IELTS TOEFL PROFICIENCY Sınav İngilizcesi Kursu

IELTS TOEFL PROFICIENCY Sınav İngilizcesi Kursu

IELTS, TOEFL, PROFICIENCY Sınav İngilizcesi Kursu

İstanbul merkezli olarak yıllardan beri yabancı dil eğitimi vermekte olan American LIFE Dil Okulları’nda, uzman eğitmenler tarafından verilmekte olan ve yüzde yüz başarı garantisi sunan IELTS, TOEFL ve PROFICIENCY Sınav İngilizcesi Kursu ile bu sınavlardan yeterli puanı alıp yurt dışında eğitim almaya hak kazanmak çok kolay.

Hayalleriniz Artık Uzak Değil

Pek çok gencin çocukluğundan itibaren hayalini kurduğu, yurt dışında yükseköğrenime devam etmek ve dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim almak artık bir hayal değil. Yurt dışında bir üniversitede okul hayatına devam etmek isteyen öğrencilerin bu hususta önlerine çıkan en büyük engel İngilizce dil yetersizliğidir.

İstanbul’da bulunan yabancı dil eğitimi veren kurslar içinde, kurumsal yönetim sistemi ve uzman eğitmenleri ile ilk tercih edilen kurs olan American LIFE Yabancı Dil Okulları’nda verilmekte olan IELTS, TOEFL ve PROFICIENCY Sınav İngilizcesi Kursu, yurt dışında eğitim alabilmenizin önündeki İngilizce dili yetersizliği engelini ortadan kaldırmaktadır.

IELTS, TOEFL, ve PROFICIENCY Sınavları Nedir?

Öğrenciler için yurt dışındaki bir üniversitede eğitim almanın kapısını açan bu sınavlar ve açıklamaları şu şekildedir;

IELTS

Açılımı International English Language Testing System olan IELTS sınavı, 9000’ den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilen Uluslararası İngilizce dili yeterlilik sınavıdır. Sınav, genel amaçlı ve akademik olmak üzere iki türde yapılmaktadır. Genel amaçlı sınav; göçmenler ve staj yapmak isteyenlerin, Akademik sınav ise üniversite eğitimi almak ya da mesleğini yabancı bir ülkede sürdürmek isteyenlerin girdiği sınavdır.

TOEFL

Test of English as a Foreign Language açılımı ile Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavı olan TOEFL sınavı; reading, listening, writing ve speaking olmak üzere 4 aşamadan oluşan sınav, anadili İngilizce olmayan ve İngilizce dilinde bir eğitim kurumuna kabul edilenler ile vize başvurusunda bulunan kişilerin girmesi geren sınavdır.

PROFICIENCY

Hazırlık sınıfını atlamak anlamına gelen PROFICIENCY sınavı, üniversitelerin İngilizce eğitim verilen bölümlerinde bulunan hazırlık sınıfını okumadan atlayarak eğitime başlanılmasını sağlamaktadır. Sınav tarihleri her üniversitenin kendi akademik takvimine bağlı olarak farklılık göstermektedir ve her üniversitenin bölümlerine göre 5 aşamadan oluşmaktadır.

Detaylı bilgi için arayalım?
Platformunuzu seçin ve paylaşın.
IELTS TOEFL PROFICIENCY Sınav İngilizcesi Kursu Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın