Genel Almanca Kursu

Almanca Kursu

Almanca öğrenmek, Almanca kursuna katılmak mı istiyorsunuz? Eğer hedefiniz kariyerinize iyi bir yatırım yapmaksa çok doğru bir karar verdiğinizi söyleyebiliriz. Nedenlerini anlatmaya çalışalım.

Türkiye’de İngilizceden sonra en popüler dil Almanca. Bunun nedeni iki ülke arasında çok fazla bağ var olması. Öncelikle, hatırlatalım ki Almanya Türkiye’nin en büyük ticaret ortağı. Alman sermayeli pek çok markanın Türkiye’de yatırımları var. Almanca, ülkemizde mühendislik dili olarak biliniyor. İki ülke arasındaki bir diğer irtibat da Almanya’da yaşayan Türkler. Pek çok Türk, akrabalık bağları nedeniyle Almanya’da yaşamayı hedeflemekte. Bunların yanında ülkemize gelen Alman turistler de Almancaya olan talebin bir başka sebebi.

Neden Almanca Öğrenmek Gerekir?

Eğer mühendis iseniz Almancaya herkesten daha fazla ihtiyaç duyuyor olma ihtimaliniz epey yüksek. Araştırmalara göre ülkemizde üçüncü dil olarak Almanca bilen kişilerin ortalama geliri çok yüksek. Özellikle çok uluslu firmalarda çalışmayı hedefleyenler için Almanca çok önemli bir kazanım.

Tabi ki Almanca’ ya sadece mühendisler ihtiyaç duymuyor. Yurtdışı irtibatlı pek çok işletme farklı departmanları için Almanca bilen personel arıyorlar. Eğer iyi derecede Almanca biliyorsanız işsiz kalma ihtimaliniz oldukça çok düşük. İnsan kaynakları sitelerinde Almanca bilen personel arayan iş ilanlarına hiç göz gezdirdiniz mi? Eğer yapmadıysanız bir göz atın. Çok şaşıracağınızdan eminiz.

Almanya’ya Göç Eden Doktorlar

Almanya’da toplum yaşlanıyor ve sağlık personeline duyulan ihtiyaç artıyor. Yüz bine yakın hemşire açığı var. İyi Almanca bilen bir doktorun kabul görmeme ihtimali çok zayıf. Dolayısıyla Türkiye’de pek çok sağlık personeli Almanya’ya göç etmeyi hedefliyor. Bu yüzden son dönemde sağlık personeli de Almanca öğrenmeye başladı.

Sağlık sektöründe çalışıyorsanız Almanca bilmek göçmenlikten başka işler için de işinize yarıyor. Türkiye’de sağlık turizmi sektörü de gün geçtikçe büyüyor. Bu sektörde hizmet veren işletmelerin dil bilen personele ihtiyaçları artıyor. Bu yüzden bu konuda da Almanca sizi mutlaka ön plana çıkaracaktır.

ALMANYA’YA GÖÇ EDEN DOKTORLAR

American LIFE Dil Okullarında Almanca

American Life Dil Okulları olarak Almancayı önemsiyoruz. Yıllardır kadrolu öğretmenlerimizle Almanca eğitimi veriyoruz.

Peki American Life’ın farkı ne? Öncelikle, “kadrolu öğretmenlerimiz” ifadesi öğrencilerimiz için önemli. Pek çok kurumun yaptığı gibi öğrenci ile yarı zamanlı bir öğretmeni buluşturup aradan çekilerek faaliyet göstermiyoruz. Almanca zümremiz istikrarlı bir şekilde yıllardır aramızda olan tecrübeli öğretmenlerden oluşuyor. Bu sayede derslerde öğretmen değişiklikleri gibi olumsuzluklar yaşanmıyor. Ayrıca standart bir müfredat uygulanabiliyor.

Diğer bir farkımız, Almanca aktivite kulüplerimiz. Almanca Konuşma Kulübü ve Almanca Sinema Kulübü gibi aktiviteler öğrencilerin konuşma becerilerini geliştirmelerini sağlıyor. Bu aktivitelerimiz Almanca öğrencilerimiz için ücretsiz ve sınırsız.

Sınıf mevcudumuzun düşük olması da diğer öğrencilerimize sağladığımız bir diğer avantaj. Azami on iki kişilik sınıflarda eğitim veriyoruz. Bu sayede öğretmenlerimiz öğrencilerle bire bir ilgilenebiliyorlar.

