Konya YKS-Dil Kursu

Sizlerin üniversiteli olabilmesi için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz.
American LIFE Konya İngilizce Kursu, Yks Dil Kursu programımızda genç ve dinamik kadromuzla öğrencilerimizin her zaman, özellikle stresli zamanlarında yanında oluyoruz. Günlük yoklamaların takibini yapıp velilerimize devam-devamsızlık durumunu bildiriyoruz. Yapılan sosyal etkinliklerle öğrencilerimizin rahatlamasına imkanı veriyoruz. Konya YKS Dil programında öğrencilerimizin uygun olduğu saatlerde etüt çalışmaları yaparak öğrencilerimizin eksik kaldığı noktaları soru çözümleri ile birlikte tamamlıyoruz. Mart ayından itibaren haftalık deneme sınavlarımız ile öğrencilerimizin durumlarını görmelerine imkan sağlıyoruz. Mayıs ayından itibaren haftalık seri deneme sınavlarımız ile öğrencilerimizin sınav psikolojisine hazırlanmalarına destek oluyoruz.

Üniversiteye yerleşebilmek için öğrencilerin 3 sınavdan en az 2 sınava girmesi gerekmektedir. Bu sınavların isimleri şu şekildedir. Üniversitenin Yabancı dil bölümlerinden tercih yapacak olan öğrenciler 2. Sınav olarak YDT yani Yabancı Dil Testine gireceklerdir. Bu sınav sistemi ilk 2018 yılında uygulanmıştır ve her yıl uygulanacak şekilde devam etmektedir. TYT (temel yeterlilik testi) sınavından alınan puanın %40’ı, YDT (yabancı dil sınavı) sınavından alınan puanın da %60’ı alınarak sınav puanı hesaplanacaktır.

Temel Yeterlilik Testi ( TYT): Sınav süresi 135 dakika. Bu sınavda Türkçe ve matematikten 0,5 net yapılmaz ise sınav puanı hesaplanmayacaktır. aday sınava girmemiş sayılacaktır. (Ösym 05.06.2018 değişikliği). Eğer ki öğrenci bu sınavdan 180 puandan az alırsa öğrenci 4 yıllık üniversitenin bölümlerinden tercih yapamayacak. Tyt puanının 2 yıl geçerliliği vardır.

Alan Yeterlilik Testi (AYT) : Sınav Süresi 180 dakika

Yabancı Dil Testi ( YDT) : Sınav Süresi 120 dakikadır. YKS DİL testi öğrencilerin okuduğunu anlama becerisini, dil bilgisi ve kelime bilgisini ölçmektedir. Toplamda 80 soru sorulan bu sınavda öğrencilerin hazırlıkları kelime, dilbilgisi ve soru tipine yönelik teknik çalışmalar ve soru çözüm hızını arttırmak şeklinde ilerlemektedir.

YKS DİL Sınavında öğrencilerin 12 adet dil bilgisi konusunu iyi bir şekilde bilmesi gerekmektedir. YKS Dil sınavında dil bilgisi konularından en çok çıkan konular şunlardır, Tenses, Conjunctions, Prepositions, Passive-Active, Modals dır. Diğer konular direkt olarak sınavda çok fazla çıkmamaktadır ancak bu konularda diğer okuduğunu anlamaya dayalı sorularda kesinlikle karşımıza çıkacaktır.

YKS DİL’de kelime bilgisi sınavı kazanmanın anahtarı olarak kabul edilmektedir. Başarılı bir sınav sonucu için yaklaşık 3000 adet kelime ezberlenmesi gerekmektedir. YKS DİL sınavında Dil bilgisi %35 lik kısmını oluşturmaktadır. Geri kalan kısmı ise okuduğunu anlamaya yöneliktir. Kelime bilgisi olmadan okuduğunu anlamaya yönelik soru çözmek mümkün değildir. Sınavdan iyi bir puan almak ( %65 oranında soru çözebilmek için) kelime bilgisini arttırmak gerekmektedir. Konya İngilizce Kursu programları içerisinde, Konya YKS Dil sınavı için seçiminizi yaparken titiz ve doğru karar vermek son derece önemli olacaktır.

Zafer Şube

Adres : İhsaniye Mahallesi Oya Sokak NO:8 KONYA
Telefon : 0 (332) 353 33 99

Yazır Şube

Adres : Yazır Mahallesi Ulusal Sokak NO:5 KONYA
Telefon : 0 (332) 255 41 42

DETAYLI BİLGİ İÇİN SİZİ ARAYALIM?