Genel İngilizce Kursu

İngilizce Kursu

Ülkemizde İngilizce eğitiminin bir türlü istenilen noktaya gelememesinin nedeni gramer odaklı eğitimdir.

American Life Dil Okulları, İngilizce kursu sektörünün köklü ve yenilikçi kurumu olarak, dil eğitimini iletişim becerilerini geliştirme odaklı olarak planlar. Üstelik bu sistemde aynı zamanda öğrencilerin İngilizce konusundaki kişisel gelişim planları da ön plandadır. Öğrenciler bu sayede sınırsız bir şekilde dil becerilerini geliştirebilecekleri bir eğitim alırlar.

American Life ART eğitim sistemi, öğrencilerin derslerden önce hazırlık, derslerden sonra pratik egzersizleri yapmalarını, ödevlerinin ve gelişimlerinin kendilerine, öğretmenlerine ve kuruma raporlanmasını sağlayan, en yeni, etkili ve benzersiz bir eğitim platformudur. Öğrenciler bu eğitim sisteminde sınırsız olarak eğitim alırlar. İngilizce eğitim sistemimizin detaylarına bu linkten ulaşabilirsiniz:

Eğitim Sistemimiz

American LIFE Ayrıcalıkları

American Life’ın öğrencilerine sunduğu ayrıcalıkların en önemlilerinden birisi, öğrencilerin eğitimlerine ömür boyu, diledikleri American Life şubesinde devam edebilme hakkıdır. Ayrıca öğrenciler bir şubede başladıkları eğitimlerine istedikleri bir başka şubede devam edebilme hakkına da sahiptir.

Seviyeler Nelerdir?

Genel İngilizce eğitimlerinde seviyeler starter, A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 şeklindedir. İngilizce herhangi bir temeli bulunmayan öğrenciler eğitimlerine starter seviyesinden başlar. American Life ART dijital eğitim sistemi bu seviyelere göre hazırlanmıştır.

Dört farklı İngilizce dil becerisi vardır. Bunlar konuşma, yazma, okuma ve dinlemedir. Farklı becerilerde farklı seviyelerde olabilirsiniz. Örneğin dinleme ve okuma becerilerinde A2 seviyesinde, yazma ve konuşma becerilerinde A1 seviyesinde olmanız çok olağan bir durumdur.

American Life Dil Okulları İngilizce kursu öğrencileri seviyelerine göre gruplanırken konuşma becerisi dikkate alınır. Konuşma becerisi, geleneksel eğitimde diğer becerilere göre daha yavaş gelişir, hatta çoğu zaman pek gelişmez. Oysa American Life’ın iletişim odaklı sisteminde konuşma odak noktadır.

İngilizce Seviyeleri

Haftada Kaç Gün Eğitimi Alınır?

American Life Dil Okullarında öğrenciler sınırsız olarak eğitim alırlar. Öğrencinin kurumda eğitim aldığı bir gün sabittir. Buna eğitimi planlarken öğrenci ve eğitim danışmanı birlikte karar verirler. Eğitimin geri kalan kısmı için ise öğrenci istediği gün ve saatte kuruma gelerek öğretmen eşliğinde eğitime katılır. Öğrenciler rezervasyon sistemini kullanarak kendilerine en uygun saatleri belirleyip koltuklarını rezerve edebilirler. Dilerlerse haftanın yedi günü boyunca eğitim alabilirler. Kısacası American Life’ta eğitim sınırsızdır.

İngilizce Bir Kur Ne Kadar Sürer?

Bir Kur İngilizce Ne Kadar?

American Life Dil Okulları İngilizce kursunda bir kur eğitimi on hafta kadar sürer. Yaz aylarında ise yoğunlaştırılmış eğitimler vardır. Yoğun eğitimlerde bir kur bir ayda biter. Tabi önemli olan kurun ne kadar sürdüğüyle birlikte kur içinde alınan derslerin yoğunluğu ve çeşitliliğidir.

American Life ART sistemi, bu noktada öğrencilerini iki farklı şekilde desteklemektedir. İlk olarak, öğrencinin ders materyalleri ve egzersizlerine devamlı olarak ulaşma imkanı vardır. American Life Dil Okullarında öğrencinin kitabı cep telefonundaki American Life ART uygulamasıdır. Dolayısıyla öğrenci her an her koşulda İngilizce çalışma imkanına sahiptir. Diğer destek ise American Life’te bir öğrencinin alabileceği derslerin sınırsız sayıda olmasıdır. Kısacası, American Life Dil Okullarında eğitim epey yoğundur.

İngilizce Ne Kadar Zamanda Öğrenilir?

Bu, hedefinize bağlıdır. Kendinizi İngilizce ifade edebilmeniz için en azından B2 kurunu bitirmenizi tavsiye ediyoruz. Öğrencilerin % 70’inin yaptığı gibi A1 kurundan başladığınızı varsayarsak bu kırk haftalık bir eğitim süresi demektir. Kısacası kurlar arasında çok önemli aralar vermediğinizi düşünürsek yaklaşık bir yıl kadar vaktinizi ayırmanız gereklidir.

Tabi iki faktörü unutmamak lazım. Birincisi İngilizce öğrenmenin sonu yoktur. B2 seviyesini bitirdiğinizde de bazı durumlar için İngilizce seviyeniz yetersiz kalacaktır. Dolayısıyla bugün koyduğunuz hedef yarın size yetersiz gelebilir. İkinci faktör ise İngilizceyi hayatınızdan çıkarmamanız gerekliliğidir. İngilizceyi çok iyi öğrenseniz, akıcı bir şekilde konuşmaya başlasanız bile eğer yeteri kadar konuşmaz ve okumazsanız hızla gerileyecektir. American Life Dil Okullarının size sunduğu ömür boyu eğitim fırsatı İngilizce seviyenizi güncel tutmanızı sağlayacaktır.

İngilizce Evde Öğrenilir mi?

Sık sık merak edilen konulardan bir tanesi, herhangi bir kurum ya da öğretmenin desteği olmadan İngilizce öğrenmenin mümkün olup olmadığıdır. Günümüzde her türlü bilgiye ulaşmak eskiye kıyasladığımızda çok kolaydır. O halde, İngilizce öğreten kaynaklara kendi imkanlarımızla ulaşmak da mümkündür.

Fakat İngilizce öğreten bir kurum öğrenme sürecini hızlandırır. Sizle benzer hedeflere sahip diğer öğrenciler sizi olumlu olarak etkiler. Ayrıca öğrenmek belli bir öz disiplin gerektiren uzun bir yolculuktur. Bu yolculukta sosyalleşme, arkadaşlarla birlikte aynı hedefe yürüme gibi faktörler işinizi kolaylaştırır.

İngilizce Evde Öğrenilir mi?

İstanbul İngilizce Kursu

American Life Dil Okullarının İstanbul’un her bölgesinde şubeleri bulunmaktadır. İstanbul’da gerek profesyonel çalışanlar, gerek üniversite öğrencileri, gerekse gençler ve çocuklar pek çok lokasyonda American Life İstanbul İngilizce kursunu tercih etmektedir.

Öğrenci dostu sınıf dizaynı, temiz ortamı ve benzersiz eğitim sistemiyle American Life’ın hizmet anlayışı her zaman bir üst noktadadır.

Sosyalleşmenin Önemi

Sosyalleşmenin Önemi

American Life Dil Okulları, eğitim sistemini öğrencilerin devam ve ilgi düzeyini üst düzeyde tutacak şekilde planlamıştır. Öncelikle öğrencinin günlerinde esneklik tanınması devamsızlık ihtimalini azaltmaktadır. Bunun yanında American Life Dil Okulları İngilizce kurslarında sosyalleşmeye ve ücretsiz kişisel gelişim programlarına verdiği önem sayesinde öğrencilerin kuruma aidiyet duygusunun üst düzey olmasını sağlamaktadır.

Sosyalleşme olanakları, American Life Dil Okullarının farklarından bir tanesidir. Doğa yürüyüşleri, mangal partileri ve bunlar gibi pek çok aktivite her yıl düzenli olarak düzenlenmekte, öğrenciler bu sayede sadece sınıflarındaki arkadaşları değil, diğer sınıflar,  hatta diğer şubelerden öğrencilerle sosyalleşebilmektedirler.

İngilizce Kursu Fiyatları

Yukarıda belirttiğimiz gibi her öğrencinin seviyeleri ve hedefleri farklıdır. Bu sebeple fiyat belirlenmeden önce öğrencinin hedefleri doğrultusunda bir yol haritası çıkarılması gereklidir. Size en yakın American Life İngilizce kursunu bulmak ve seviye tespit sınavına girip eğitim yol haritanızın çıkarılabilmesi ve İngilizce kursu fiyatlarının belirlenebilmesi için;

İngilizce Kursu Hakkında Detaylı Bilgi Alın