İngilizce Eğitiminde İngilizce Kursunun Önemi

İngilizce Eğitiminde İngilizce Kursunun Önemi

İngilizce Eğitiminde İngilizce Kursunun Önemi

İngilizce eğitiminde ingilizce kursunun önemi, Araştırmalara göre, ülkemiz İngilizce eğitimi konusunda maalesef başarısız. Otoriteler bu başarısızlığın sebeplerini devamlı olarak aramakta. Fakat herkesin üzerinde hemfikir olduğu bir sebep ya da çözüm bulunduğunu söylemek zor. Bazı eğitimciler bunun gramer odaklı eğitim olduğu konusunda görüş bildirirken, bazıları da eğitmen yetersizliğinden ya da ders saatleri azlığından bahsetmekte. Bu görüşler kısmen doğru olsa da bizce daha önemli sebepler var.

İngilizce Kursu

İngilizce Öğrenmek

Şüphesiz ki gramer ağırlıklı yaklaşım öğrenciler için İngilizce eğitimini epey zorlaştırıyor. Yabancı dili bir matematik konusu gibi formüllerle öğrenmeye çalışmanın doğru olmadığı bugün hemen hemen tüm çevrelerce kabul ediliyor. Buna rağmen özellikle devlet okullarında bu yaklaşımdan vazgeçildiği söylenemez. Bunun sebeplerinden bir tanesi bu sistemin öğretmenlere pek çok kolaylık sağlaması. Günlük hayatında İngilizceyi rahat bir şekilde kullanamayan öğretmenler bile gramer formülleriyle zorlanmadan öğretmenlik yapabiliyorlar. Sadece öğretmenler değil, öğrencilerin alışkanlıkları da aynı şekilde. Derste öğretmenin kullandığı bir kalıbın anlamına ve nasıl durumlarda kullanılacağına odaklanmak yerine bu kalıbın hangi tense olduğunu merak edip sorar öğrencilerimiz. American Life şubelerinde çalışan yabancı öğretmenler sık sık Türk öğrenciler bizden daha iyi gramer biliyor derler. Ders saatlerinin azlığı, öğretmenlerin yetersizliği gibi argümanlarda da mutlaka önemli doğruluk payı var.

Bize göre bu problemin başka ve daha önemli bir sebebi daha var. Dil bir iletişim aracıdır. Dil yoluyla kendimizi ifade ederiz, güleriz, eğleniriz, paylaşırız, ağlarız, dertleniriz. Ana dilimizi bile kendi ilgi alanlarımız dahilinde kullanırız. İngilizce öğrenmek bir insana kendi ilgi alanlarında İngilizce olarak kendini ifade etme, okuduğunu ve dinlediğini anlama imkânı verir. İnsanların ilgi alanlarına girmeyen konuları öğrenmesi zordur. Bu yüzden öğrenci özerkliği çok önemlidir. Müfredatı bir merkezden belirlenmiş, bir kitabın kılavuz olduğu sistemlerde öğrenci özerkliğinden bahsetmek mümkün olmaz. İlgi alanı ne olursa olsun herkese aynı menüyü sunar bu tür sistemler. İlgi alanına girmeyen konularda başka bir dili öğrenmeye çalışmak zordur. Ayrıca bir de sınav konusu var. Eğitimin odağına sınavı koyduğunuz zaman öğrenci de öğretmen de dil becerilerini geliştirmekten ziyade ister istemez sınavı hedefler.

İngilizce Kurslarının Rolü

Okulu bitirdikten sonra eğitim hayatında aldığı İngilizce dil eğitiminin yetersizliğinin farkına varan kişilerin adresi büyük oranda İngilizce kurslarıdır. İngilizce kursları, sadece dil eğitimi konusunda uzmanlaşmış kurumlardır. Tabi ki eski alışkanlıklarla gramer ağırlıklı eğitim veren İngilizce kursları da bulunmakla birlikte, bu konuda oluşan pazar, İngilizce öğrenmek isteyenler için bol alternatifler sunmaktadır.

Neden American Life?

En iyi İngilizce kursu arayışında seçici olmak lazımdır. American Life, öğrencilerine eşsiz imkânlar sunar. İstediğiniz şubede yapılan İngilizce aktivitelere katılmanıza imkân vererek eğitiminize bir ömür boyu destek olmaya devam eder. Öğrenci işleri ve kalite departmanı sadece öğrencilere rehberlik etmek için kurulmuştur. Her şubesinde aynı standartta eğitim verir, eğitiminizi dilerseniz başka bir şehirdeki American Life şubesinde devam ettirebilirsiniz. American Life sertifikası bugün 5 ABD üniversitesinde TOEFL ya da IELTS yerine geçmektedir. Bünyesinde bulunan yurtdışı eğitim danışmanlığı departmanı sayesinde eğitiminize yurtdışında da devam etmenizi sağlar.

Franchise Hizmetleri İçin AmericanLife Franchise Göz Atmayıda Unutmayın.

İngilizce Eğitiminde İngilizce Kursunun Önemi Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Platformunuzu seçin ve paylaşın.
İngilizce Eğitiminde İngilizce Kursunun Önemi Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın