Konya YDS Kursu – AmericanLIFE İle Sende Akademisyen Ol!

Hayal ettiğin mesleğe girmenin yolu AmericanLIFE’tan geçiyor. Sen de Gel AmericanLIFE Konya YDS Kursuna, istediğin puanı al ve senelerce YDS puanı almak için uğraşma. Sınırlı kontenjandan ve Nisan ayı indirimlerinden faydalanmak için hemen ara.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Adres: İhsaniye Mahallesi Oya Sokak NO:8 Selçuklu/KONYA
Telefon: +90 (332) 353 33 99
E-posta: konya@americanlife.com.tr

YDS NEDİR VE KİMLER YDS SINAVINA GİRMELİDİR?

Öncelikle YDS’nin açılımı Yabancı Dil  Bilgisi Seviye Tespit Sınavıdır. YDS ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde olmak üzere senede iki defa ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Genellikle yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu kuruluşlarında çalışan personeller ve bu kurumlara yerleşmek isteyen adayların dil yeterlilik seviyelerini ölçmek için yapılmaktadır.AmericanLIFE Konya YDS Kursu ile sizde hayal ettiğiniz mesleğin kapılarını ardına kadar açın.

YDS’DE KAÇ SORU SORULMAKTADIR? VE SINAV İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİLER NELERDİR?

Öncelikle YDS’ye katılabilmek için ÖSYM’nin belirlediği tarihlerde sınav başvurusu yapmak ve başvuru ücretini ödemek gerekmektedir. Bunu yapmayan adaylar YDS’ye giremezler.

Sınav toplamda 180 dakika sürmektedir ve adaylara 80 soru sorulmaktadır. AmericanLIFE Konya YDS kursu olarak öğrencilerimiz ile yapılan deneme sınavları ve etütler sonrasında bu süre ve soru sayısında oldukça yüksek başarı elde etmekteyiz.

YDS’de Soru Dağılımı Aşağıda ki gibi olmaktadır. 

 • ÖSYM’nin hazırlamış olduğu bu sınavda ilk 16 soru bağlaç, kelime,edat, sıfat cümleciği,isim cümleciği, yüklem, gibi konulardan oluşmaktadır. Bu kısımda kelime bilgisi konusunda yaklaşık 6 soru gelmektedir. Geriye kalan 10 soru diğer gramer konularından gelmektedir ancak ağırlıklı olarak bağlaç, edat ve yüklemden gelmektedir.
 • Cloze Test sorusu 10 adet olmaktadır. 2 paragraf şeklinde sorulmakta olup 1 paragrafta 5 soru olmaktadır.
 • 10 adet cümle tamamlama sorusu karşımıza çıkmaktadır.
 • 6 adet çeviri sorusu olmaktadır. Türkçeden İngilizceye, İngilizceden Türkçeye eşit soru sayısında olmaktadır.
 • Geriye kalan sorular için genellikle 5 paragraf sorusu sorulur ve dağılım genellikle şu şekilde olmaktadır.
  • İlgisiz cümle
  • Paragraf tamamlama
  • Diyalog tamamlama
  • Eş Anlamlı Cümle

Elde ettiğiniz bu başarı puanını 5 yıl boyunca kullanabilirsiniz. ÖSYM’nin belirlemiş olduğu sınav puanı geçerlilik süresi 5 yıldır.

AmericanLIFE KONYA YDS KURSU SINAVA NASIL HAZIRLAMAKTADIR?

AmericanLIFE Konya YDS Kursu öğrencilerini YDS’ye hazırlarken kursiyerlerimizin öncelikle gramer bilgisini arttırmakta ve geliştirmektedir. Aynı zamanda okuma parçaları ile bolca pratik yaptırmaktadır. Kelime bilgisini en üst düzeye çıkartmaktadır.

Bu eğitim sürecinde öğrenilen bilgileri minimum 10 adet deneme sınavı ile ölçmekte ve sonrasında soru çözümü için etütler düzenlemektedir. Yanlış yapılan sorular üzerinde durulup doğru bilgi tekrar tekrar aktarılmaktadır. Sınava odaklanarak yapılan bu programda amacımız %100 başarıdır. Her öğrencimizin istediği puan aldırmak için uzman eğitim kadrosu ve doğru eğitim materyalleri ile çalışmaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?