American Life’ta Yaşam Boyu Eğitim

American Life’ta Yaşam Boyu Eğitim

American Life’ta Yaşam Boyu Eğitim

Yaşam boyu eğitim, gün geçtikçe daha sık bir şekilde duymaya başladığımız bir kavram. Yaşam boyu eğitim, insanların sadece okul hayatında değil, okul haricindeki ortamlarda da öğrenme faaliyetlerini ifade ediyor. İşte, evde, okul harici eğitim kurumlarında yein şeyler öğrenmek artık modern hayatın bir gerekliliği. Öğrenmeyen insan geri kalıyor. Yaşam boyu öğrenmenin gönüllü ve ihtiyaçtan kaynaklanan bir öğrenim şekli olmasından dolayı okul eğitimine göre çok daha etkili olduğunu söylemek yanlış olmaz. Peki Yaşam boyu öğrenmenin bu kadar önemli hale gelmesinin sebepleri neler acaba?

Bilgi Sayısındaki Artış

Dünyamız çok hızlı değişiyor. Araştırmalara göre dünyadaki toplam bilgi 1900 yılına kadar her yüzyılda iki katına çıkarken artık her 12 ayda bir iki katına çıkıyor. Her gün internette, teknolojide yeni değişiklikler, güncellemeler oluyor. Çalışanların devamlı olarak bilgilerini tazelemeleri bir gereklilik olarak ortaya çıkıyor.

Çalışma Yılları Artık Daha Uzun

Bu baş döndürücü bilgi artış hızıyla birlikte ortalama ömür ve sağlıklı yaşam kalitesi artıyor. Eski yıllarda ellili yaşların sonlarında insanlar artık yavaş yavaş emekliliğe doğru adımlarını atarken artık günümüzde ellili ve altmışlı yaşlar çalışma hayatında insanların tecrübe ile enerjiyi birleştirdikleri en verimli çağları hale gelmiş durumda.

Çalışma yılı süresinde meydana gelen bu artış neticesinde çalışanlar belli yaşlardan sonra bile yeni şeyler öğrenmeye mecbur oluyorlar.

Bilgiye Ulaşmak Artık Daha Kolay

Artık internetteki bedava ya da ücretli bilgi kaynakları, çeşitli platformlardaki eğitimler, üniversiteler ve mesleki eğitim veren kurumların yaygınlaşması sayesinde bilgiye ulaşmak eskisine göre çok daha kolay. Bugün herhangi bir konuyu öğrenmek ya da kendimizi geliştirmeye karar verdikten sonra uzunca bir süre karşımıza çıkan onlarca hatta yüzlerce kaynağın hangisini kullanmak gerektiği konusunda kafalarımız karışıyor.

Tüm bu gelişmeler insanların hayatları boyunca yeni bir şeyler öğrenmek için çabalamaları sonucunu doğuruyor. Kırklı ya da ellili yaşlardan sonra yeni bir dil ya da beceri öğrenmeye başlamak artık son derece normal karşılanıyor.

American Life’ta Yaşam Boyu İngilizce

American Life Dil Okulları da öğrencilerine yaşam boyu İngilizce eğitimi imkânı sunuyor. Bir kez bir American Life şubesinden İngilizce eğitimi alan bir öğrenci ömrü boyunca istediği şubede plus more eğitimlerine katılmaya hak kazanıyor. Plus more eğitimleri, American Life Dil Okulları’nın İngilizce eğitim sistemi olan ART’ın çok önemli bir parçasını oluşturuyor. Okuma, konuşma, yazma, gramer gibi konularda yerli ve yabancı öğretmenlerle yaptığı kulüp etkinlikleri plus more eğitimlerini oluşturuyor. American Life, bu şekilde İngilizce eğitim verdiği öğrencilerinin İngilizcelerine bir ömür boyu sahip çıkmış oluyor.

Detaylı bilgi için arayalım?
Platformunuzu seçin ve paylaşın.
American Life’ta Yaşam Boyu Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın