Testdaf Sınavı

Testdaf Sınavı

Testdaf Sınavı

Uzun bir zamandır Türkiye’nin pek çok kentinde yabancı dil eğitimi vermekte olan American LIFE Yabancı Dil Okullarında Almanca öğrenmek çok kolay. Ve dahası, Almanya’da üniversite ya da yüksek lisans eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerin Almanca dili ile ilgili bilgi ve yeterliliklerini göstermek için girmek zorunda oldukları Tesfdaf Sınavında başarılı olmak hayal olmaktan çıktı.

Testdaf Sınavı Nedir?

Günümüzde birçok öğrencinin hayali, üniversite ya da yüksek lisans eğitimini Yurt dışında tamamlayıp kendine çok daha iyi bir gelecek sağlamak. Yurt dışında bulunan okulların eğitim kalitesi, mezun olunduğunda yine Yurt dışında rahatlıkla iş bulabilecek olmaları ve çeşitli kariyer fırsatları nedeniyle gençler Yurt dışında eğitime yönelmektedir.

Almanya’da özellikle teknoloji alanındaki başarıları ile gençlerin yükseköğrenim almak istediği favori ülkeler arasında yer almaktadır. Fakat Almanya’da üniversite eğitimi alabilmek için tıpkı Toefl sınavı gibi Testdaf Sınavı uygulanmaktadır.

Testdaf Sınavı Hazırlık

Testdaf Sınavı Hazırlık

Testdaf (Test Deutsch als Fremdsprache) sınavı dört aşamadan oluşan ve Almanya’da eğitim almak isteyen kişilerin yeterli not alarak başarmak zorunda oldukları sınavın ismidir. 180 farklı ülkede gerçekleştirilen sınav dört aşamadan oluşmaktadır. Okuma anlama ( Leseverstehen), Dinleme anlama (Hörverstehen), Yazılı anlatım (Schriftlicher Ausdruck) ve Sözlü anlatım (Mündlicher Ausdruck) bölümlerinden oluşan sınav 3 saat 10 dakika sürmektedir ve her bir bölümden ayrı ayrı en az TDN 4 seviyesinde başarılı olmak gerekmektedir.

Testdaf sınavı başarı ile sonuçlandığı takdirde, ve başvurulan üniversitenin diğer şartları yerine getirildiğinde yüksek öğrenim görmek için hiçbir engel kalmamaktadır.

Testdaf, Telc, Goethe ve EVS Sınavlarında Başarı Garantisi

American LIFE Dil Okulları öğrencilerine vermiş olduğu sistematik eğitim sayesinde Testdaf, Telc, Goethe ve EVS sınavlarında başarı garantisi vermektedir. Sizlerde TestDaf sınavına hazırlık ya da Almanca dilindeki yeterliliğini test etmek amacı ile bu sınava girmeyi düşünen tüm öğrencilerimiz American LIFE Yabancı Dil Okullarına ziyarette bulunup en uygun fiyat ve ödeme seçenekleri ile uzman eğitimcilerin vermiş oldukları Almanca Dili Kursuna katılabilirsiniz. Yabancı dil ve özellikle Almanca dilini öğrenmek isteyenler için tüm yabancı dil sınavlarını kolaylaştırıyoruz.

Detaylı bilgi için arayalım?
Platformunuzu seçin ve paylaşın.
Testdaf Sınavı Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın