İspanyolca Kursu

İspanyolca Kursu

Geleceğin dilleri araştırmasında ilk sırada yer alan İspanyolca kursu almak, bu eğitimin sizlere sağlayacağı faydalar hakkında bilgi almak ister misiniz? American Life Dil Okullarının, sektördeki yenilikler doğrultusunda sunduğu eğitimlerin içerisinde İspanyolca da mevcut. Peki neden İspanyolca öğrenmeliyiz?

Neden İspanyolca Eğitimi Alınmalıdır?

  • Dünya üzerinde 500 milyon kişinin konuştuğu tahmin edilen İspanyolca; British Council tarafından yapılan araştırmada, geleceğin dilleri arasında ilk sırada yer almaktadır.

  • Meksika, İspanya, Kolombiya, Arjantin ve 17 diğer ülkenin resmi dili olarak kabul edilmiştir.

  • İspanyolcanın en çok konuşulduğu ülkelerin başında ABD gelmektedir.

  • İngiliz Konseyi’nin değerlendirmesine göre, İngiltere’de iş yapan şirketlerin %34’ü, İspanyolcanın “şirketleri için faydalı” olduğunu belirtmiştir.

Kariyer Planlamasında İspanyolca Dilinin Etkisi

Ürünlerin, fikirlerin ve kültürlerin alış verişinden doğan bir uluslararası bütünleşme sürecinde olan dünya düzeninde yer almaktayız. Bu düzende kariyerinin başlangıcında olan herkes yeni bir dil öğrenmenin kendisine sağlayacağı faydaları tahmin etmekte ve bu doğrultuda eğitim almak istemektedir.

Alınacak eğitimin hangi dil üzerine olacağına detaylı araştırmalar ile karar vermek isteyen siz değerli öğrencilerimiz için İspanyolcanın kariyer planlamanıza katkılarını şu şekilde sıraladık; İspanya, dış ticaret ve yatırım stratejisi çerçevesinde 10 ülkeyi hedef ülke belirleyerek açılım planları hazırlamıştır. Bu ülkelerin içerisinde Türkiye’de mevcuttur. Başta altyapı / ulaştırma projeleri olmak üzere inşaat, mühendislik ve bu alanlara bağlı danışmanlık hizmetleri, enerji sistemleri, çevre teknolojileri, finans, turizm ve bilişim; Türkiye-İspanya arasındaki ekonomik ilişkideki öncü sektörlerdir. Türkiye’de bu sektörlerde uzmanlaşmak isteyenler için İspanyolca dilini biliyor olmak kişiyi oldukça ayrıcalıklı yapmakta ve kişiye istihdam sağlamaktadır. Dünyada yaklaşık olarak 500 milyon kişinin İspanyolca konuşuyor olması yurtdışında da birçok firmanın da işe alım sürecinde bu dili konuşabilen insanları tercih etmesine sebep olmaktadır.

Yeni Kültürler Deneyimlemek

Yeni bir dil öğrenmek sadece o dili anlayabilmekten ibaret değildir. O dili konuşan toplumların kaynaklarına erişebilmek, kültürlerini tanıyabilmek sizler için değerli kazanımlardan olacaktır. Latin kültürü; sinema, müzik, dans gibi sanatlara ev sahipliği yapmaktadır. Son dönemde popüler kültürün temeline yerleşen İspanyol sinemasından La Casa De Papel, drama türünde bir İspanyol dizisidir. Dizi 2018’de Netflix’te en çok izlenen İngilizce dışı dizi oldu. Peki ya siz diziyi izlediniz mi? Eğer izlediyseniz İspanyolca dilinin telaffuzunun kolaylığını muhakkak fark etmişsinizdir. İspanyolca okunduğu şekilde yazılan fonetik bir dildir. Bu durum telaffuzu kolaylaştıran temel etkendir. Bir diğer avantaj ise İspanyolcadaki harf telaffuzları, Türkçe ile benzerdir. Böylelikle kelimeleri daha hızlı öğrenmek mümkün olacaktır.

Neden American Life Dil Okulları’nda İspanyolca Eğitimi Almalıyım?

Yenilikçi anlayışı ile hizmet vermeye devam eden American Life Dil Okulları yaptığı araştırmalar doğrultusunda İspanyolcanın sizler için öneminin farkındadır. Alanında uzmanlaşmış İspanyolca eğitmenleri, sınıflardaki mevcut öğrenci sayısının minimum düzeyde olması American Life Dil Okulları’nın öğrencilerine sunduğu avantajlardandır. Kurumun sınıflarını minimum düzeyde tutması, eğitmenlerin öğrenciler ile bire bir diyalog halinde olabilmesi için oldukça önemlidir. American Life Dil Okulları grup derslerinin yanı sıra sizlere İspanyolca özel ders imkanı da sunmaktadır.

ispanyolca egitimi

İspanyolca Eğitimi Süreci Nasıl İlerlemektedir?

American Life Dil Okulları ailesine katılan öğrencilere eğitim başlamadan önce seviye belirleme tespiti yapılır. Belirlenen seviyeye göre öğrencinin eğitimi başlatılır. Daha önce İspanyolca ile hiç tanışmamış olan kişiler için de eğitim temel seviyeden başlar. Öğrencilerin sınıf ve eğitim planlamaları; eğitim koordinatörü ile kalite ve öğrenci ilişkileri yetkilileri işbirliği ile öğrenciye en uygun olacak şekilde gerçekleştirilir. Eğitim;  Avrupa Dil Portfolyosu  kriterlerine göre seviyelere ayrılmıştır. Bu seviyeler uluslararası geçerliliği olan kaynaklar ile desteklenerek tamamlanmaktadır.

İspanyolca Kursu Hakkında Detaylı Bilgi Alın