Sosyal Medyayı Kullanarak İngilizceyi Geliştirmek

Sosyal Medyayı Kullanarak İngilizceyi Geliştirmek

Sosyal Medyayı Kullanarak İngilizceyi Geliştirmek Hakkında

Sosyal medyayı kullanarak İngilizceyi geliştirmek günümüz koşullarında son derece basittir. İnternet üzerinden diğer internet kullanıcıları ile iletişim kurarak veya çeşitli İngilizce derslerini takip ederek İngilizce seviyenizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Herkesin kendi İngilizce seviyesine göre kullanabileceği sosyal medya pek çok farklı platformdan oluşur. Günümüzde en popüler sosyal medya platformlarının her birinde farklı bir avantaj vardır. Bu imkanları kullanarak sosyal medyada İngilizceyi geliştirmek için gerekli adımları atabilirsiniz. Vakit kaybetmeden en popüler sosyal medya sitelerinde hesap açarak İngilizce konuşmaya, yazmaya ve dinlemeye hemen başlayabilirsiniz.

Twitter’da İngilizceyi Geliştirmek

Twitter üzerinden İngilizce geliştirme biraz beceri isteyebilir. Çünkü bu platformda paylaşılan ‘tweet’ 140 karakterle sınırlıdır. Bu yüzden mesajın kısa ve öz olması son derece önemlidir. Günümüzde en popüler sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter sayesinde hemen hemen her konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu paylaşımları İngilizce olarak takip edip diğer kullanıcılarla İngilizce konuşarak gelişim gösterebilirsiniz. Ayrıca bu mecrada sınırlı sözcük kullanılması sebebiyle İngilizcenizi geliştirmek için mükemmel bir sosyal medya sitesidir.

Facebook’ta İngilizceyi Geliştirmek

Facebook üzerinden İngilizceyi geliştirmek, özellikle okuma becerilerinizi ilerleten bir süreç yaratabilir. Kişisel bir profil oluşturduktan sonra diğer kullanıcıları arkadaş olarak ekleyip hemen İngilizce mesajlaşabilirsiniz. Bu da İngilizcenizi geliştirmek için harika bir ortam yaratır. Ayrıca Facebook İngilizce okuma becerinizi geliştirecek şekilde çeşitli mesajları okumanıza olanak tanır. Bu mesaj çeşitliliği, arkadaş listenize göre gelişim gösterebilir. 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından temelleri atılan Facebook, en kapsamlı kullanıcı kitlesi ile İngilizce öğrenmek için tavsiye edilir. İngilizce yayınları ve grupları takip ederek İngilizce seviyenizi en üst noktaya taşıyabilirsiniz.

Youtube’da İngilizceyi Geliştirmek

Youtube üzerinden İngilizceyi geliştirmek, hem keyifli hem de başarılı bir yöntemdir. Sosyal medyada en çok aranan hangi konu varsa Youtube’da bulmak mümkündür. Yemek tariflerinden kitap, dizi ve film eleştirilerine kadar her türlü içerik üreten kullanıcılara ulaşarak İngilizce dilinde gelişim gösterebilirsiniz. Ayrıca Youtube üzerinden eğitim kanalları açan kullanıcıları takip ederek İngilizce dersler izleyebileceğiniz gibi, altyazı desteği ile İngilizce seviyenizi ilerletebilirsiniz. Üstelik bu tür içeriklerin büyük bir çoğunluğu tamamen ücretsiz olarak veriliyor. Ted konuşmaları, belgeseller ve tanıtım içeriklerini İngilizce orijinal dilinde izleyerek bilgi sahibi olabilir ve araştırdığını konulardaki İngilizce kelime haznenizi genişletebilirsiniz.

LinkedIn’de İngilizceyi Geliştirmek

LinkedIn üzerinden İngilizceyi geliştirebilmek için profil oluşturmalı ve iletişim ağınızı geliştirmelisiniz. Son yıllarda giderek popülerlik kazanan LinkedIn profesyoneller için faydalı bir sosyal ağdır. LinkedIn profilinizi güncel tutarak iş İngilizcesini geliştirmek sanıldığından çok daha kolaydır Bu platform üzerinden bağlantıda olduğunuz diğer kişilere mesaj göndererek ve onların yanıtlarını okuyarak İngilizcenizi ilerletebilir, bir yandan da profesyonel bir iş ağı kurabilirsiniz. Özellikle son yıllarda iş İngilizcesini ilerletmek isteyenler bu mecrayı tercih ediyor.

Skype’ta İngilizceyi Geliştirmek

Skype programında İngilizceyi geliştirmek sanıldığı kadar zor değildir. Çünkü günümüzde en çok kullanılan iletişim mecralarından biri olan Skype kullanıcıların internet üzerinden yazışma ve sesli arama yapmasını sağlar. Skype yazılımı kullanarak diğer kullanıcıları aramak tamamen ücretsiz olduğu için bu uygulama son yıllarda giderek popülerlik kazanmıştır. Skype’ı bilgisayara, mobil cihaza veya akıllı televizyona indirerek kullanıp yeni insanlarla tanışarak İngilizcenizi ilerletebilirsiniz. İngilizce geliştirme konusundaysa Skype programı sayesinde özellikle speaking, listenin ve anlama becerileri gelişmiş olur. Bu sayede İngilizcede bu iki becerinizi ilerletebilirsiniz. Günümüzde çok popüler hale gelen sosyal medyada İngilizceyi geliştirmek için en ideal mecralar bunlardır.

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.
Sosyal Medyayı Kullanarak İngilizceyi Geliştirmek Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın