ART – Uygulama Destekli İngilizce Eğitimi

ART – Uygulama Destekli İngilizce Eğitimi

Genel Bakış

İngilizce eğitimi her yaş grubundan insana okul öncesi, okul esnasında ve sonrasında verilmektedir. En yaygın yabancı dil eğitimi olmasına rağmen istenilen seviyede olmamaktadır. Eğitimi alanların birçoğu rahatlıkla konuşamamanın sıkıntısını yaşıyorlar. Halbuki American LIFE eğitim kurumu, İngilizce öğretimini ART sistemiyle vererek, kursiyerlere sınırsız ve hayat boyu öğrenme avantajı sunuyor.

ART Eğitim Sistemi Nedir?

ART (Active Remote Teaching – Aktif Uzaktan Öğretim), eğitimin ders dışında da devam ettiği, pratiğe ve uygulamaya dayandığı bir eğitim sistemidir. Bu sistemde öğrenci sürekli olarak uzaktan kontrol edilip, gelişimi takip ediliyor.

Öğrenci takibi ise mobil uygulama sayesinde oluyor. Kursa online veya sınıf olarak kaydını yaptıran her kursiyer akıllı mobil cihazlarına bu uygulamayı indiriyorlar. Her kursiyerin seviyesine göre ders planlaması yapılıyor. Ders öncesi öğrenciye egzersizler veriliyor. Kursiyer bu egzersizlere çalışarak, derse hazır giriyor. Ayrıca ders sonrasında da egzersizler verilerek öğrenilenlerin pekiştirilmesi sağlanıyor.

Derslerde tam öğrenmeyi sağlayamadığınızda veya öğrendiklerinizi pratiğe dökmek istediğinizde rehber öğretmeninizden randevu talep ediyorsunuz. Belirlediğiniz gün ve saatte rehber öğretmeninizle bireysel çalışma yapabiliyorsunuz.

ART Eğitim Sisteminin Getirdikleri

1- Sınırsızdır; Seviyenize uygun ister 30, isterseniz 300 saat ders alın. Kurs bitiminde, American LIFE’la olan bağınız kopmuyor. Yaşadığınız ve siz istediğiniz sürece eğitiminiz ücretsiz olarak devam ediyor. Bu nasıl oluyor, diye soracak olursanız, size en yakın şubeye gidip, okuma, dinleme, konuşma, yazma, gramer etkinliklerinin düzenlendiği kulüplere katılabilirsiniz.

2- Her zaman yanınızdadır; Akıllı cep telefonunuz ve internetiniz olduğu sürece ART eğitim sistemi yanınızdadır. Online olarak derslere ve etkinliklere katılabilirsiniz.

3- Derslere hazır halde girmenizi sağlar; Seviyenize uygun olarak öğreneceğiniz dersle ilgili egzersizler size gönderiliyor. Bunun üzerine çalışma yaparak, derse daha hazır halde girebiliyorsunuz. Böylece sadece dersi dinlemek yerine, aktif olarak katılabiliyorsunuz.

4- Öğrenme ders sonrası da devam ediyor; Öğrenme sadece dersle sınırlı kalmıyor. Ders sonrası, öğrendiklerinizi içeren bir çalışma gönderiliyor. Konu tekrarı ve pratik yaparak tam öğrenme gerçekleştiriyorsunuz.

5- Etkinlik Kulüpleriyle öğrendiğinizi pratiğe döküyorsunuz; Öğrendiklerinizi pratiğe dökmek önemli bir husustur. Ne bildiğinizi ve öğrendiğinizi göstermek adına okuma, yazma, dinleme, konuşma ve gramer etkinliklerine katılabiliyorsunuz. Ortam, klasik bir sınıf havasında olmadığından, kendinizi rahat hissedip, keyifli bir şekilde etkinliklere katılabiliyorsunuz.

6- Dünyanın her yerinde geçerli sertifika sahibi oluyorsunuz; Kurs sonunda size verilen sertifika dünyanın her yerinde geçerlidir. Sayılı üniversiteler ve şirketler tarafından TOEFL veya IELTS belgesi gibi kabul görmektedir.

7-Yurt dışında eğitime devam edebiliyorsunuz; Yurt dışı eğitim danışmanlığı departmanına başvurarak eğitiminize yurt dışında devam etme avantajına sahipsiniz.

8- Sosyalleşmenizi sağlar; Geleneksel olarak doğa yürüyüşleri, partiler, özel aktiviteler düzenleniyor. Bu aktivitelere katılarak sosyalleşebilir, dilinizi daha da geliştirebilirsiniz.

9- Kişisel gelişiminizde etkin rol oynar; İnsan kaynakları, dış ticaret, muhasebe, iş idaresi gibi alanlarda düzenlenen seminerlere katılabilirsiniz. Hem sosyalleşmekle kalmaz hem de kariyer ve akademik anlamda kişisel gelişim sağlarsınız.

ART Eğitim Sistemi Nasıl Uygulanıyor?

Eğitim kurumunda ağırlıklı olarak İngilizce ve Almanca dil eğitimi verilse de Fransızca, İspanyolca, Flemenkçe, Rusça dil eğitimleri de veriliyor. Özellikle İngilizce dil kursu 4 yaşından itibaren bütün kişilere veriliyor. Kursa katılmak istediğinizde önce seviyeniz belirleniyor.

Seviyenizi öğrenmek isterseniz www.americanlife.com.tr web adresine giriş yapıyorsunuz. Ana sayfanın sağ üst tarafında “Seviye Tespit Sınavları” başlığı altında İngilizce, Almanca, Rusça, YDS sınavları bulunuyor. Hangi dilin kursunu almak istiyorsanız o dili tıklıyorsunuz.

Ekrana gelen testi çözüp, gönderiyorsunuz. İsterseniz ana sayfadaki fiyat formunu veya iletişim sayfasındaki bilgi formunu da doldurabilirsiniz. Hızlı şekilde kayıt olmak veya bilgi almak isterseniz 0262 321 11 99 irtibat numarasını arayabilirsiniz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.
ART – Uygulama Destekli İngilizce Eğitimi Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın