İzmir En İyi İngilizce Yabancı Dil Kursu

İzmir En İyi İngilizce Yabancı Dil Kursu

İzmir’deki En İyi Yabancı Dil Kursu

İngilizce kursu İzmir; Günümüzde birçok kişinin İngilizce bilmiyor olmasının temel sebebi, İngilizce kursu ya da okullarda verilen eğitimin halâ eskiden kalma geleneksel sistemlerle verilmeye devam ediliyor olması. Oysa İngilizce eğitimi tıpkı dans etmeyi ya da araba kullanmayı öğrenmek gibi taklit ederek ve bol bol pratik yapılarak gelişen bir beceri eğitimi olarak görülmeli. Nasıl ki dans eğitimi alırken eğitmenler örnek adımları gösterip taklit etmemizi sağlayarak adımları öğretiyorsa, İngilizce eğitimi alırken de İngilizce kursu ya da okullarda öğretmenimizin örnek cümleler kurduktan sonra taklit ettirerek bizleri konuşmaya teşvik etmesi gerekiyor. American LIFE İzmir Yabancı Dil Kursu şubelerinde klasik metotlara göre İngilizce iletişim becerisinin geliştirildiği bir sistemle eğitim veriliyor.

Doğru dil öğrenme yönteminin nasıl olması gerektiğini bulmak istediğimizde bakacağımız ilk yer; kendi anadilimizi öğrenme yöntemimizdir. Bizler küçükken anne-babamızı dinleyip taklit ederek Türkçe konuşmayı öğrendik. Sonrasında ağzımızdan çıkan seslerin nasıl yazıldığını ve okunduğunu, en son dil bilgisi kurallarını gördük. Bunlarla birlikte, yaşamımız devam ederken çevremizden duyarak, okuduğumuz kitaplar ve izlediğimiz filmler sayesinde de kelime dağarcığımızı her geçen gün biraz daha geliştirdik.

American Life İngilizce Eğitim Metodu

Biz, American LIFE Dil Okulları olarak bu öngörü ile Türkiye’deki 60 temsilciliğimizde olduğu gibi İzmir’deki Alsancak ve Karşıyaka İngilizce kursu şubelerimizde de günlük hayatta kullanabileceğiniz dili öğreten Genel İngilizce Eğitimi programımızda ana dili gibi öğrenme metodunu kullanmaktayız. Bu yöntem; Duy – Gör – Anla – Tekrar et – Konuş ve daha sonra Oku – Yaz sistematiğinin ardından dilbilgisi kurallarının edinim ve kazanım yoluyla öğrenilmesini sağlar. Konuşma ağırlıklı ve beceri odaklı bu yöntemde dil bir iletişim aracı olarak ele alınır ve dilbilgisi kurallarını ezberleyerek deftere yazmayı değil, kullanmayı öğretir.

American Life İzmir İngilizce kursu şubelerimizde verilen Genel İngilizce Eğitim programı uluslararası denkliklere sahip olabilmesi için Uluslararası Dil Standartları’na göre dizayn edilmiş bir eğitim müfredatıyla yürütülür. Bu müfredatta günlük beceri hedeflerini içeren kriterler bulunur.

Kriterler her seviye için dinleme, konuşma, okuma ve yazma olarak dört gruba ayrılmış olup materyal seçiminde öğrencilerin yaş grupları, ilgi alanları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulur. En temel seviyeden başlayarak derslerde öğrencilerle İngilizce iletişim kurulur. Öğrenciler, ihtiyaçlarını sadece İngilizce olarak ifade etmeleri konusunda teşvik edilir.

Örnek Kriterler;

A1

A1

 • Adım, yaşım, işim ve ailem ile ilgili bilgi verebilirim.

 • Bir arkadaşımı tanıtabilirim.

 • Bir restoran ya da cafede sipariş verebilirim.

 • Saatin kaç olduğu söylendiğinde anlayabilirim.

A2

A2

 • Dinlediğim bir hikayeyi ana hatlarıyla anlayabilirim.

 • Yol tarifi yapabilirim.

 • Günlük rutin eylemlerimden bahsedebilirim.

 • Hoşlandığım ve hoşlanmadığım şeylerden bahsedebilirim.

B1

B1

 • Günlük içerikteki bir sohbeti başlatabilir ve fikir alışverişinde bulunabilirim.

 • Yaşadığım olayları akış sırası içerisinde anlatabilir ya da özetleyebilirim.

 • Gelecek planlarımdan kolaylıkla söz edebilirim.

 • İş başvurusu için basit bir özgeçmiş yazabilirim.

B2

B2

 • Bir sunum ya da bilimsel makalenin ön özetini okuyarak içeriğini tahmin edebilirim.

 • Ünlü ya da tarihi önem arz eden kişilerin biyografisini ayrıntılarıyla okuyup anlayabilirim.

 • Bir konunun avantaj ve dezavantajlarını tartışabilirim.

 • Sosyal bir ortamda kendimi rahatlıkla ifade edebilirim.

 • Bir dinleyici grubu önünde sunum yapabilirim.

 • Bir sunum ya da bilimsel makale hakkında ayrıntılı yorumlarda bulunabilirim.

 • Uzun ve ayrıntılı bir biyografi yazabilirim.

C1

C1

 • Herhangi bir konu hakkındaki tartışmayı rahatlıkla anlayabilirim.

 • Uzun ve çok sayıda argüman içeren metinleri anlayabilirim.

 • Metinlerdeki argo göndermeleri anlayabilirim.

 • Fuar ve konferans gibi profesyonel ortamlarda kendimi ve şirketimi tanıtabilir, temsil edebilirim.

 • Bir iş görüşmesinde sorulan sorulara rahatlıkla cevap verebilirim.

 • Fikirlerimi açık ve spontane şekilde belirtebilirim.

 • Bir konu hakkındaki fikirlerimi ikna edici bir biçimde savunabilirim.

 • Detay içeren bir deneme yazısı yazabilirim.

 • Tablo, çizelge ve grafikleri yorumlayıp, o konu hakkında bir rapor yazabilirim.

AmericanLIFE Dil Okulları’nın diğer şubelerinde olduğu gibi İzmir’de de İngilizce kursu olarak büyük başarılara imza atmasının kaynağı anadili gibi öğrenme yöntemi ve yeni nesil eğitim sistemlerini teknolojiyle birleştirerek öğrenciye sunmasıdır.

AmericanLIFE Dil Okulları derste dili bol bol kullandırır ayrıca teknolojik materyaller ve telefon uygulamalarıyla da ders öncesinde hazırlık ve ders sonrasında sınırsız tekrar ve pratik imkânı sunar.

American LIFE İzmir İngilizce Kursu

American LIFE kurs merkezleri Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde hizmet vermektedir. İstanbul başta olmak üzere birçok ilin merkezi bölgelerinde şubeleri bulunan American LIFE öğrencilerinin ulaşımla ilgili sıkıntısını da ortadan kaldırmayı başarmıştır. İstanbul’da 11 ilçede ve izmir’de iki merkezi ilçede şubeleri bulunmaktadır.

İzmir’de bulunan merkezi iki ilçede şubesi bulunan American LIFE öğrencilerinin isteklerine cevap veren bir kurumdur. American LIFE öğrencilerine önem verir ve fikirleri değerlidir. Toplamda 50 yurtiçi, 1 de yurtdışı şubeleri bulunan kurum gelişime açıktır ve hedefleri arasında daha çok öğrenciye ulaşmak adına şube sayısını çoğaltmak bulunmaktadır.

American LIFE  Dil Okulları Alsancak ve Karşıyaka’daki şubelerde bulunan son teknolojik sınıflarda İngilizce kursu eğitimlerine devam etmektedir. Tüm şubelerdeki İngilizce eğitim alan öğrenciler için geçerli olan ömür boyu plus more eğitimlerine İzmir İngilizce kursu eğitimlerine katılan öğrenciler de yararlanabilmektedir. Bu eğitimin amacı bir kere İngilizce eğitimi almanız halinde ömür boyu derslere katılarak öğrendiklerinizi unutmamanızı sağlamak. Çünkü American LIFE her zaman öğrencisine sahip çıkan ve ömür boyu destekleyen bir kurumdur.

İzmir’deki şubede veya diğer şubelerden herhangi birinde İngilizce eğitimi alan öğrenciler ayrıca art eğitim sistemi mobil uygulamasından da istedikleri her an ders bilgilerine ulaşabilirler. Ders öncesi veya sonrası art eğitim sistemi mobil uygulamasını kullanarak ders tekrarı yapabilirler. Uygulama mobil olduğundan dolayı sadece şubelerde değil internetin olduğu heryerde uygulamayı kullanabilmektedirler. Böylelikle alınan eğitim daha kalıcı hale gelmekte ve öğrenciler sorularının cevaplarını her an bulabildikleri işin de daha rahat bir eğitim süreci oluşur.

