YDT ( YKS-DİL)  – AmericanLIFE Körfez

YDT (YKS-DİL) – AmericanLIFE  Körfez YDT (YKS-DİL) Kursu  ile sen de hayalini kurduğun üniversiteye yerleş.

YDT (YKS-DİL) Sınavı Erken Kayıtlarımız Başlamıştır.

Okullarında Yabancı Dil Alanını seçmiş olan öğrenciler, gireceğiniz sınava AmericanLIFE Körfez YDT (LYS-5) Kursu ile hazırlanın. Yabancı Dil Testi yani kısa hali ile YDT artık yeni dönemde üniversite sınavlarına girecek arkadaşlar için hazırlanmış 3.oturum sınavıdır. Eski sınav sistemi olan LYS-5 sınavının yeni sınav sistemine uyarlanmış hali diyebiliriz.

Geleceğinize Birlikte Yön Verelim!

Yabancı Dil yerleştirme puanı ile öğrencilerin seçebilecekleri lisans bölümleri, başta İngilizce olmak üzere, birçok dilde, “Dil ve Edebiyat, Öğretmenlik veya Mütercim – Tercümanlık” bölümlerini içerir.

Yabancı Dil Testi (YDT) sınavında toplam 80 soru bulunmakta ve sınav süresi ise 120 dakika olarak belirlenmiştir.

Yabancı Dil testinde adayların kelime bilgisi, dil bilgisi kuralları, okuduğunu anlama becerisi ile ilgili soruları çözmeleri beklenir.

Sınavın %35’lik kısmını oluşturan dil bilgisi sorularının yapılabilmesi, İngilizcedeki 12 tane dil bilgisi konusunun iyi öğrenilmesine bağlıdır. Bir cümleyi anlayabilmek, eğer kelime bilgimiz de yeterliyse, o cümlenin dilbilgisini de bilip doğru çevirmekten geçer.

Dil bilgisi, belirli kurallara dayanan ve çoğu zaman ezber gerektirmeyen bir öğe olduğu için, öğrencinin bireysel olarak kitaptan çalışıp, bu alan üzerine eğitim veren özel bir kurumdan İngilizce desteği alarak  konuyu anladıktan sonra üzerine yeterli derecede soru çözmesini gerektirir.

Öğrencilerin sınavı en etkin düzeyde anlayabilmeleri ve sınavdaki kelime sorularını çözebilmeleri için 2500-3000 kadar kelime bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

Sınavın %35’lik kısmı olan dil bilgisini çıkardığımızda geriye kalan %65’lik kısmı okuduğunu anlama yani kelime bilgisi oluşturmaktadır.

Dil bilgisi ve kelime çalışırken, bir yandan da soru tiplerine yönelik çalışmalar gerçekleştirilmelidir. Sınavdaki direk olarak dil bilgisi ve kelimeye yönelik sorular haricinde kalan kısımlar, sınavın okuduğunu anlamaya yönelik olan sorulardır.

Sınav soru tarzlarına aşinalık kazanılmalı, her gün veya gün aşırı soru çözerek, soru çözme hızı arttırılmalıdır.

YDT (YKS-DİL) Sınavı maratonunda erken kayıt avantajlarından yararlanmak ve detaylı bilgi almak için sizleri AmericanLIFE  KÖRFEZ Şubesine  davet ediyoruz.

Adres: Kuzey Mahallesi Cahit Zarifoğlu Caddesi No:67 Körfez / Kocaeli
Telefon: +90 (262) 521 00 66‏
E-posta: korfez@americanlife.com.tr

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?