İş İngilizcesi

İş İngilizcesi – Kurumsal İngilizce

İngilizce, iş dünyasının çok önemli bir parçası. Çok uluslu şirketler, farklı milletlerden kişilerle oluşmuş çalışanlar, dış ticaret, fuarlar, seyahatler, şirketlerin tüm personelinin belli bir seviyede İngilizce bilmesi gerekliliğini ortaya koyuyor.

American Life Dil Okulları, şirketlere İngilizce eğitimi verme konusunda uzmandır. Tailor Made Business English anlayışıyla American Life Dil Okulları kurumsal eğitim süreci şu şekilde ilerler:

İşletmenin Ölçüsünün Alınması, Yani İhtiyaç ve Hedeflerin Belirlenmesi

İşletmenin İngilizce ihtiyacının analizi yapılır. Departmanlara göre hangi seviyede bir ihtiyaç olduğu ortaya çıkarılır. Personelin seviyeleri detaylı bir şekilde ölçülür. Ortaya çıkan neticeler doğrultusunda işletmenin insan kaynakları departmanıyla birlikte değerlendirmeler yapılarak her personelin gelmesi gereken seviyeler hedeflenir.

Eğitim

Eğitimler ister uzaktan ister yüz yüze olarak planlanabilir. Ayrıca işletme, sadece işletme personelinin olduğu eğitim gruplarını (kapalı grup) ya da işletme personelinin kurumdaki diğer öğrencilerle birlikte eğitim aldığı grupları (açık grup) tercih edebilir. Aynı şekilde işletme kendi yerinde ya da American Life binasında eğitim alma tercihini yapabilir.

Kurumsal İngilizce eğitimlerinde kur eğitimleri American Life ART sistemiyle gerçekleştirilmektedir. İşletmeye personeli, dersler dışında +More English ve Guided Practice İngilizce aktivitelerine katılıp İngilizceye çok yoğun olarak maruz kalabilirler.

Raporlama

İşletmelere İngilizce eğitimi vermenin çok önemli bir kısmı raporlamadır. İşletmeler, personellerinin gelişimini görmek isterler. American Life Dil Okullarında, American Life ART eğitim sistemi sayesinde öğrencilerin tüm aktiviteleri detaylı şekilde raporlanır. Ayrıca öğrencinin sınıf öğretmenlerinin görüşleri doğrultusunda öğrencinin devam durumu, gelişimi, derslere katılımı ve ihtiyaçları konusunda hazırlanan raporlar işletmeye iletilir.

Bırakın Yeni Personelinizin İngilizcesini Biz Değerlendirelim

American Life Dil Okulları, aynı zamanda işletmelere işe alacakları personelin İngilizce seviyesini ölçme ve raporlama hizmeti de sunmaktadır. Her değerlendirme sınavı yaklaşık bir saat kadar sürmekte ve öğretmen ile bire bir konuşma bölümünü de içermektedir. Personelin İngilizce seviyeleri her beceri için ayrı ayrı olacak şekilde ayrıntılı olarak raporlanmaktadır. İşletmeniz bu sayede uzmanlık gerektiren bu alanı işin uzmanına bırakmış ve zaman alıcı bu süreçten kurtulmuş olur.

İş İngilizcesi Hakkında Detaylı Bilgi Alın