Aile Birleşimi Almanca için Neden American LIFE?

Aile Birleşimi Almanca sınavı Alman eğitim sistemine uygun ve uyum yasası şartlarına göre yapılmaktadır.

Bu nedenle gittiğiniz Almanca kursu öğretmenlerinin Almanya, Avusturya, İsviçre eğitimli ve Almanya’nın kültürünü bilen kişiler olması başarınız ve uyum sürecini hızlandırmanız için daha iyi olacaktır. Almanca sınavında Alman kültürüne ait sorular bulunmaktadır. Almanya sınav sistemi de Türkiye’dekinden farklıdır.

Aile birleşimi Almanca Nedir ?

Almanya’da yaşayan veya uzun süreli oturum hakkı olan biriyle evlenen her Türk vatandaşı aile birleşim vizesi ile Almanya’ya gidebilmektedir.

Eşle aile birleşimi yapılabildiği gibi, çocuklarda ailelerinin yanına aile birleşimi vizesi ile Almanya’ya gidebilirler. Ancak Alman Hükumeti, aile birleşimi yapabilmek için bazı şartlar aramaktadır.  (UYUM/ENTEGRASYON YASASI).

Almanya’ya gidecek kişi İçin Gerekli Olanlar,

1- Evlilik yoluyla Almanya’ya gidecekler evli bile olsalar en az 18 yaşında olmak zorundadır.

2- Aile birleşimi ile Almanya’ya giden kişi önce Türkiye’de bir Almanca aile birleşim kursuna gitmek zorundadır. Almanca kursu bitiminde Almanca dil yeterlilik sınavından gerekli puanı almalıdır.

3- Almanca sınavdan % 100 üzerinden 60 puan alınmalıdır, Kurumumuzdan 70 puan alabileceğiniz şekilde eğitim verilmektedir.

4- Aile birleşimi yapanlar Almanya’da mutlaka sağlık koşullarına uygun ve güvenli bir konutta oturmaları gerekmektedir. Hatta Almanya’daki yaşanacak evin büyüklüğü bile önemlidir. Almanya’da yaşayan eşin evinin kira kontratına bakılır ve uygun olup olmadığına karar verilir.

5- Türkiye’den giden kişi Almanca dilini tam olarak konuşamayacağı için iyi gelirli bir işe girmesi hemen mümkün olmayabilir. Bu nedenle Almanya’da yaşayan Türk vatandaşı eşten son üç aya ait maaş bordrosu veya iş yeri sahibi ise gelir beyan etmesi istenir. Böylece buradan giden kişi ile birlikte yaşamları garanti altına alınmış olur. Normalde aylık gelirden aylık genel giderler düşer (kira, borçlar vs.) ve kalan para iki kişinin (çocuklar varsa onlarında) yaşamasına yeterli olması önemlidir.

6- Türkiye’den giden kişinin Almanya’da bir sağlık sigortasına ihtiyacı vardır. İlk gittiğinizde sigortanız Almanya’daki eş sayesinde sağlanır.

 Almanca sınavı dört bölümden oluşur:

1- DİNLEME: Dinletilen konuşmaları, anonsları, telesekretere bırakılan mesajları anlayarak sorulan sorulara cevap verme.
2- OKUMA: Size verilen okuma parçalarına ait soruları cevaplama.
3- YAZMA: Herhangi bir yere başvurabilmek için verilen formları doldurma ve bir mail veya Almanca mektup yazma.
4- KONUŞMA: Kendini tanıtabilme, soru sorabilme, sorulan sorulara cevap verme.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?