Neden Almanca Öğrenmeliyiz?

Dünyada 180.000.000 kişi almanca konuşuyor. İnternetin ikinci dili Almanca. Bilimsel makale sayısında dünyada 2. Sırada bulunuyor. Avrupa Birliği sınırları içerisinde en çok konuşulan dildir. Almanca bilmek yurtdışı iş imkanı olarak çok revaçta. Almanya ekonomisi dünyanın 4.büyük ekonomisidir ve en çok ihracat yapan 2. ülkedir. Türkiye ve Almanya organik bağları sebebiyle hem ticari hem de turizm açısından bakıldığında sürekli ilişki halindedir. Almanya kitap yayınlarında dünyada 3. Sırada yer almaktadır. Almanca Goethe, Nietzsche, Kafka, Mozart, Bach, Beethoven, Freud, Einstein gibi birçok yazar, sanatçı ve bilim adamının ana dilidir.

Almanya Türkiye’nin en büyük ticaret işbirlikçisidir. Bununla birlikte Almanya’ da birçok Türk de yaşamını sürdürmektedir. İş ilişkileri sebebi ile Almanya ve Türkiye’nin yakınlığı da bilinmektedir. Türkiye içerisinde söz sahibi olan ve sayıları binlerle ifade edilen birçok Alman firması vardır.

Kişi başına turizm harcamasında lider olan Almanlar, Türkiye’ ye gelen yabancı turistlerin de en büyük kısmını oluşturmaktadırlar. Bu durum dahi “Neden Almanca öğrenmeliyim ?” sorusuna tek başına cevap olabilecek niteliktedir. Zira Türk turizm sektörü ülke için çok büyük önem arz etmekte olup, milyonlarca kişi geçimini turizmden sağlamaktadır.

Almanya, yabancı öğrenciler için çok cazip yüksek öğrenim imkanları sunmaktadır ve tabii ki Almanya’ da yüksek öğrenimin yolu da Almanca dilinden geçmektedir. Özellikle mühendislik ve mimarlık gibi alanlarda Almanya’nın üstünlüğü tartışma götürmemekte ve her yıl binlerce mühendislik öğrencisi eğitimlerine Almanya’ da devam etmektedirler.

Almanya odaklı faaliyet gösteren firmalarda çalışacak kişilerde Almanca biliyor olma şartı aranmaktadır. Sadece Alman kökenli firmalarda değil, Türkiye’ deki diğer iş imkanlarında da işe alınacak kişilerin Almanca bilmesi her zaman çok büyük avantaj olmaktadır.

Genel yargının aksine Almanca öğrenmesi zor bir dil değildir. Profesyonel yardım alarak, belirli bir disiplin altında pek de uzun olmayan bir sürede iyi bir Almanca’ ya sahip olunması mümkündür.

Sakarya American LIFE olarak öğrencilerimizin almanca eğitimlerini verecek olan öğretmenlerimiz konularında uzman ve Goethe Enstitüsü ile ortak çalışmalar içinde sürdürmektedir.

Ayrıca Almanca Aile Birleşimi programımız da aynı hassasiyetle devam etmektedir. Almanca Aile Birleşimi programındaki başarı oranımız %100 dür.

ERASMUS öğrencileri de almanca konuşulan bir ülkede eğitimlerini devam etmek istiyorlarsa Almanca dil eğitimine ihtiyaçları vardır.

Almanca dersleri Temmuz 2017 ye özel olarak 2 kur şeklinde 80 er ders saati olarak yapılmaktadır.

Aile birleşimi için gelen öğrenciler 1 kur aldıklarında özel dersler ile bu sınava hazırlayan programlardan %50 indirim hakkı kazanmaktadırlar.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?