Online İngilizce Eğitimi Nedir?

Online ingilizce eğitim, mekan ve zamandan bağımsız, eldeki tablet, bilgisayar ya da akıllı telefon cihazlarıyla interaktif şekilde (aktif katılıma dayalı) dijital ortamda, görüntü ve sesin olduğu canlı olarak derslerin yapıldığı; öğrencinin dilediği zaman dersini tekrar izleme imkanı olan en modern eğitim sistemidir.

Günümüzde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin süratle dijitalleştiği en modern ve inovatif eğitim sistemidir. Online yabancı dil eğitiminde, geleneksel sınıf faaliyetlerinin ve etkileşiminin sınırlılıkları değerlendirilerek bilindik örgün öğrenme-öğretmenin çok daha ilerisine geçilebilmektedir. Eğitimin online olarak uygulanmasının yararları oldukça fazladır. Öncelikle öğrenciyi merkeze alır. Tam anlamıyla bir fırsat eşitliği sağlanır. Engelli vatandaşlara ulaşım zorluğu olmaksızın eğitim sağlanır. Hayat boyu limitsiz öğrenme imkanı verir. En yaygın öğrenci kitlesine hitap edebilen eğitim yöntemidir.

Mekan ve zamandan yana bağımsız olması sayesinde coğrafi koşullardan ortaya çıkabilecek tüm engelleri bertaraf eder. Donanımlı, teknolojik ve etkileşim imkanı veren araçlarla ders ve pratik imkanı sunar. Dijital sınıfa ve içeriğe 7/24 saat ulaşabilme imkanı verir. Örgün eğitim olanaklarından faydalanamayan kişilere büyük bir fırsat sağlar. İş hayatı yoğun olanların aynı zaman diliminde ailesine de zaman ayırabilmelerini ve de eğitimlerini sorunsuz sürdürebilmelerini sağlamaktadır.

Aile kurma veya doğum yapma gibi sebeplerle eğitimini sürdüremeyen kişilere, bıraktığı noktadan devam edebilme imkanı sunar. Benzer özelliklere sahip kişilere birbirinden ayrı uygulamalara dayanan eğitim seçenekleri tasarlanabilir. Herkesin ayrı ayrı bireysel ihtiyaçlarını öğrenmelerine ön ayak olur. En inovatif eğitim teknolojisi gelişmelerini eğitim hayatına entegre edebilen bir yöntemdir. Doğru bilgiye en süratli ve basit bir yolla ulaşma olanağı verir.

Örgün eğitimde ihtiyaç duyulan ulaşım ve beslenme masrafları online eğitimde söz konusu değildir. Öğretmenler ile öğrenciler arasında etkileşime dayalı ve dinç bir öğrenme ortamı yaşanır; örgün eğitimde soru sormaya çekinen öğrencilere, alternatif kendilerini ifade etme imkanları verir. İnternete bağlantı sağlanan tüm noktalarda yüksek kalitede eğitim alınmasını mümkün kılar.

Online eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen arayın
0332 353 3399-0332 255 41 42

ONLINE BAŞVUR
SATIN AL