Almanca Mesleki Yeterlilik Belgesi

Almanca Mesleki Yeterlilik Belgesi

Almanca Mesleki Yeterlilik Belgesi

Mesleki yeterlilik belgesi veya denklik belgesi almak için American LIFE Dil Okullarının size en yakın şubesine başvurabilirsiniz. Alacağınız bu belge ile Almanya’ya giderek iş arayabilirsiniz veya mesleki eğitim alabilirsiniz. Yalnız sertifikayı aldıktan sonraki süreçte iş arama süreniz 6 ay olarak belirlenmiştir. Ayrıca iş arayacağınız süre boyunca da sizi idame ettirecek kadar paranızın olduğunu beyan etmek durumundasınız. Yani hesabınızda 6 ay Almanya’da yapacağınız harcamalar için paranızın bulunması gerekmektedir.

American LIFE Dil Okulları Almanca mesleki yeterlilik kursuna katılan öğrenciler kurs süresi boyunca kendi meslekleriyle ilgili terimler öğrenirler. Ayrıca aynı meslek grubundaki kişilerle tanışma ve kurs süresi boyunca öğrendikleriyle pratik yapma fırsatı yakalarlar. Mesleki yeterlilik kursu bitiminde kursiyerler meslekleriyle ilgili terimlere hakim olmaktadırlar.

Almanya’da çalışmak isteyen vatandaşların en az A1 seviyesinde konuşabilme ve anlayabilme yeteneğine sahip olmaları istenmektedir. Mesleki yeterlilik kurslarında da durum aynıdır. Fakat mesleki yeterlilik kursunda kişilerin sertifikayla birlikte edinecekleri mesleki bilgiler de önemlidir.

Detaylı bilgi için arayalım?
Platformunuzu seçin ve paylaşın.
Almanca Mesleki Yeterlilik Belgesi Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın