LYS-5 Yabancı Dil Sınavı Hazırlık Eğitimi

LYS-5  sınavı ÖSYM tarafından yapılan yabancı dil okullarına giriş için yapılan bir sınavdır. Sınav haziran ayı içerisinde yapılmaktadır. YGS sınavında geçerli not almış öğrenciler bu sınava girmeye hak kazanırlar. Bu sınav 120 dakika olup 80 sorudan oluşmaktadır. Sınav İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden yapılmaktadır. Öğrenciler daha önce tercih edecekleri dil üzerinden sınava girmektedir.

LYS- 5 kurslarına hazırlık programlarımızda, sadece üniversitelerin İngilizce bölümlerine hazırlanan öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda diğer dil programlarından oldukça farklı tasarlanmıştır. Zira American LIFE Dil Kursları, sınav İngilizcesi ile ilgili müfredat ve uygulanan program konusunda günceli ve gelişmeleri takip ederek öğrencilerimizi hedeflerine ulaştıracak en efektif yöntem ve eğitim içeriklerini tasarlamakta öncüdür. Böylece öğrencilerimiz, sınav başlıklarına ait soru türlerine özel hazırlanmış bir program, deneme sınavları ve LYS-5 püf noktalarına hakim olacak şekilde yetiştirilmektedir.

Sakarya American LIFE Dil Okulu Sakarya’nın en büyük yabancı dil okuludur.1300 m2 ve 15 sınıftan oluşan bir binadadır. Binanın modern ve kullanışlı yapısı, kolay ulaşılabilirliği öne çıkan özellikleridir. Sınıflar 8-12 kişilik olarak tasarlanmıştır. Doğal olarak öğrenciler daha iyi, daha interaktif bir eğitim almaktadırlar. Öğrencilerin genel seviyeleri gözetilerek homojen bir dağılım gerçekleşecek şekilde sınıflara dağıtılmaktadır.

Eğitim 2017 ekim ayının 2.haftası başlamaktadır.

Eğitim 200 ders saati ve 20 deneme sınavından oluşmaktadır.

Eğitim bedeli 2.490 tl dir. Birçok ödeme şekli mevcuttur.

Konusunda uzman yerli ve yabancı öğretmenler öne çıkmaktadır.

LYS-5 Sınav içeriği aşağıdaki maddeler üzerinden değerlendirilmektedir.

  • Gramer
  • Kelime Bilgisi
  • Verilen Cümleyi tamamlayan ifadeyi bulma
  • Çeviri
  • Okuma-Anlama(Paragraf)
  • Verilen cümleye anlamca en yakın cümleyi bulmak
  • Boş bırakılan yere getirilecek cümleyi bulma
  • Verilen durumda söylenmiş olabilecek sözü bulma
  • Karşılıklı konuşmada boş bırakılan kısmı tamamlayan ifadeyi bulma

Parçanın anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma şeklinde başlıklardan oluşur. Gramer bilgisi ortalama 10 adet soru, diğerleri ise ortalama 5-6 adet soru şeklinde çıkmaktadır. Bu içerikler titizlikle seçilip çok ciddi bir altyapı ile öğrencilere öğretilmektedir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?