Online İngilizce Kursu

Online İngilizce Kursu

Covid19 pandemisi iş hayatındaki alışkanlıklarımızı değiştirdiği gibi eğitim dünyasını da etkiledi. Uzaktan eğitim pek çok kişinin hayatının bir parçası oldu. Uzaktan İngilizce eğitimleri de bu şekilde pandemi döneminde hayatımıza girdi.

Pandeminin etkileri geçtikçe uzaktan eğitime olan ilgi azaldı. Fakat yine de belli bir kesim uzaktan eğitimi hala tercih ediyor. Peki İngilizceyi uzaktan eğitim almak verimli mi?

Neden Online İngilizce Eğitimi?

Uzaktan eğitim alırken ev konforunu terk etmezsiniz. Ayrıca yolda geçen zaman ve yola harcadığınız para da size kalır. Eğer size bazı konularda serbestlik sağlayan bir yöntem ya da platform bulabilirseniz zamanınızı kendinize göre ayarlama lüksünüz olabiliyor. Tabi İngilizce eğitimini online tercih edenlerin bu tercihinin esas sebebinin salgın hastalık olduğunu da unutmamak lazım. Online eğitim sizi hastalıktan koruyor. Aslında, doğru bir yöntem tercih ettiğinizde online İngilizce eğitimden gayet güzel verim alabilirsiniz. Demek ki doğru bir yöntemi tercih etmediğinizde aldığınız eğitim çok da verimli olmayabilir. Sizi işte bu konularda aydınlatmaya çalışacağız.

Online İngilizce Eğitiminin Dezavantajları da Var!

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki, uzaktan eğitim herkese göre değil. Siz hangi ortamlarda daha iyi motive oluyorsunuz? Önce bunun cevabını bulmanız gerekiyor. İngilizce karşılıklı iletişim ve etkileşim gerektiriyor. Bazı öğrenci profilleri bunu online eğitim ile yakaladıklarını söylüyor. Bazı başka profillerin ise ekran başında konsantrasyonları kayboluyor. Bu sebeple önce siz hangi tipte bir öğrenicisiniz bunu cevaplamanız lazım.

Bunun dışında İngilizce eğitimi almak isteyenlerin sertifika ihtiyacı oluyor. Online eğitim aldığınız platformun size itibarlı bir sertifika vermesi lehinize olur. Öyleyse eğer eğitimimi belgelesem iyi olur diyorsanız bu konuyu sorgulayın. Ayrıca güven ve erişilebilirlik konusu var. Uzaktan eğitim aldığınız kişi ya da kuruma herhangi bir terslik durumunda erişme imkanınız olmalı.

İngilizce bir iletişim aracı. Sosyalleşme de bunun ayrılmaz bir parçası. Arkadaşlıklar, sohbetler bu işin uzun vadeli götürülebilmesini sağlıyor. Dolayısıyla uzaktan eğitimin en önemli dezavantajlarından birisi de bu konu.

Hangi Online İngilizce Eğitim?

Aslında yukarıda online İngilizce eğitimi alırken hangi kriterlere dikkat edilmesi gerektiğini de özetlemiş olduk. Online İngilizce eğitimi, eğer mümkünse sadece online olarak kalmayan bir eğitim olmalı. Konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerine ayrı ayrı eğilebilmeli. Dolayısıyla mümkünse bu konularla ilgili kulüplere katılabilmelisiniz. Eğitim saatleri dışında kalan vaktinizde İngilizce çalışmanızı sağlamalı. Ayrıca bu çalışmalar öğretmeninize raporlanabilmeli. Günün birinde uzaktan eğitimden sıkıldığınızda ben yüz yüze eğitime dönmek istiyorum diyebilmek ne kadar iyi olurdu değil mi? Bu yüzden online eğitimi yüz yüze eğitimle birleştirmeniz faydalı olur.

