American LIFE Konya Almanca Aile Birleşimi Sınavı

Türkiye’de yaşayan bir kişi Almanya’dan birisi ile evlenirse ve eşinin yanına Almanya’ya yerleşmek istiyorsa, bu kişi kendi ülkesinden Goethe Institut’un düzenlemiş olduğu Almanca Aile Birleşim Sınavını diğer bir adıyla A1 Belgesi Sınavına girmek durumunda ve başarı sağlamak durumundadır. Sınava girmek isteyen kişiler sınav tarihleri hakkında bilgi almak için Ankara Goethe Institut’u arayarak sınav zamanları ve ücretleri hakkında bilgi alabilmektedirler.

Almanca Aile Birleşim Sınavı yazılı ve sözlü bölümlerden oluşmaktadır.

Yazılı sınav 65 dakika sürmektedir ve sınavda bu yazılı sınavda günlük yaşamımızdaki ihtiyaçlarımızı giderdiğimiz konuşmaları, özel telefon mesajlarını veya topluluğa yapılan anonsları dinletir ve onlarla ilgili sorular sorulur. Yine yazılı sınavda kısa kısa notlar, ilanlar, günlük hayatta karşınıza çıkan levha ile ilgili sorular sorulabileceği gibi ve günlük hayattaki duyurular ile ilgili kısa metinler okutularak da sorular sorulur ve cevaplanması istenir.

Goethe Institut’un sözlü sınavı grup halinde yapılmakta olup öncelikle kendinizi tanıtmanız istenir ve sizler kendinizi tanıtırsınız. Sonrasında sizlere yine günlük yaşam ile ilgili sorular sorulur ve cevaplarsınız. Sonrasında sizler de grup içerisinden bir kişiye günlük yaşam ile ilgili bir ricada bulunursunuz. Sözlü sınav formatı bu şekilde tamamlanır.

Sınav süresi ne kadardır ? –Dinleme 20 DK / Okuma ve Yazma 45 DK / Konuşma 15 DK

Sınavdan %60 oranında başarı sağladıktan sonra Almanya’ya vize almaya hak kazanıyorsunuz. Bu sınav puanı 6 ay geçerlidir. 6 aydan eski sınav puanları geçerli kabul edilmemektedir. Sınav sonucunuz yaklaşık bir hafta sonra açıklanır ve kargo ile belirtmiş olduğunuz adrese gönderilir.

Konya Almanca Kursu denince akla gelen ilk isim olan American LIFE ile, Konya aile birleşimi kursu ihtiyacınızı en hızlı ve sağlıklı biçimde sağlarsınız. Konya a1 sertifikası almak artık sizler için büyük bir engel değil.

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?