İngilizce Öğrenme Önerileri

İngilizce Öğrenme Önerileri

İngilizce Öğrenme Önerileri Hakkında

Bu makalemizde ingilizce öğrenme önerilerini okuyarak sizler de ingilizceyi daha kolay öğrenmeyi keşfedebilirsiniz.

Başlangıç seviyesi İngilizce kitap önerileri, internet üzerinden bu kitaplara ulaşmak isteyenlerin en sık araştırdıkları konulardan biridir. İngilizce öğrenirken bir yandan da keyifli bir şekilde hikayeler okumak isteyenler bu başlangıç seviyesi İngilizce kitapları tercih edebilir. Son dönemde eğitmenlerin de sık sık tavsiye ettiği İngilizceye yeni başlayanlar için İngilizce kitap önerileri arasından kendi zevkinize göre seçimde bulunabilirsiniz.

The Old Man and The Sea

The Old Man and The Sea kitabı dünyaca ünlü klasik eserler arasında yer alır. Bu kitabın dili kolay sayılmasa da giriş seviyesinde okunabilecek bir hikaye kitabıdır. Üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde okutulan kitaplardan biri olan The Old Man and The Sea kitabında yaşlı bir balıkçının denizde yaşadığı bir mücadele anlatılır. Zaman zaman zor kelimelerle karşılaşılsa da The Old Man and The Sea, kısa bir kitap olması sebebiyle tercih edilebilir. Edebiyat dünyasında önemli bir yere sahip olan bu kitap mutlaka okunması gereken İngilizce hikaye kitaplarından biridir.

African Safari Adventures

African Safari Adventures kitabı, yalın dili sayesinde akıcı bir İngilizce kitap arayanlar için uygundur. Kitapta Uganda’daki bir hastanede gönüllü olarak çalışan doktor ve hemşirenin başından geçenler ele alınır. Baş karakterler sırasıyla Ruanda, Kenya ve Tanzanya’ya safari düzenleyince maceralar başlar. İngilizce kelime dağarcığınızı genişlettiren African Safari Adventures kitabı ayrıca hayal gücünüzü de geliştirecektir. Giriş seviyesi İngilizce kitap arayanlar için idealdir.

Nine Lives to Die

Nine Lives to Die kitabı sade dili ve gerçekçi diyalogları ile öne çıkmaktadır. Esasında bir polisiye romanı olan Nine Lives to Die kitabı etkileyici bir konuya sahiptir. Ayrıca bu kitabın başında karakterler açık ve net olduğu için okurken kafa karışıklığı yapmıyor. ABD’nin Virginia eyaletinde geçen Nine Lives to Die, küçük bir kasabada yaşanan şüpheli ölümleri ele alıyor. Son derece sürükleyici olan bu kitap İngilizceye yeni başlayanlar tarafından rahatlıkla okunabilir.

Number the Stars

Number the Stars kitabı, son dönemde başlangıç seviyesi İngilizce kitap arayanların bir numaralı tercihidir. Özellikle İkinci Dünya Savaşı’na ilginiz varsa bu kitap gerçekçi bir roman olmasıyla okuyanları tatmin ediyor. Diğer tarihi romanlara kıyasla basit dili ve hızlı okunabilir yapısıyla İngilizceye yeni başlayanların okumasına uygundur. Number the Stars uzun bir kitap olmasına rağmen kolayca ve keyifle okunan kitaplar arasında yer alıyor.

Thirteen Reasons Why

Thirteen Reasons Why kitabı aynı zamanda dizi sektöründe de isim yapmış bir kitap olduğu için son derece popülerdir. Esasında eğlenceli bir gençlik kitabı olan Thirteen Reasons Why basit bir dille yazıldığı için İngilizce okuma sevgisi kazandırabilecek bir eserdir. Son yıllarda eğitmenlerin de sık sık tavsiye ettiği bu kitap, Hannah Baker isminde lise birinci sınıf öğrencisinin intihar etmesinden sonra bu olayın arkasında yatan 13 nedene dikkat çekiyor. Son derece sürükleyici bir kitap olan Thirteen Reasons Why ile İngilizce seviyenizi geliştirebilirsiniz.

Peter Pan

Peter Pan kitabı geçmişten günümüze en popüler çocuklara yönelik olarak yazılan kitaplar arasında gösteriliyor. Özellikle İngilizce öğrenme sürecinin başlarında olup kolay okunabilir kitap arayanlar için idealdir. Sürükleyici ve basit bir dili olan Peter Pan kitabı İngilizce eğitiminize katkı sağlayabilir. Doğal olarak sade bir dille yazılan bu kitapta maceradan maceraya koşabilirsiniz. İnternet üzerinden İngilizceye yeni başlayanlar için İngilizce kitap önerileri arayanlar bu kitabı gönül rahatlığı ile okuyabilir.

İngilizce Öğrenme Önerileri – Çocuklar İçin İngilizce Kitap Önerileri

İngilizce öğrenme önerileri; Küçük çocuklar için İngilizce kitap tavsiyesi arayan anne ve babalar için pek çok örnek kitap bulunmaktadır. Özellikle hikaye kitapları çocuklara yeni dünyaların kapılarını açarken onların hayal güçlerini de zenginleştiren önemli kaynaklardır. Küçük yaştaki çocuklar için özel olarak hazırlanan İngilizce çocuk kitapları da hem dil gelişimi hem de çocuğun hayal gücü dünyasında yeni ufuklar açabilmesi için önemlidir. Uzmanların son dönemde anne ve babalara tavsiye ettiği en güzel İngilizce çocuk kitaplarından bazılarını bu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İngilizce öğrenme önerileri; Çocuklar için ingilizce kursu kampanyalarımızdan yararlanmak ve çocuğunuzun eğitimine katkıda bulunmak için bizlere iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz : https://www.americanlife.com.tr/

3-6 Yaş Arası Çocuklar İçin İngilizce Kitap Tavsiyeleri

İngilizce öğrenme önerileri; 6 Yaşa kadar İngilizce kitap önerileri ile çocuğunuzun eğitiminde önemli bir eşiği atlatabilirsiniz. Çocuk yaşta yabancı dil eğitiminin çok önemli olduğu bilindiği için çocuklara İngilizce eğitimini verebilmek için işi sıkı tutabilirsiniz. Henüz okuma yazma bilmeyen çocuklar için özel olarak hazırlanan hikaye kitapları çocuklara yeni ufuklar kazandırmakta ve onlara aynı zamanda İngilizce kelime öğrenme imkanı tanımaktadır çocuğunuz henüz okuma yazma bilmese bile düzenli olarak kitap okuyarak İngilizcenin çocuğunuzun yaşamının bir parçası haline gelmesini sağlayabilirsiniz özellikle çocuklara küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için tercih edilen 3-6 yaş grubuna özel İngilizce hikaye kitabı önerileri anne ve babalar için çok faydalı olmaktadır.

There’s a Dragon in My Book!

There’s a Dragon in My Book hikaye kitabı karton formatında hazırlandığı için 3 yaşındaki çocuklar için son derece idealdir. Hikaye kahramanı sade ve net çizgiler ile resmedilen güler yüzlü bir ejderhadır. Minik eller için ergonomik bir şekilde tasarlanan kitap çocuğun doğrudan etkileşime geçmesi için özel içeriklere sahiptir. Kitabın anlattığı hikayede ritmik ve kafiyeli İngilizce sözler olduğu için çocuğun akılda kalmasını sağlamaktadır.