Online İngilizce Konuşma Grupları

Uzaktan İngilizce eğitim almayı hedefleyen öğrencilerin yöneldiği bir konu da konuşma grupları. Konuşma grupları eğitimin önemli bir parçası haline getirilebilir. Fakat tek başına çok verimli olduğu söylenemez. Konuşma gruplarında bir moderatör öğretmen olsa bile bu ancak bir müfredatın parçası olması durumunda fayda sağlar. Bu yüzden İngilizce aktivite kulüplerini ücretsiz olarak eğitimin yanında sunan bir platform olsa daha iyi olur.

American LIFE’ın Online İngilizce Eğitimi Yaklaşımı

American Life Dil Okullarının sistemi, yukarıda online İngilizce için saydığımız eksi ve artı tüm hususlar düşünülerek oluşturulmuştur. Online İngilizce eğitimi alan bir öğrenci, ART uygulaması kullanır. Bu sayede ders öncesi egzersizlerle derse hazır gelir. Öğretmeni, öğrencinin derse hazırlık yapıp yapmadığını raporlardan görebilir. Aynı şekilde dersten sonra da ders sonrası egzersizleriyle derste öğrendiklerini tekrarlar. Bu sistem, öğrencinin istediği yer ve istediği zamanda çalışmasını sağlar. Hatta çalışması için onu zorlar.

American Life’ta uzaktan eğitim alan bir öğrenci diğer öğrencilerle aynı haklara sahiptir. Konuşma kulübü, gramer kulübü, okuma, yazma, dinleme kulüpleri gibi aktiviteler uzaktan eğitim yoluyla da düzenlenmektedir. Fakat sadece bunla sınırlı değildir. Online İngilizce öğrencileri yüz yüze İngilizce kulüp aktivitelerine de katılabilir. Hatta diğer öğrenciler gibi bu aktivitelere ömür boyu katılma hakkı vardır.

American LIFE’ta Sınırsız Online İngilizce Eğitimi

American Life’ın eğitimi sınırsızdır. Uzaktan eğitim ile yüz yüze eğitim unsurları birleştirilerek gerçekleştirilir. Ayrıca American Life’ta online İngilizce eğitimi alan öğrenciler aynı eğitim standardına sahiptir.

American Life’ta eğitim almak size eğitim saatleri konusunda esneklik de sağlar. Sınırsız ve esnek eğitim sistemimiz sayesinde kendi hızınızda ilerlersiniz. Bu sayede ders almak istediğiniz saatleri randevu sistemimizi kullanarak boş saatlerinize göre ayarlarsınız.

Online Kurumsal İngilizce Eğitimleri

Pandemi önlemleri şirketlerde daha ciddi olarak uygulanıyor. Personelini koruma amacıyla şirketler toplantı tarzı organizasyonları uzaktan erişimle yapıyorlar. Bu sebeple şirket personelinin İngilizce eğitimi için işletmeler genellikle uzaktan eğitimi tercih ediyor. American Life, ART eğitim sistemi ile kurumlara da sınırsız İngilizce eğitimi imkanı sunuyor.

İngilizce Online Özel Ders

Eğer online özel ders almak istiyorsanız yine American Life size eşsiz alternatifler sunuyor. ART sistemi ile özel dersinizi alırsınız ve uygulama ile boş vakitlerinizde çalışırsınız. Üstelik ister uzaktan ister yüz yüze İngilizce kulüplere katılabilirsiniz. Guided Practice için randevu alıp istediğiniz gün istediğiniz saatte öğretmen eşliğinde çalışırsınız. Bu eğitimin eşi benzeri yoktur.

Online İngilizce Kursu Fiyatları

İngilizce eğitimi almak istiyorsanız, sizin için çok farklı alternatiflerimiz var. Size en yakın şubemizi arayıp fiyatlar ve diğer konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Peki, madem online eğitim alacaksınız neden en yakın şubeyi seçesiniz ki? Yukarıda yazdığımız gibi şubedeki tüm aktivitelere katılma hakkınız var da o yüzden. Sınırsız olarak guided practice randevusu alarak her gün öğretmen eşliğinde çalışabilirsiniz. Online İngilizce eğitimi hakkında size en yakın şubemize ulaşabilmeniz için;

Online İngilizce Hakkında Detaylı Bilgi Alın