Sınav İngilizcesi

Sınav İngilizcesi

İngilizce seviyemizi ispatlama ihtiyacı hayatımızın çeşitli dönemlerinde karşımıza çıkar. Dolayısıyla İngilizce sınavlar hayatımızın bir parçasıdır. Gerek akademik amaçlar için, gerekse kariyer amaçları için pek çok kişi İngilizce sınavlara hazırlanır. Sadece YDS’ye giren öğrenci sayısı yılda iki yüz bin kişiyi bulmaktadır. IELTS ve TOEFL gibi yabancı sınavlara da her yıl binlerce öğrenci akademik hedefler için girmektedir.

Eğer TOEFL VE IELTS sınavlarına hazırlanmak ajandanızda ise muhtemelen yurtdışıyla ilgili bir planınız var. Planınızı ve zamanlamanızı iyi yapmalısınız. Bu sınavlara istediğiniz zaman girme hakkınız vardır. Fakat yine de hazırlanma sürecini unutmayın. Sınava hazırlanmak, randevusunu alıp girmek ve sonucunu almak arasında geçecek süreyi iyi hesaplayın. Pek çok kişi bu hesabı iyi yapmadığı için geç kalabiliyor.

YDS, YÖKDİL tarzı sınavlar ise senenin belli zamanlarında yapılıyor. Aynı şekilde bu sınavlarda da kendinize doğru bir hazırlanma süreci belirleyin. Unutmayın ki hedefinize ve seviyenize göre hazırlanmanız gereken süre birkaç aydan bir yıla kadar uzanabilir.

İngilizce Sınavlar Nelerdir?

Belli başlı İngilizce sınavlar hakkında özet bilgileri aşağıda listeledik.

TOEFL

TOEFL sınavı, ETS’nin düzenlediği ve daha çok ABD için popüler olan, İngilizce dil becerisini ölçen bir sınavdır. TOEFL hakkında detaylı bilgiyi buradaki sayfamızdan alabilirsiniz.

IELTS

ILETS sınavı, British Council ve IDP tarafından düzenlenen ve İngiltere’de daha popüler olan bir sınavdır. Akademik, kariyer ve göçmenlik hedefleri olan kişiler bu sınavlar İngilizce yeterliliklerini kanıtlayabilirler. IELTS hakkında detaylı bilgiyi ilgili sayfamızdan alabilirsiniz.

TOEIC

TOEIC sınavı, TOEFL’ın geliştiricisi olan ETS’nin daha çok iş İngilizcesi için geliştirdiği bir sınavdır. Dolayısıyla pek çok firma işe aldıkları personelin İngilizce seviyesini bu sınavla ölçer.

YDS

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, YDS ÖSYM tarafında hazırlanır. Yılda 3 tane YDS sınavı yapılmaktadır. YDS sınavını genellikle kamu personeli olmak isteyenler tercih eder. YDS sınavıyla ilgili detaylı bilgiyi yds sınavı sayfamızdan alabilirsiniz.

E-YDS

E-YDS sınavı, YDS sınavının bilgisayar üzerinden düzenlenen versiyonudur. Yine ÖSYM tarafından düzenlenir. YDS ile aynı formattadır. Sadece belirli merkezlerde bu sınava girilebilir.

YDT

YDT sınavı, Yükseköğretim Kurumları Sınavının üçüncü etabıdır. Üniversitelerin dil bölümlerine girmek isteyen öğrenciler bu sınava girerler.

YÖKDİL

Eğer lisansüstü eğitime hazırlanıyorsanız bu sınav sizin içindir. Üç temel alandan birinde sınava girilir. Bunlar Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimlerdir.

Bu sınavlar dışında SAT, GRE, GMAT gibi sınavlar için de farklı şubelerimizde eğitimler vermekteyiz. Girmek istediğiniz sınavlarla ilgili olarak info@americanlife.com.trye e-posta göndererek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İngilizce Sınavlara Nasıl Hazırlanılır?

İngilizce sınavların hepsi farklı özelliklere sahip. Bir sınav için geçerli olan hazırlanma stratejisi başka bir sınav için pek de geçerli olmayabilir. Bu yüzden hazırlanacağımız sınavın gerekliliklerini iyi bilmek gerekir.

Örneğin TOEFL ve IELTS sınavları daha çok iletişim becerilerini ölçüyor. Dolayısıyla bu sınavlarda dinleme, konuşma, yazma ve okuma becerilerinizi geliştirmelisiniz. TOEFL ve IELTS sınavlarında sizi nelerin beklediğini detaylı olarak okumak için TOEFL ve IELTS  yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

YDS sınavı ise klasik çoktan seçmeli bir sınav. Burada gramer biraz daha önde. Eskisi kadar olmasa da soru çözme teknikleri işinize yarayabilir. Dolayısıyla YDS sınavına hazırlanma tekniğiniz biraz daha farklı olmalı. YDS sınavı hakkında detaylı bilgileri de YDS SINAVI yazımızdan okuyabilirsiniz

American LIFE İngilizce Sınav Eğitimleri

American Life Dil Okulları sizi tüm İngilizce sınavlara hazırlar. Her sınavın hazırlığı farklıdır. Ayrıca hiçbir öğrenci diğerine benzemez. Çok kalabalık sınıflarda yapılan sınav eğitimleri bu yüzden çok verimli değildir. American Life’ta sınav eğitimleri azami on beş kişilik sınıflarda yapılır. Hatta ortalama sınıf mevcudu ondur.

American Life’taki sınav eğitimleri hem teorik hem de uygulamalıdır. Önce gireceğiniz sınavla ilgili alt yapınız tamamlanır. Sonra konu anlatımları gelir. Bunların yanında soru çözümleri eğitimin en önemli parçasıdır. Özellikle yerli sınavlarda soru çözümü saatlerinin çok olması performansı yakından etkiler. Uluslararası sınavlarda ise bol bol diyalog kurarsınız. Çünkü sınavda epey diyalog kurmanız gerekir.

Her Öğretmen Sınav İngilizcesi Eğitimi Verebilir mi?

Sınav eğitimi tamamen ayrı bir kulvardır. Dolayısıyla öğretmeninin de konunun uzmanı olması gerekir. American Life’ta sınav öğretmenleri genel İngilizce öğretmenlerinden ayrıdır. Farklı şubelerdeki sınav İngilizcesi öğretmenlerimiz senede en az dört defa düzenlediğimiz sınav eğitimi toplantıları ile bilgilerini tazelerler. Bir öğretmenin sınav öğretmeni olması için en az beş yıl genel İngilizce öğretmenliği yapmış ve kurum içi eğitimlerini tamamlamış olması gerekir. Bu, American Life’ın sınav İngilizcesi öğretmenleri için standardıdır.

American Life Dil Okullarında sınav eğitimlerine katılan öğrencilerin bir avantajı kulüplerdir. Gramer kulübümüzü genellikle YDS gibi yerli sınavlara hazırlanan öğrenciler çok tercih eder. Konuşma, dinleme, yazma ve okuma kulüplerimiz ise IELTS, TOEFL eğitimlerine hazırlanan öğrenciler için çok faydalıdır.

Size en yakın American Life şubesine ulaşmak ve girmek istediğiniz sınavla ilgili bilgi almak için;

SINAV İNGİLİZCESİ HAKKINDA SİZ SORUN
BİZ CEVAPLAYALIM

Bize Sorun
Sınav İngilizcesi Hakkında Detaylı Bilgi Alın