Don’t Tickle the Lion

Don’t Tickle the Lion hikaye kitabı sayesinde çocuğunuz bir aslanın yumuşak tüylerine dokunarak onu gıdıklama eğlencesini tadabilir. 3 yaş grubundaki çocuklar için hazırlanan karton kitap formatındaki bu hikaye kitabı çocukla rahatlıkla iletişim kurabilmektedir. Kitabın resimleri çok sevimli olduğu için küçük yaştakilerin ilgisini çekecek özellikler taşımaktadır. Çocuğunuzun kelime haznesine yeni İngilizce kelimeler kazandırabilmek için en ideal seçeneklerden biridir. Don’t Tickle the Lion hikaye kitabı çocuklar için özel hazırlanmış kelime grupları ve İngilizce cümle kalıpları içermektedir.

The Scariest Thing of All

The Scariest Thing of All hikaye kitabı, minik tavşan Pip korkularıyla başa çıkmayı öğrenirken küçük çocuklara da önemli dersler vermektedir. Hikayenin dili, İngilizceye çok yeni başlayan çocuklara uygun olmayabilir. Bu yüzden orta düzeydeki İngilizce eğitimi almış çocuklar için daha verimli bir hikaye kitabı olarak kullanılabilir. Çocuğunuza The Scariest Thing of All hikayesini okurken arada Türkçe anlatım yaparak hikayenin pekiştirilmesi faydalı olacaktır. Uzmanların anne ve babalara çocuklarının İngilizce eğitimleri için kullanabilecekleri faydalı bir hikaye kitabı olarak tavsiye ettikleri The Scariest Thing of All kitabı 5 yaşından büyük çocuklar için önerilir.

One Fish, Two Fish, Red Fish, Blue Fish

One Fish, Two Fish, Red Fish, Blue Fish hikaye kitabı Dr. Seuss’un tüm zamanların en çok satan çocuk kitapları arasında yer almaktadır. Bu kitabı çocuğunuzla beraber okurken hem kulağa hoş gelen kafiyelerle hem de derinleşen hikaye konusuyla İngilizce öğrenimini pekiştirebilirsiniz. Çocuğun erken yaşta İngilizce kelimeler öğrenmesini sağlayan bu hikaye kitabı 4 yaşındaki çocuklar için en ideal kitaplar arasındadır. İngilizce çocuk kitapları arasından seçim yaparken çocuğun yaşı ve daha önce İngilizce eğitimi alıp almadığı göz önünde bulundurulmalıdır.

İngilizce Öğrenme Önerileri – Yabancı Dil Öğrenirken Filmleri Altyazılı Mı Yoksa Altyazısız Mı İzlemeliyiz?

İngilizce öğrenme önerileri; Yabancı dil eğitiminde altyazılı ve altyazısız film izleme konusu pek çok kişinin araştırma konularından biri haline gelmiştir. Çünkü yabancı dil öğreneni sırasında kısa sürede daha etkili sonuçlara ulaşmak isteyenler en faydalı yöntemleri tercih etmek istemektedir. Örneğin İngilizce eğitimi alan öğrenciler, filmleri İngilizce dilinde altyazılı mı yoksa altyazısız mı izlemenin daha faydalı olduğu konusunda bazı ikilemler yaşamaktadır. Uzmanlara göre yabancı filmlerin altyazılı ve altyazısız izlenmesi konusunda kişiye bağlı olarak hareket edilmesi en faydalı yöntem olacaktır.

İngilizce öğrenme önerileri; Dil eğitiminizde sizlerin gelişimine katkıda bulunabilecek birçok husustan yalnızca biri dizi-film takibidir. Eğer profesyonel bir dil kursundan istifade ederseniz, bu hususlardan bütünüyle yararlanmak üzere çok daha planlı ve programlı bir ilerleme sağlayabilirsiniz. Bu noktada American Life Dil Okulları olarak sizlere en kaliteli eğitimi sunmaktayız.

Film İzleyerek Yabancı Dil Öğrenme Yöntemi

İngilizce öğrenme önerileri; İngilizce film izleyerek yabancı dil öğrenme tekniği, uzun yıllar boyunca uygulanan ve başarılı sonuçlar veren bir yöntemdir. İngilizce öğrenmeyi çok daha keyifli ve pratik bir hale getirmek için öğrencilerin film izlerken yabancı dillerini pekiştirecek avantajları değerlendirmeleri beklenmektedir. Eğer ki İngilizce öğrenme sürecine yeni başlayan kişiler yabancı dil öğrenme yöntemleri konusunda kendilerine en uygun standartları ve yöntemleri benimsemelidir. Aksi halde yabancı dil öğrenirken filmlerin altyazılı veya altyazısız izlenme konusunda öğrenciden bağımsız bir yöntem düşünülmesi durumunda ne yazık ki bu tür aktiviteler zaman kaybından öteye gitmeyecektir.

Yabancı Filmler Altyazılı Mı Yoksa Altyazısız Mı İzlenmeli?

İngilizce öğrenme önerileri; İngilizce filmlerin altyazılı mı yoksa altyazısız mı izlenmesi konusunda temel ölçüt, İngilizce öğrenen kişinin mevcut dil becerisi ve seviyesidir. Örneğin İngilizce öğrenmeye yeni başlamış bir kişi için yabancı filmleri altyazı olmadan izlemek, hem keyifsiz bir aktivite olacak hem de önemli dil kalıplarının fark edilmeden kaçırılmasına neden olacaktır. Bununla birlikte İngilizce seviyesi ilerlemiş olan kişiler de altyazılı izleyerek İngilizce eğitimlerinin daha hızlı şekilde ilerlemesine ket vurabilir. Dolayısıyla öğrencilerin en çok merak ettiği yabancı filmlerin altyazılı mı yoksa altyazısız mı izlenmesi konusunda mutlaka öğrencinin kendi mevcut İngilizce dil seviyesinin baz alınması gerekir.

Yabancı Filmleri Altyazılı İzlemesi Gerekenler

İngilizce öğrenme önerileri; İngilizce filmleri altyazılı izleyenler, yeni kelime ve konuşma kalıplarını öğrenme konusunda önemli avantajlar elde edebilirler. İngilizceye ne kadar maruz kalınırsa yabancı dil eğitiminde ilerleme o kadar kısa sürede ve etkili olacaktır. İngilizce eğitiminde A1 A2 ve B1 seviyesinde olan kişiler, yabancı filmleri seyrederken orijinal dilinde ve Türkçe alt yazı seçeneği ile izlemeleri faydalı olacaktır. İngilizce seviyesi henüz giriş ve orta durumda olanlar hızlı bir şekilde Türkçe dil desteği yanı sıra İngilizce altyazı kullanarak dil gelişimlerine katkı sağlayabilirler öte yandan sürekli olarak bilmediği kelimelerle karşılaşan birinin İngilizce öğrenme hevesini kırabilecek bu tür aktivitelerde belirli seviyeye gelmeden İngilizce altyazısız seçeneğine geçilmemesi tavsiye edilir.

Yabancı Filmleri Altyazısız İzlemesi Gerekenler

İngilizce öğrenme önerileri; İngilizce filmleri altyazısız izlemek ise İngilizcede ileri seviyede olanlar için önerilen bir pratik yapma yöntemidir. Özellikle yurt dışında çeşitli sebeplerden ötürü bulunan ve yabancı dili o kültürün içinde öğrenme fırsatı bulunan kişiler yabancı filmleri altyazı olmadan da izlemeyi tercih edebilirler. Bu noktada izlenen filmin ağırlık seviyesi de önemlidir. Örneğin İngilizce konusunda ağır aksana sahip filmler takip edilirken büyük zorluklar yaşanabilir. Bu tür problemlerle karşılaşmamak adına İngilizce altyazı seçeneği her zaman devrede tutulmalıdır.

Yabancı Dilde Film İzlemenin Faydaları

İngilizce öğrenme önerileri; İngilizce film izlemenin avantajları yabancı dil eğitimini hızlandıran ve pekiştiren pek çok fayda içerir. Yabancı dilde kısa sürede ilerlemek isteyenler film ve dizi izlerken altyazılı veya altyazısız seçenekleri tercih ederek eğitimlerini hızlandırabilir. Bununla birlikte yabancı filmlerin altyazılı ve altyazısız izlenmesi konusunda tamamen kişinin kendi İngilizce seviyesi ve konuşulanları anlama kapasitesi göz önünde bulundurulmalıdır.

İngilizce Öğrenme Önerileri – İngilizce Öğrenmek için En Popüler Amerikan Dizileri

İngilizce öğrenme önerileri; İngilizce öğreten popüler Amerikan dizileri sayesinde hem eğlenebilir hem de İngilizce öğrenmenin keyifli yanlarını keşfedebilirsiniz. Bu yüzden yabancı dil öğrenme aşamasında olan herkese popüler Amerikan yapımı dizilerle dil becerilerini geliştirme önerisi verilmektedir. Günümüzde internet ortamında da sık sık adından söz ettiren dizilerle İngilizce seviyenizi yükseltebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için en popüler Amerikan dizileri arasında dizi sektörüne az çok ilgi duyan herkesin bildiği bazı önde gelen yapımlar vardır.

Sex and the City

Sex and the City dizisi son derece eğlenceli ve izlenmesi keyifli bir yapımdır. Bir dizi ne kadar çok eğlenceli ise İngilizce öğrenmek de o kadar kolay olacaktır. Dili basit İngilizce dizi arayanlar için ideal yapımların başında gelen Sex and the City dizisinde pek çok phrasal verb kullanılmaktadır. Bu sayede tek başına anlaşılması zor olan ifadeleri bir bağlam içerisinde kolayca anlaşılabilir hale gelmektedir. Ayrıca dizide kullanılan dil doğal bir New York İngilizcesi olduğu için anlaşılır seviyededir. Kültürel farkları anlaşılır kılan güvenli cinsellik, arkadaşlık ve romantik ilişkiler gibi konuları işlediği için keyifli ve öğreticidir.

İngilizce Öğrenme Önerileri Diziler – Stranger Things

Stranger Things dizisi, 12 yaşındaki Will’in kendi evinde kayıplara karışması ve tüm kasabanın onu aramaya çıkmasını konu edinmektedir. Bazı doğaüstü deneyler sonucunda kızın bazı zihinsel güçler edinmiş olduğu ortaya çıkmaktadır. Amerikan bilim kurgu kültürüne ilgi duyanlar için İngilizce öğrenme konusunda en ideal dizilerden biridir. Ayrıca ana karakterlerinin çocuk oyuncular olması nedeniyle kullanılan dil de son derece basittir. Daha da önemlisi bu dizinin hikayesi çok sürükleyici olduğu için İngilizceyi öğreten en popüler Amerikan yapımları arasında gösterilmektedir.

İngilizce Öğrenme Önerileri Diziler – How I Met Your Mother

How I Met Your Mother dizisi, ilk bakışta karmaşık zaman akışına rağmen ana fikrini kavradıktan sonra anlaşılır ve akıcı bir dizidir. Hikaye boyunca bir anlatıcının gözünden olaylara bakış açısı görülen dizi pek çok günlük dil örneği ve mizahi içermektedir. Örneğin, “high five, legendary ve awesome” gibi çok sıklıkla kullanılan kelimelerin kullanım yerleri öğrenilebilir. Ayrıca flört ve romantizm ile ilgili Amerikan kültürünü anlamak için izlenebilecek harika bir dizidir. Komedi türünde İngilizce öğreten ABD dizisi arayanlar için tavsiye edilmektedir.

