Aile Birleşimi Almanca Kursu Nereden Alınır?

Aile Birleşimi Almanca Kursu Nereden Alınır?

Almanya, geçmişten günümüze Türk vatandaşların çalışmak için gittikleri ülkeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Eşlerden birinin çalışmak için evini, yurdunu terk etmesi, ailelerin birbirinden ayrı kalmasına yol açıyordu.

Almanya’da çalışan bir Türk’ün eşini, ailesini yanına alabilmesi için oturum izni alması gerekiyor. Oturum izni alınmasında Almanya hükümeti kolaylık sağlıyor. Buna göre eşinin yanına Almanya’ya gitmek isteyen kişi aile birleşimi almanca A1 seviyesinde olması gerekiyor.

Aile Birleşimi Ne Anlama Geliyor?

Almanya, Türklerin ikinci vatanı olarak gördükleri bir ülkedir. Sunduğu ekonomik ve hayat şartları bakımından her yıl bu ülkeye giden, gitmek için başvuran binlerce Türk vatandaşı bulunuyor. Almanya’ya çalışmak için giden kişi, şayet evliyse eşini yanına getirebiliyor. Buna aile birleşimi deniliyor. Ancak bu aile birleşiminin gerçekleşebilmesi için Almanya hükümeti aile birleşimi vizesi istiyor.

Aile birleşimi vizesinin birinci şartı da eşinin yanına gelecek kişinin mutlaka A1 seviyesinde Almanca bilmesi gerekiyor. Bunu da belgelemesi gerekiyor. Belgenin, yani sertifikanın ibraz edilebilmesi için aile birleşimi kursu başvurusu yapılması, kurs sonunda da açılacak olan aile birleşimi sınavı başarıyla geçilmesi gerekiyor. Sınav başarıyla geçildiğinde alınan sertifika, vizede istenen belgelere ekleniyor.

A1 Seviyesi Ne Demek?

Almanya’ya eşinin yanına gitmek isteyenlerin mutlaka Almanca bilmesi şartı aranıyor. Bu hususta da Almanya hükümeti A1 seviyesini yeterli görüyor. Buna göre A1 seviyesi;

 • Kişi kendisini tanıtır,
 • Yaşadığı yer hakkında basit bilgiler verir,
 • Karşısındaki kişi kendisini tanıtırken, yaşadığı yer hakkında bilgi verirken anlayabilir,
 • Yavaş ve basit konular hakkında konuşur,
 • Karşısındaki kişiyle temel düzeyde anlaşır, demektir.

Almanca Nasıl Öğrenilir?

Almanya’ya eşinin yanına gitmek isteyen aile bireyi/bireylerinin A1 temel düzeyde dil bilgisine ihtiyaçları bulunuyor. Bunu kısa sürede ve doğru şekilde ancak aile birleşimi kursu ile yapabilirler. Çünkü Almanca zor öğrenilen dillerden biridir. Profesyonel yardım almadan aile birleşimi almanca süreci çok zor olacaktır.

Kısa sürede A1 seviyesinde Almancayı öğrenip, bir an önce eşinin yanına gitmek isteyenler Dil eğitim kurumlarına gidebilirler. Dil eğitim kurumuna gitmek kadar hangi kuruma gidileceği de çok önemlidir. Çünkü kurs sonunda aile birleşimi sınavı yapılacaktır.

Bu sınav geçilmediği takdirde belge alınamayacak, aile birleşimi kursu zaman kaybı olacaktır. Bu nedenle hem zaman hem de maliyet kaybı yaşamamak adına American LIFE Dil Okulları tercih edilmelidir.

Almanca Nerede Öğrenilir?

Piyasada pek çok sayıda dil eğitim kurumu bulunmaktadır. Fakat bunlar arasında profesyonel, etkin ve başarılı şekilde eğitim veren çok azdır. Özellikle aile birleşimi almanca eğitiminde uzman ve deneyim çok önemlidir. American LIFE, on yıllık deneyim, müşteri memnuniyetiyle birlikte aile birleşimi kapsamında Almanca eğitimi veriyor.

American LIFE, aile birleşimi için özel bir program yürütmektedir. Her eğitim sınıfında küçük gruplar oluşturulmakta, eğitim öyle verilmektedir. Aile birleşimi alanında uzman ve deneyimli eğitmenler, kişilerin rahatlıkla A1 seviyesinde Almanca öğrenmelerini sağlamaktadır. Böylece endişe duymadan, strese girmeden aile birleşimi sınavı başarıyla geçmelerini sağlamaktadır.

Almanca Kursu İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

America LIFE’ın merkezi İstanbul olmasına rağmen, Türkiye’nin birçok şehrinde şubeleri bulunuyor. Hangi şehirde şubesi olduğunu, iletişim numaraları için www.amirecanlife.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Aklınıza takılan sorular olursa 0 (262) 321 11 99 irtibat numarasını arayabilirsiniz.

Web sitesini ziyaret ettiğinizde isterseniz Almanca dil seviyenizi de öğrenebiliyorsunuz. “Genel Almanca” kategorisine girerek, “online Almanca seviye belirleme testi ” çözebilirsiniz. Bu test ücretsiz olup, Almanca da hangi seviyede olduğunuzu tespit ediyor. Böylece planlı ve bilinçli şekilde, avantajlı fiyatlarla kursu alıp, aile birleşimi sınavı rahatlıkla geçersiniz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.
Aile Birleşimi Almanca Kursu Nereden Alınır? Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın
 1. Aile Birleşimi Almanca Kursu Nereden Alınır? 1
  Şebnem Ertürk 19 Aralık 2022 at 21:23

  Merhaba ben de sizlerle çalışmaktan büyük keyif almak istiyorum.Almanca Öğretmenliği yapmaktayım ve yurtdışına öğrenci göndermek istiyorum.Nu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  • Aile Birleşimi Almanca Kursu Nereden Alınır? 2
   American LIFE 20 Aralık 2022 at 12:12

   Merhaba Şebnem Ertürk,
   İlginiz için çok teşekkür ederiz. Bizimle çalışmak isterseniz size uygun şubemiz ile buradan başvuru yapabilirsiniz.

Comments are closed.