İngilizcenizi Geliştirecek Günlük Sohbet Konuları

İngilizcenizi Geliştirecek Günlük Sohbet Konuları

İngilizcenizi Geliştirecek Günlük Sohbet Konuları Hakkında

İngilizcenizi geliştirecek günlük sohbet konuları ile yabancı dil öğreniminizi hızlı ve eğlenceli bir şekilde geliştirebilirsiniz günümüzde özellikle sosyal medya ve internet kullanımının artmasıyla birlikte yabancı kişilerle İngilizce pratik yapmak daha kolay hale gelmiştir. İngilizce geliştirmek için günlük sohbet konuları sayesinde yeni insanlarla tanışıp kaynaşabilir, bir yandan da İngilizce öğreniminizi ilerletebilirsiniz. Yabancı dil öğrenme aşamasında olan her yaştan kişiye tavsiye edilen İngilizce günlük sohbet sürecinde çeşitli konular vardır.

İngilizcenizi Geliştirecek Günlük Sohbet Konuları – İngilizce Günlük Sohbet Konuları

İngilizce sohbet başlatma konuları, her ortama ve kişiye göre farklılık gösterebilir. Örneğin toplu taşımada karşılaştığınız biri ile İngilizce konuşmak istediğinizde farklı sohbet konularına yoğunlaşırken, samimi olduğunuz arkadaşlarınız ile farklı konulardan söz açabilirsiniz. Günlük konuşma dilinde İngilizce sohbet başlatabileceğiniz sohbet konularından dilediğinizi seçebilirsiniz. İngilizce öğrenirken konuşma pratikleri yapmak isteyenler bu sohbet konuları arasından seçim yaparak İngilizce geliştirecek sohbetlere tanıklık edebilir. İngilizce konuşma eğitiminizi bizlerle tamamlayarak, gerek teknik, gerek günlük konularda akıcı bir yetiye sahip olabilirsiniz. Bu sayede işinizde ve sosyal hayatınızda kendinizi daha iyi temsil edecek şekilde kendinizi ingilizce speaking hususunda geliştirebilirsiniz.

İngilizcenizi Geliştirecek Günlük Sohbet Konuları – İngilizce Kısa Konuşma Cümleleri

İngilizce kısa konuşma konuları ile günlük yaşamın her anında small talk adı verilen ayak üstü sohbetleri yapabilirsiniz. Tanıdığınız veya ilk defa karşılaştığınız kişilerle İngilizce sohbet edebilmek için tercih edebileceğiniz en popüler kısa konuşma cümlelerini ezberlemek doğru bir yaklaşım değildir. Bu tür cümle kalıplarını ezberlemek yerine sohbet akışında doğru yerde kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu cümleler sayesinde sosyal yaşamın her anında yeni kişilerle anlık olarak sohbete başlayabilirsiniz. Örneğin bir kafe veya toplu taşıma aracında bir kişinin yanına oturmak istediğinizde bu tür kısa konuşma cümleleri ile sohbete giriş yapmak en doğrusudur. Daha sonra sohbetin ilerleyişine göre havadan veya çeşitli konulardan sohbet ederek İngilizce konuşma pratikleri yapabilirsiniz.

İngilizcenizi Geliştirecek Günlük Sohbet Konuları – İngilizce Tanışma Cümle Kalıpları

İngilizcenizi geliştirecek günlük sohbet konuları; İngilizce tanışma cümleleri sayesinde ana dili İngilizce olan kişilerle bile rahatlıkla tanışıp sosyalleşebilirsiniz. İngilizce konuşma pratiği yaptıkça ve dinledikçe öğrenilen bir dildir. Dolayısıyla sanki yurt dışında yaşıyormuş gibi İngilizce pratiği yapıp diğer insanlarla konuşmaya gayret etmelisiniz. Çeşitli ortamlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz İngilizce tanışma cümlelerinden bazıları şunlardır:

 • Have a nice day. (İyi günler dilerim.)
 • May I sit beside you. (Yanınıza oturabilir miyim?)
 • What’s your name? (Adınız ne? )
 • Nice to meet you. (Tanıştığıma memnun oldum.)

İngilizcenizi Geliştirecek Günlük Sohbet Konuları – İngilizce Bilgi Edinme Cümleleri

İngilizce bilgi alma cümleleri özellikle acil anlarda insanın yardımına yetişen cümle kalıplarından oluşur. Bu tür bilgi edinme cümlelerini ezberleyerek de İngilizce sohbet anında istediğiniz bilgileri karşı taraftan kolaylıkla alabilirsiniz.

 • Are you married? (Evli misiniz?)
 • Do you have children? (Çocuğunuz var mı?)
 • What’s your job? (Mesleğiniz nedir?)
 • Where do you work? (Nerede çalışıyorsun?)
 • Where are you from? (Nerelisiniz?)
 • Where do you stay here? (Burada nerede kalıyorsunuz?)

Müzikle İlgili İngilizce Sohbet Konuları

İngilizce müzik sohbeti yapabilmek için yeni tanıştığınız veya önceden bildiğiniz kişilerle sohbet ederken bazı cümle kalıplarını kullanabilirsiniz. Müzik hakkında konuşmak isteyen kişilerin İngilizce olarak başlatabileceği sohbet konularından bazıları şu şekildedir:

 • May I ask you something? – “Size bir şeyler sorabilir miyim?”
 • Have you listened to Ariana Grande’s new album? – ”Ariana Grande’nin yeni albümünü dinledin mi?”
 • You must like Kendrick Lamar, then. His last album is great. – ”O zaman Kendrick Lamar’ı seviyor olmalısın. Son albümü harika.”

İngilizce pratiği yapabilmek için bu tür hazır cümle kalıplarını sık sık kullanmak faydalıdır. Yeni tanıştığınız insanlarla İngilizce dilinde sohbet başlatabilmek için istediğiniz konuda söze girebilirsiniz. İngilizce geliştirmek için günlük sohbet konuları arasında herkes kendine özel konu seçebilir ve pratik yapmaya başlayabilir.

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.
İngilizcenizi Geliştirecek Günlük Sohbet Konuları Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın