMANIZ YETERLİ OLACAKTIR?

Dil tazminatı için YDS’den kaç puan almanız sorusu için görsel tablodan yararlanabilirsiniz.

Örnek görselde gösterildiği gibi dil tazminatı kullanımı 2’ye ayrılıyor. Dil tazminat ücreti mesleğinize göre değişiklik göstermektedir.

Açıklama;

Dil Tazminatı için örnek;

Milli Eğitimde çalışan Serhan öğretmenimizin branşı Beden Eğitimi Aysu öğretmenimizin branşı İngilizce öğretmeni olsun. İki öğretmenimiz de sınavdan 100 alsın fakat Aysu öğretmen görevinde İngilizceyi aktif olarak kullandığı için 104,9 TL Dil Tazminatı alırken Serhan öğretmen 65.55 TL alır.

2-)YDS’YE NASIL HAZIRLANMAK GEREKİR?

 Adaylar yeterli miktarda dil bilgisi kurallarına hâkim olduktan sonra bol miktarda birbirilerinden farklı okuma materyalleri üzerinde “farkında okuma” çalışmaları yapmalıdır. Elbette ne kadar grammar çalışmalıyım, hangi konuları çalışmalıyım sorusu gündeme gelecektir. Bu sınavlar grammar sınavı değildir, sınavın sadece %20’si grammar gerektirmektedir, geri kalan kısımlar ise okuduğunu anlama gerektirir. Okuduğunu anlamak için çok kelime bilmek gerekecektir, ancak bu sorun kelime ezberleme yoluyla çözülmesi her zaman iyi sonuçlar vermemektedir. Bazı adaylar paragrafta geçen tüm kelimelerin anlamını çok iyi bilmesine rağmen, cümleyi tam anlamıyla çevirememektedir. Bunun sebebi cümle yapılarına hâkim olmamalarıdır.

AmericanLIFE Ankara Yds Kursu programımız ilk olarak dil bilgisi ve cümle yapısı çalışmalarıyla başlamaktadır. İyi bir grammar bilmek sadece grammar sorularında değil paragraf çözümlerken, çeviri yaparken aynı zamanda cümle tamamlama sorularında da işimizi kolaylaştırmaktadır. Derste işlenen grammar soru tarzları üzerinden öğrenciye öğretilir.

Yds’de farklı alanlarda makaleler bulunmaktadır. Bu sebeple akademik makaleler konularına ayrılarak her hafta takip edilir ve her ders bu makaleler içinde geçen kelimelerin sınavları ile başlar.

Yds paragraf sorularını okuyup anlamak yeterli değildir. Soru tarzlarını bilmek, paragrafı anlamaktan çok daha önemlidir. Bu nedenle öğrenciye ilk olarak soru tarzları öğretilir. Okuma teknikleri benimsetilir ve soru çözümlerine geçilir. İlk 3 hafta mini deneme ve çözüm, geriye kalan haftalarda standart denemeler haftada bir uygulanmaktadır.

3-)NEDEN AMERICANLIFE’I TERCİH ETMELİSİNİZ?

Ankara’da hangi YDS kursuna gitmeliyim sorusuna AmericanLIFE Kızılay Yds Kursu ile bu sınava bir kez ve son kez hazırlanın. YDS eğitimin içeriği uzman  kadro tarafından hazırlanır. Bu sınav bilgi sınavı olduğu kadar tekniğini anlamanız da çok önemlidir. Öğretmenlerimiz, sınava yönelik materyaller ile eğitiminizi destekleyerek bilgi birikiminizi arttırdığı gibi YDS stratejileri  ve teknikleri ile sınavın mantığını kavramanıza yardımcı olacaktır. YDS sürekli olarak takipçisi olan eğitmenlerimizden almış olduğunuz eğitim sonunda sınavın tüm teknik ve taktiklerini, sınavda karşınıza çıkabilecek tüm kelimeleri, gerekli grammar konularını öğrenmiş olursunuz. Yds kursu fiyatları ve eğitim içeriği detayları için şubelerimize bekliyoruz.

Adres: Meşrutiyet Cad. Servet Apt. 5/2 Kızılay

İletişim:03124250068

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?