İngilizce Öğrenme Önerileri Diziler – Friends

Friends dizisi de komedi türünde olduğu için ve şakalar açık bir dille söylenmesi nedeniyle anlamak için İngilizceyi mükemmel bir şekilde bilmeye gerek yoktur. Dizinin karakterlerinin hepsi farklı özelliklere sahip olduğu için İngilizce konuşurken yeni insanlarla iletişim kurmaya yardımcı olacak mükemmel bir altyapıya sahiptir. Ayrıca ABD yapımı Friends dizinin dili, konuşmaya yönelik ve diyaloglar sayesinde temel konuşma biçimleri öğrenilebilir. Diyalogların hızı, diğer sitcomlara göre çok daha yavaş ve daha net olması sebebiyle İngilizceyi daha iyi anlamaya çalışanlara büyük kolaylıkla sağlamaktadır.

İngilizce Öğrenme Önerileri Diziler – American Horror Story

American Horror Story dizisi farklı kurgulardan oluşmakta ve her bölümünde tarihten bir kesitler sunmaktadır. Örneğin, dizinin 4. Sezonu 1952’de sirk geleneğinin ABD’de ölmekte olduğu bir dönemi konu edinirken, 5. Sezon ise günümüz Los Angeles’ında geçmektedir. Dizideki tüm karakterler farklı zaman aralıklarında ve farklı bölgelerde yaşadığı için farklı dönemlerin İngilizce yapılarını anlamak için idealdir. Bu dizi, Amerikan İngilizcesinin nasıl bir değişimden geçtiğini gözler önüne sermektedir. Bununla birlikte Amerika’nın farklı bölgelerinde konuşulan dilin ne kadar farklı olduğunu öğrenmek isteyenler American Horror Story dizisini tercih edebilir. Son dönemde İngilizce öğrenmek için en popüler Amerikan dizileri arasında bu tür yapımlar öne çıkmaktadır.

İngilizce Öğrenme Önerileri – Ana Dili İngilizce Olan İnsanlarla Konuşarak İngilizce Öğrenmek

İngilizce öğrenme önerileri; Ana dili İngilizce olan kişilerle konuşmak, günümüzde İngilizce öğrenmenin en eğlenceli ve pratik yollarından biridir. Sosyal yaşamda ana dili İngilizce olan kişilere ulaşmak zor olsa da internet üzerinden çeşitli platformları kullanarak bu avantajlardan yararlanmak mümkündür. Günümüzde internet kullanımının giderek artması ve özellikle sosyal medya platformlarının dünyanın dört bir yanından insanları bir araya getirmesi, İngilizce öğrenimini kolaylaştırmaktadır. Eğer siz de ana dili İngilizce olan insanlarla konuşarak İngilizce öğrenmek istiyorsanız bu tür özel platformları tercih edebilir ve İngilizce gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca ingilizce eğitimlerimizde, dil öğrenmenin en önemli basamaklarından olan “ingilizce speaking eğitimi” hususuna çok önem verdiğimizden, sizlere katkıda bulunacağımıza eminiz.

İngilizce Öğrenme Önerileri – Ana Dili İngilizce Olanlarla İngilizce Konuşmak

İngilizce öğrenme önerileri; Ana dili İngilizce olan kişilerden İngilizce öğrenmek sanıldığı kadar zor veya çekinilecek bir iş değildir. İngilizce seviyeniz hangi durumda olursa olsun yeterli iletişim kurabileceğiniz kişilerle İngilizce konuşarak pratik yapmak son derece faydalıdır. İnternet üzerinden ana dili İngilizce olan insanlara ulaşabilmek için yapılması gerekenler oldukça basittir. Günümüzde sosyal medya platformlarının yanı sıra pek çok online mecra sayesinde ana dili İngilizce olan kişilerle birebir konuşma pratiği yapılabilir. Üstelik ücretli veya ücretsiz olarak sunulan bu hizmetlerden faydalandıkça İngilizce eğitiminiz büyük bir ivmeyle ilerleyecek ve İngilizce seviyenizi yükseltmenin keyfini çıkarabileceksiniz.