Almanca Dil Kursu Ne Kadar Sürer?

ALMANCA DİL KURSU NE KADAR SÜRER

Bu sizin seviyeniz ve hedefinize göre değişir. Eğer hiç temeliniz yoksa bu sizi korkutmasın. Genellikle Almanca kursu öğrencileri öğrenmeye sıfırdan başlıyorlar. Dolayısıyla çekinmeyin, sizler gibi pek çok kişi var. Eğer amacınız sadece aile birleşimi değilse Almancayı B2 sonuna kadar öğrenmekte fayda var.

American Life Dil Okullarında A1 kurundan başlayan bir öğrencinin B2 seviyesini bitirmesi yaklaşık on iki ila on dört ay arası sürer. Bir kuru ise üç ayda bitirirsiniz. Haftanın iki ya da üç günü sınıf eğitimlerine katılırsınız. Diğer günlerde ise Almanca Konuşma Kulübü ve Almanca Sinema Kulübü etkinliklerine katılabilirsiniz.

Online Almanca Kursu

Almancayı uzaktan eğitim yoluyla da öğrenebilirsiniz. American Life Dil Okulları bu konuda da size fırsatlar sunuyor. Evinden çıkmadan Almanca öğrenmek isteyen pek çok öğrencimiz var. Bu öğrencilerimize zoom üzerinden gerçekleştirdiğimiz derslerle eğitim veriyoruz. Hatta yine uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirdiğimiz Almanca konuşma kulüplerimiz de var. Dolayısıyla uzaktan Almanca kursu eğitimi alan öğrencilerimiz de kulüp aktivitelerinden faydalanabiliyorlar.

Uzaktan eğitim ile Almanca öğrenen öğrencilerimiz yüz yüze Almanca aktivite kulüplerine de katılabilirler. Eğer bunu yapak istiyorsanız uzaktan eğitiminizi size en yakın American Life şubesinden almanız gerekir.

İstanbul Almanca Kursu

İstanbul’da Almanca öğrenmek isteyenler için pek çok fırsat var. Eğitim aldığınız kurumu seçerken birkaç hususa dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Öncelikle işinize ya da evinize yakın olması eğitime düzenli devam etmenizi sağlar. Bunun yanında kadrolu eğitim personeliyle eğitim veren bir kurum bulmaya çalışın. Dikkate alacağınız bir başka kriter de dersler dışındaki Almanca aktiviteler. Bu aktiviteler özellikle konuşma ve dinleme becerinizi geliştirmenize yarar.

American Life Dil Okulları olarak tüm İstanbul şubelerimizle Almanca eğitimi veriyoruz. Bu yüzden evinize, işinize ya da okulunuza yakın bir American Life şubesi mutlaka bulabilirsiniz. Şubelerimize başvurmadan önce online Almanca seviye tespit sınavımızı doldurarak seviyenizi belirleyebilirsiniz. Daha sonrasında seviye tespit sınavımızı doldurduktan sonra dilerseniz sizin seçtiğiniz şubemiz size ulaşır ve gerekli bilgileri verir.

Kurumsal Almanca Eğitimleri

American Life Dil Okulları, personeline Almanca eğitimi aldırmak isteyen işletmeler için de en güvenilir partner. Yıllardır özellikle İstanbul ve Doğu Marmara bölgesinde faaliyet gösteren işletmelerin en güvendikleri eğitim partneriyiz. İşletmelerin bu konudaki ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz. Kurumlara Almanca eğitimi, takip ve raporlama hizmetlerini sunuyoruz. Kurumsal Almanca eğitimleri için info@americanlife.com.tr e-posta adresinden bilgi isteyebilirsiniz.

KURUMSAL ALMANCA EĞİTİMLERİ

Almanca Kursu Fiyatları

Eğer Almanca öğrenmek istiyorsanız eğitiminizi fiyatlayabilmek için seviyenize ve hedeflerinize birlikte bakalım. Şubelerimize uğrayıp hem eğitim sistemimiz hem de sunduğumuz diğer hizmetler hakkında detaylı bilgi alın. Sizin ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir fiyat ve ödeme planı sunulacağından emin olabilirsiniz.

Almanca Kursu Hakkında Detaylı Bilgi Alın