Fransızca Kursu

Fransızca Kursu

American Life Dil Okulları, diğer dillerin yanında Fransızca da öğretiyor. İngilizce için oluşturduğumuz yüksek eğitim ve öğrenci hakları standartlarının hepsi Fransızca için de mevcut. Fransızca eğitimini ister maksimum 12 kişilik sınıflarda, isterseniz özel ders olarak American Life Dil Okulları şubelerinde alabilirsiniz. American Life, Fransızca kursunda da fark yaratıyor.

Neden Fransızca Öğrenmelisiniz?

Öncelikle Fransızca dünyanın en çok kullanılan dillerinden birisi. Dünya üzerinde yaklaşık 200 milyon insanın Fransızca konuşuyor. Fransa, Belçika, Lüksemburg, İsviçre, Monaco gibi Avrupa ülkelerinin dışında pek çok Kuzey Afrika ülkesi, Kanada, Orta Doğu ve Asya ülkelerinin pek çoğunun ana dili Fransızca. 29 ülkenin resmi dili olarak kullanılıyor. Avrupa Birliği nüfusunun yaklaşık %20’si Fransızca konuşuyor.

Aynı zamanda Fransızca İngilizce ve Almancadan sonra teknolojide en çok kullanılan dil. Yine aynı şekilde, uluslararası ticarette Fransızca yine ilk üç sırada. Fransa dünyanın dokuzuncu büyük ihracatçısı ve yedinci büyük ithalatçısı konumunda. Benzer şekilde, ülkemizin de en çok ticaret yaptığı yedinci ülke Fransa. Moda, ilaç, kozmetik, savunma sanayi, otomotiv, havacılık, perakende gibi sektörlerde Fransa öncü ülkelerden. Fransızca; tüm bunların yanında Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler, UNESCO, NATO, UNICEF gibi uluslararası örgütlerin resmi dillerinden biri olarak da kabul görüyor.

Fransızcanın etkisi sadece ekonomi, dış ilişkiler ve teknolojiyle sınırlı değil. Fransa önemli bir turizm ülkesi. Dünya üzerinde en çok ziyaret edilen ve vize alınan ülkeler sıralamasında Fransa ilk sırada yer alıyor.

Kimler Fransızca Öğrenmeli

Kariyer için dil bilmenin önemini tekrarlamaya gerek yok. İngilizceyi iyi bir derecede bilmek pek çok işe girişin anahtarı. Hele yanında ikinci bir dil olursa fırsatlar çok artıyor. Dolayısıyla İngilizceden sonra ikinci dil olarak Fransızca öğrenmek sizin için çok doğru bir hamle olacaktır.

Fransa ile dış ticaret yapan şirketlerde ya da Türkiye’de faaliyet gösteren Fransız şirketlerinde çalışmayı hedefleyenler Fransızca öğrenmeli. Fransızların dilleri konusunda çok tutucu olduklarını unutmayın. Fransızlar İngilizce bilseler dahi çok zorda kalmadıkça bunu kullanmazlar. Fransız şirketleri Fransızca bilen personeli tercih ederler. Ayrıca turizm sektöründe çalışmak istiyorsanız, kendinizi mutfak sanatlarında geliştirmek istiyorsanız Fransızca size normalde geçemeyeceğiniz kapıları açacaktır.

Moda tasarımı, sosyal medya fenomenliği, sosyal medya danışmanlığı, moda fotoğrafçılığı; yeni neslin meslekleri. Moda denildiğinde akla gelen ülkelerin başında Fransa geliyor. Fransa, moda kavramının geliştiği ve giyim sektörünün ilk adımlarının atıldığı ülkedir.

Neden American Life Dil Okulları’nda Fransızca Eğitimi Almalıyım?

American Life Dil Okulları Fransızca’da da istikrarlı bir eğitim kadrosuna sahiptir. Binlerce öğrenci American Life şubelerinde Fransızca kursu eğitimi almıştır. Eğitim kadromuz, öğrencilerimizin Fransızcayla ilgili olası önyargılarını değiştirir. Öğrencilerin farklı ihtiyaçlarını iyi analiz eder. Öğrenci memnuniyeti ilkesi American Life’ın değişmez standardıdır. Fransızca eğitimi alan öğrenciler American Life’ın sosyal aktiviteleri, kişisel gelişim seminerlerine katılabilir, diğer bir dilin eğitimini indirimli olarak alma hakkına sahiptirler. American Life’ın ayrıcalıkları için American Life, tüm bunların yanında öğrencilerine yüksek fiziksel standartlar sunar.

Fransızca Eğitimi Süreci Nasıl İlerlemektedir?

American Life Dil Okulları ailesine katılan öğrencilere eğitim başlamadan önce seviye belirleme tespiti yapılır. Belirlenen seviyeye göre öğrencinin eğitimi başlatılır. Daha önce İspanyolca ile hiç tanışmamış olan kişiler için de eğitim temel seviyeden başlar. Öğrencilerin sınıf ve eğitim planlamaları; eğitim koordinatörü ile kalite ve öğrenci ilişkileri yetkilileri işbirliği ile öğrenciye en uygun olacak şekilde gerçekleştirilir. Eğitim; Avrupa Dil Portfolyosu kriterlerine göre seviyelere ayrılmıştır. Bu seviyeler uluslararası geçerliliği olan kaynaklar ile desteklenerek tamamlanmaktadır.

Yen bir dil öğrenmek için sizin gibi dili öğrenmek isteyenlerle etkileşimde bulunmak çok önemlidir. American Life’ta benzer hedefleri olan kişilerle kuracağınız iletişim öğrenmenizi hızlandırır. American Life sizi yoğun olarak Fransızcaya maruz bırakır. Koçluk yapar. Sormululuğun önemli kısmı da öğrencidedir. Her öğrencinin öğrenme alışkanlıkları farklıdır. Bol bol tekrar yapmak işin en önemli anahtarıdır.

Fransızca Kursu

Fransızca Kursu Dönemleri

American Life şubelerinde dil eğitimi için herhangi bie dönem yok. Yani ne zaman isterseniz eğitiminize başlayabilirsiniz. Size en yakın American Life şubesinden eğitimler hakkında bilgi almak için sizi arayalım formunu doldurabilir yada şubelerimizi direkt arayabilirsiniz.

Fransızcayı Online Olarak Öğrenebilirsiniz

American Life’ta Fransızca online eğitim olarak da veriliyor. Online Fransızca kurslarımız hakkında bilgi almak için size en yakın şubemize başvurabilirsiniz.

Fransızca Kursu Hakkında Detaylı Bilgi Alın