Küçük yaşta yabancı dil eğitimi

Çocuklar hepimizin bildiği gibi dünyanın en meraklı varlıklarıdır. Yabancı dil öğrenimi her yaşta ve her düzeyde uygulanabilen fakat oldukça ciddiye alınması gereken bir süreçtir. Erken yaşta yabancı dil öğretimi ülkemizde son yıllarda çok büyük bir önem kazanmaktadır.

Erken yaşta yabancı dil öğrenen çocuk, psikolojik açıdan yaşıtlarına göre daha olgun, ilerdeki eğitim hayatında da akranlarına göre daha başarılı olmaktadır. Ayrıca yabancı dil öğrenme, çocukların zihnî gelişmesine ve toplum içinde daha sosyal olmasına büyük katkı sağlamaktadır. Çocuklar günlük hayatta ikinci dili aktif olarak kullanmadıkları için öğrendiklerini unutsalar bile, yabancı dile karşı merakı uyanıyor, farklı bir dil ve kültür olduğunun farkına varıyorlar.

Yetişkinlerin yaşadığı “anlıyorum ama konuşamıyorum” sorununu  çocuklar pek yaşamazlar. Küçük çocuklar dil öğrenme ve konuşma konusunda daha cesaretlilerdir.

Cocukların yabancı dil öğrenme süreci ana dil gibi işler. Önce tek tek öğrendiği kelimeleri takalit ederler, daha sonra uygun yerlerde kullanırlar, zamanla kelimeleri bir araya getirerek basit cümleler kurmaya başlarlar. Dil öğreniniminde dili anlama konuşmadan daha  önce gelişir. Çocuklar önce anlamaya daha sonra konuşmaya başlarlar.

Yabancı dil öğrenme sürecinde çocuklar yorulmadan ve çok büyük çabalar sarfetmeden, oyunlarla, eğlenerek dil öğrenirler.

Oyun, şarkı ve çeşitli aktiviteler ile yapılan dersler yabancı dil öğrenimini kolay ve zevkli hale getirir.

Birçok aktivite ile İngilizceyi hayatın içine dahil eden American Life Teenglish,Sakarya’daki en iyi dil okullarından biridir.

Sakarya American LIFE Dil Okulu Sakarya’nın en büyük yabancı dil okuludur. 1300 m2 ve 15 sınıftan oluşan bir binadadır. Binanın modern ve kullanışlı yapısı, kolay ulaşılabilirliği öne çıkan özellikleridir. Sınıflar 8-15 kişilik olarak tasarlanmıştır. Doğal olarak öğrenciler daha iyi , daha interaktif bir eğitim almaktadırlar. Öğrencilerin genel seviyeleri gözetilerek homojen bir dağılım gerçekleşecek şekilde sınıflara dağıtılmaktadır.

Teenglish, AmericanLIFE Language Institute’un 7-17 yaş arasındaki kitleye uluslararası standartta İngilizce eğitimi veren markasıdır.

Ülkemiz, ekonomik, sosyal, mersin escort kültürel vb pek çok alanda batı dünyasıyla irtibat halinde olmasına rağmen İngilizce eğitimi konusunda dünyanın en başarısız ülkeleri arasındadır.

Gençlerimiz neredeyse sıfıra yakın derecede İngilizce bilgisiyle okullardan mezun olmaktadırlar. Özellikle de özel okullara gitme imkânı bulamayan çocukların bu konudaki ihtiyacı çok daha fazladır. İngilizce eğitimini üniversite çağından önce başarılı bir şekilde tamamlamış gençlerin çok büyük avantajları olacaktır. Bu sebeple, erken yaşta İngilizce  öğrenmeye karşı talep her geçen gün artmaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?