İzmir İngilizce kursu eğitimlerine başlamadan önce seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Bu sınav her şubede öğrencilerin seviyelerinin belirlenip sınıflarının oluşturulması için gereklidir. Aynı seviyedeki öğrenciler belirledikleri hedefler doğrultusunda küçük gruplarda son teknolojik donanımlardan oluşan sınıflarda eğitim almaya başlarlar. Bu sayede hedeflere ulaşmak daha kısa zamanda mümkün olmaktadır.

Uzman eğitimciler tarafından verilen İngilizce eğitimlerinizde takıldığınız noktalar olursa ve birebir ders almak isterseniz bunun için randevu almanız gerekmektedir. Günün her saati randevu talebinde bulunabilirsiniz. Size en uygun zaman ve en kısa sürede talebiniz ile alanında uzman eğitimci ile birebir derse başlayabilirsiniz.

İş durumları veya pandemi nedeniyle eğitimini online olarak almak isteyen öğrenciler için de aynı kurallar geçerlidir. Her kursiyerin sahip olduğu eşit haklara sahiptirler. Okulda yapılacak olan herhangi bir aktiviteye katılabilirler.

American LIFE İzmir Almanca Kursu

Bir çok il ve ilçede şubeleri bulunan American LIFE Dil Okullarının İzmir’de Alsancak ve Karşıyaka’da şubeleri bulunmaktadır. American LIFE  Dil Okulları Alsancak ve Karşıyaka’daki şubelerde bulunan son teknolojik sınıflarda Almanca kursu eğitimleri vermektedir. Uzman eğitimci kadrosu ile kısa sürede Almanca seviyenizi geliştirebilirsiniz.

American LIFE Almanca kursuna başlamadan önce seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Uzman eğitimciler tarafından değerlendirilen sınav sonuçlarınıza göre seviyeniz belirlenir. Aynı seviyedeki öğrenciler için gruplandırma yapılmaktadır. Seviyesi ve hedefleri aynı olan diğer öğrencileri içeren küçük gruplar oluşturulur ve eğitim süreci başlar.

Seviyesi farketmeksizin American LIFE Dil Okullarında yapılan her aktiviteden her öğrenci yararlanabilmektedir. Ayrıca eğitim süresince art eğitim sistemi mobil uygulamasından tüm öğrenciler yararlanabilirler. Böylelikle derslerden geri kalmazlar ve ders öncesi veya sonrası tekrar imkanı bulabilirler.

Uzman eğitimciler tarafından verilen İzmir Almanca kursu eğitimlerinizde takıldığınız noktalar olması durumunda özel ders veya birebir eğitim talebinde bulunabilirsiniz. Birebir ders almak isteyen öğrencilerin bunun için randevu almaları gerekmektedir. Size ve uzman eğitimcinize en uygun zaman ve en kısa sürede talebiniz üzerine eğitimciniz ile birlikte birebir derse başlayabilirsiniz.

Pandemik şartlardan dolayı veya İşi gereği çok fazla vakti olmayanlar için de online olarak eğitim alma şansı bulunmaktadır. Online eğitim alanlar için de örgün öğretimde eğitim gören öğrencilerle aynı kurallar geçerlidir. American LIFE’da her öğrenci eşit haklara sahiptir. İster online ister örgün öğretim öğrencisi olsun okulda yapılacak olan herhangi bir aktiviteye bütün öğrenciler katılabilirler.

American LIFE Alsancak

Adres: Alsancak Mah. Kıbrıs Şehitleri Cd. No:138/1 Kat:3, 35220 Konak/İzmir
Telefon: +90 (232) 464 35 01
E-posta: alsancak@americanlife.com.tr
Web Site: americanlife.com.tr/alsancak

American LIFE Karşıyaka

Adres: Donanmacı, 1717. Sk. Kemalpaşa Caddesi No:7, 35530 Karşıyaka/İzmir
Telefon: +90 (232) 368 88 88
E-posta: karsiyaka@americanlife.com.tr
Web Site: americanlife.com.tr/karsiyaka

Platformunuzu seçin ve paylaşın.
İzmir En İyi İngilizce Yabancı Dil Kursu Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın