Almanca Aile Birleşimi

Aile birleşimi nedir?

Almanya da yaşayan ya da uzun süreli oturum hakkı bulunan biriyle evlenen her Türk vatandaşı AİLE BİRLEŞİM VİZESİ ile ALMANYA ‘ya gidebilmektedir. Eş ile birleşim olduğu gibi çocuklar da ailelerin yanına AİLE BİRLEŞİM VİZESİ alabilir.

AİLE BİRLEŞİMİ KURSU nedir?

Konuştuğum kişiler anlaşılır bir şekilde konuşuyorsa onları anlayabiliyor ve karşılık verebiliyorum. Kendimi ya da başka birini tanıtabiliyorum. Nerede oturduklarını ya da ne iş yaptıkları gibi soruları onlara sorabiliyorum. Levhaları, rakamları, miktarları, saatleri veya fiyatlar gibi şeyleri anlayabiliyorum. Basit formları doldurabilirim. Örneğin ad, soyadı, doğum yeri gibi. Kısa mesajlar yazabilirim.

Yaklaşık bu kriterler A1 seviyesi ALMANCA kriterleridir.

Dersler 40 dakikalık sürelerde 2 kur üstünden verilmektedir.1 kur 80 ders saati olarak planlanmaktadır.

Kurslarımızda HUEBER YAYINCILIK Schiritte plus 1 ve 2 kitapları veya DELFİN 1-2 kullanılır.

AİLE BİRLEŞİMİ SINAVI içeriği nedir ve nasıl yapılır?

Bu sınav 65 dakika yazılı bir sınav ve 15 dakika süren sözlü bir sınavdır.

Yazılı sınavda, günlük yaşamdan kısa diyaloglar, telefon mesajları, kamu yayınları ile ilgili soruları yanıtlarsınız. Basit formları doldurur ve günlük yaşama dair kişisel kısa bir metin yazarsınız. Kısa notlar, küçük ilanlar, duyuruları okur ve bunlarla ilgili soruları cevaplarsınız.

Sözlü sınav grup halinde yapılır. Grup içinde kendinizi tanıtırsınız. Sonra grup içinde birbirinize sorular sorar, cevap verirsiniz. Gruptan birinde günlük hayat ile ilgili kişisel bir ricada bulunursunuz.

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ ile ilgili gerekli olanlar nelerdir?

18 yaşını doldurmak şartı aranır.

Almanya’ya gidecek kişi Türkiye ‘de bir ALMANCA AİLE BİRLEŞİM KURSU’ na gitmek zorundadır.

Kurs bitiminde ALMANCA DİL YETERLİLİK SINAVI’ n dan 100 üzerinden 60 puan alması gerekir. AMERICAN LIFE en az 70 puan alacak şekilde size bir eğitim verir.

Aile birleşimi yapanlar Almanya’da uygun ve güvenilir bir konutta oturmaları gerekmektedir. Bu konut Almanya da oturan eşe aitse tapu; kira ise kira kontratı istenir.

Türkiye’den giden eş almanca diline tam olarak hakim olamadığından Almanya’da geçimini garanti altına almak için Almanya’da yaşayan eşten çalışan ise son 3 ay bordrosu veya işyeri sahibi ise gelir beyan etmesi istenir.  Normalde aylık gelirden aylık gider çıkarılır ve kalan para kurulan ailenin hayatını devam ettirecek seviyede olması istenir.

Türkiye’den gidecek eşin sağlık sigortası olmak zorundadır. Bu sigorta Almanya’daki eş tarafından sağlanmalıdır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?