İngilizce Öğrenme Önerileri – İngilizce Öğrenirken Ana Dili İngilizce Olan Kişilerin Faydası

İngilizce öğrenme önerileri; İngilizce öğrenirken ana dili İngilizce olan kişiler ile pratik yapmak son derece faydalıdır. Bu konuda İngilizce seviyenize göre konuşacak kişi bulursanız daha hızlı ve kolay bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. İngilizce öğrenmenin en pratik ve eğlenceli yollarından biri çevrenizdeki kişilerle İngilizce konuşmaktır. Konuşma çalışmaları sırasında ana dili İngilizce olan kişileri tercih ederseniz şu avantajlardan yararlanabilirsiniz:

  • Ana dili İngilizce olan kişi, sizin dil bilgisi seviyenizi çok iyi bir şekilde analiz edebileceği için sizin anlayacağınız seviyede kelime ve cümleler seçebilir. Bu sayede konuşma anlaşılır, akıcı ve kaliteli bir iletişim haline dönüşür.
  • İngilizce kelimeleri en doğru telaffuzlarını dinleyerek öğrenmek son derece faydalıdır.
  • İngilizce konuşurken ana dili İngilizce olan kişilerle akıcı bir sohbet ortamı oluşturabilir, bu sayede Türkçe düşünmeden hazır cevap şeklinde sohbeti ilerletebilirsiniz.
  • Ana dili İngilizce olan kişilerin gramer kurallarına ne derece dikkat ettiğini fark ederek konuşma sırasında daha pratik konuşma yöntemlerini tercih edebilirsiniz.
  • Ana dili İngilizce olan kişilerle İngilizce konuşarak pratik yapmak aynı zamanda kişiye yabancı dil öğrenme konusunda ciddi bir özgüven katacaktır.

İngilizce Öğrenme Önerileri – İnternet Üzerinden Ana Dili İngilizce Olan İnsanlarla Konuşmak

İngilizce öğrenme önerileri; Ana dili İngilizce olan insanlarla online konuşmak, yabancı dil eğitiminde en çok tavsiye edilen pratik yapma yöntemlerinden biridir. Günümüzde ücretli veya ücretsiz biçimde İngilizce konuşma programları sayesinde pek çok kişi bu şekilde İngilizce eğitimlerini hızlandırabilmektedir. Özellikle İngilizce konuşma programlarında kendiniz gibi sonradan İngilizce öğrenenler yerine doğrudan ana dili İngilizce olan kişilerle konuşmanız tavsiye edilir. Bu şekilde hem karşınızdaki insanın kültürünü hem de İngilizce konuşma pratiklerini özümseyerek kendi İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce Öğrenme Önerileri – Sosyal Medyada Ana Dili İngilizce Olanlarla Konuşarak İngilizce Öğrenmek

İngilizce öğrenme önerileri; İnternette ana dili İngilizce olanlarla konuşarak öğrenmek için tecrübeli olmanıza gerek yoktur. Her İngilizce seviyesindeki kişiler için en ideal şekilde sohbet edebilecekleri ana dili İngilizce olan insanlara ulaşmak günümüzde artık çok daha kolaydır. Sosyal medya platformları üzerinde hesap açarak ana dili İngilizce olan kişilerle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Yazma ve dinleme pratiklerinin yanı sıra bu kişilerle sosyal medyada konuşma pratikleri yapmanız son derece faydalıdır. Günümüzde ana dili İngilizce olan insanlarla konuşarak İngilizce öğrenmek en etkili ve faydalı yabancı dil öğrenme yöntemleri arasında yer alır.

İngilizce öğrenme önerileri; Bunlar ve benzer fırsatları bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz fakat American Life İngilizce Kursu olarak sizlere her seviyeden, konuşma, yazma ve okuma hususlarında pratik kazanacağınız bir eğitim sistemiyle destek vermekteyiz.

İngilizce Öğrenme Önerileri Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Platformunuzu seçin ve paylaşın.
İngilizce Öğrenme Önerileri Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın