İngilizce Öğrenmenin Yolları

İngilizce Öğrenmenin Yolları

İngilizce Öğrenmenin Yolları Hakkında

Bu makalede ingilizce öğrenmenin yolları hakkında çeşitli bilgiler edinebilir ve ingilizceyi nasıl daha iyi kavrayabileceğinizi keşfedebilirsiniz.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce öğrenme sebepleri kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli yabancı dillerin başında gelen İngilizce eğitimlerine ara vermeden devam edilmesi gerekir. Çünkü İngilizce öğrenmek hem sosyal yaşamda hem profesyonel iş yaşamında hem de kültürel hayatın her bir alanında pek çok avantajlar sağlamaktadır. İngilizce öğrenmenin önemi konusunda hazırlanan bu yazımızdaki başlıklara dikkat ederek siz de yabancı dil eğitimine ayrı bir önemle yaklaşmaya başlayabilirsiniz.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – İngilizce Öğrenmenin Avantajları

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce öğrenmenin faydaları hayatın pek çok farklı alanında kendini gösterir. İş ve sosyal hayatta büyük avantajlar sunan İngilizce bilmek, aynı zamanda kişisel yaşamınız üzerinde bile etkili olabilir. Profesyonel bir şekilde olmasa da belirli seviyede İngilizce öğrenmek çok önemlidir. Günümüzde İngilizce öğrenmenin adeta bir zorunluluk haline gelmesinden sonra herkes yabancı dil eğitimine daha fazla önem vermeye başlamıştır. İngilizce öğrenmenin pek çok faydası bulunur.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – Dünyanın En Çok Konuşulan Dilidir

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce en çok konuşulan dil olduğu için, uluslararası alanda iletişim kurabilmenin en basit yoludur. Dünya geneline bakıldığında her 5 kişiden en az 1’inin İngilizce konuşabildiği veya en azından anlayabildiği tespit edilmiştir. Dünyadaki çoğu insan ana dillerinden sona İngilizce öğrenmeye gayret ettiği için iletişim konusunda büyük avantajlar sunmaktadır. Yeni insanlarla tanışmak veya yeni coğrafyalara açılmak isteyenler için İngilizce kesinlikle şarttır.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – İngilizce Öğrenmenin İş ve Maaşa Etkisi

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce daha iyi iş ve maaş imkanları sunduğu için iş yaşamında ayrı bir öneme sahiptir. Dünyanın hangi ülkesinde olursanız olun küreselleşen iş yaşamında İngilizce konuşmak önemli bir artıdır. Bu yüzden global firmalarda iş bulabilmek için İngilizce eğitimi almış olmanız gerekir. Benzer şekilde yapılan araştırmalara İngilizce bilen çalışanların bilmeyenlere kıyasla çok daha yüksek maaşlar aldıklarını ortaya koymuştur. Uluslararası şirketlerde daha iyi bir pozisyonda ve daha yüksek maaş ile çalışmak için ileri düzeyde İngilizce bilmek yeterlidir.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – Akademik Çalışmalarda İngilizce

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce akademik çalışmalar için gerekli dillerden biridir. Çünkü her ne konuda olursa olsun akademik alanda yeni bir proje ortaya koyabilmek için kapsamlı araştırma yapmak gerekir. İngilizce dünyanın ortak eğitim dili olarak kabul edildiği için pek çok kaynağı barındıran geniş bir kütüphane gibidir. Bu yüzden akademik bir kariyer yapmak isteyen herkesin mutlaka orta ve ileri düzeyde İngilizce eğitiminden geçmesi gerekir. Böylelikle İngilizce kaynak taraması ve projeler hazırlanabilir.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – Seyahat Ederken İngilizce Konuşmanın Faydaları

İngilizce öğrenmenin yolları; Seyahat ederken İngilizce konuşmak da işlerinizi herhangi bir sıkıntı yaşamadan yapmanızı sağlar. Özellikle yurt dışına çıktığınızda İngilizce konuşulan bir ülke olmasa bile oranın yerel dili yerine İngilizce konuşarak diğer insanlarla anlaşabilirsiniz. Acil durumlarda ve günlük yaşamın her anında İngilizce bilmek son derece faydalıdır. Bu sebeple turizm alanına ilgi duyan kişiler gezerken İngilizce öğrenebilir ve İngilizcelerini pekiştirebilirler.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – Medya ve İletişim Dilidir

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce medya ve iletişim sektöründe kullanıldığı için günümüzde çok önemli bir yere sahiptir. Dünyanın en büyük haber siteleri ve bültenleri içeriklerini İngilizce olarak hazırlar. Dolayısıyla güncel haberleri yabancı kaynaklardan takip etmek için İngilizceye ihtiyaç vardır. Günlük haberler ve programlar dışında dünyanın önde gelen TV şovları ve dizileri de İngilizce formatta yayınlanır. Bu tür popüler yayın ve akımları güncel olarak takip edebilmek için İngilizce bilmeniz faydalıdır. İngilizce öğrenen kişiler aynı zamanda bu tür popüler mecralarda kendi içeriklerini de üretip başkalarına sunabilir. Her zaman büyük önem taşıyan İngilizce öğrenmenin önemi konusunda medya ve iletişim sektörlerindeki avantajları da bir hayli fazladır.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – İngilizce Öğrenmek İçin İdeal Yaş Aralığı

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce öğrenmede ideal yaş üzerine pek çok araştırma yapılmaktadır. Günümüzde yabancı dil öğrenme konusunda yaş kriterinin iyice düştüğü bilinmektedir. Dolayısıyla anaokulu öncesi dönemde de çocuklara henüz 3 yaşındayken İngilizce eğitimi verilmeye başlanmıştır. Beyin gelişiminin çok hızlı olduğu dönemde İngilizce öğrenmek için ideal yaş avantajı değerlendirilebilir. Çünkü zamanla yabancı dil öğrenme konusunda bazı güçlüklerle karşılaşılabilir.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – İngilizce Öğrenmede Yaş Araştırmaları

İngilizce öğrenmenin yoları; İngilizce öğrenme yaşı tartışmaları tüm hızıyla devam ederken, dünyaca ünlü eğitim kurumları bu konu üzerinde güncel araştırma sonuçları yayınlamaktadır. Bilindiği üzereküçük çocuklar dili doğal aksanıyla taklit etme konusunda daha iyi sonuçlar ortaya koymaktadır. Bununla birlikte farklı yaşlar farklı dil becerileri getirir. Örneğin konsantrasyon ve hafıza kapasitesi ile bilişsel kontrol becerileri küçük yaştakilerde yetişkinlere kıyasla daha sınırlıdır. Bu da erken yaşta yabancı dil öğrenme konusunda bazı sorunlar ve zorluklar meydana getirebilir. Araştırmalara göre hafızası zayıf ve az kelime bilen küçük çocuklar dil öğrenmede başarı gösterememektedir.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – En İdeal İngilizce Öğrenme Yaşı Nedir?

İngilizce öğrenmenin yolları; İdeal İngilizce öğrenme yaşı üzerine yapılan araştırmalarda enteresan sonuçlar ortaya çıkmıştır. İsrail’de yapılan bir araştırmada, İngilizce konuşma bakımından farklı yaş gruplarının performansı incelenmiştir. Bu kapsamda genç yetişkinler kategorisindeki 14-21 yaş grubu, 12 yaşındakilerden oluşan gruptan çok daha iyi performans göstermiştir. Öte yandan 12 yaşındakilerin de 8 yaş grubundan daha yüksek puan alması dikkat çekicidir dolayısıyla küçük yaşta İngilizcenin daha kolay ve hızlı bir şekilde öğrenildiği yargısı tam olarak doğru değildir. Bu bakımdan kişinin isteği ve konsantrasyon yetenekleri bakımından maksimum verimde olması İngilizce öğrenmeyi kolaylaştıran bir unsurdur. Dolayısıyla en ideal İngilizce öğrenme yaşı 17 yaşına kadar olan süre olarak gösterilse de bu yaştan sonra yoğun çaba ve emek ile etkili sonuçlara ulaşılabilir.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – Mümkün Mertebe Erken Yaşta İngilizce Eğitimi

İngilizce öğrenmenin yolları; Erken yaşta İngilizce eğitiminin önemi, kısa sürede yabancı dilde uzmanlık kazanma açısından çok büyüktür. Yabancı dil öğrenme yaşı son yıllarda giderek düşerken anaokulu öncesi dönemde çocuklar henüz 3 yaşındayken İngilizce eğitim almaya başlamaktadır. Yabancı dil eğitimi, çocuğun beyin gelişiminin çok büyük bir hızla devam ettiği bu dönemde etkilidir. Bununla birlikte yabancı dil öğrenme konusunda çok erken dönemde İngilizce eğitimi almayan çocuklarda da en geç 17 yaşına kadar İngilizce eğitiminin kapsamlı bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Bu yaştan sonraki yıllarda öğrenme hızı ve verimliliği düşmektedir. Ancak MIT tarafından yapılan araştırmalarda bu tanımın doğruluğu konusunda da bazı tartışmalar devam etmektedir.

Çocuklar için ingilizce kurslarımız hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret ediniz.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – Erken Yaşta İngilizce Öğrenmenin Faydaları

İngilizce öğrenmenin yolları; Genç yaşta İngilizce öğrenmenin avantajları, akıcı ve pratik bir şekilde yabancı dil konuşabilmek için son derece önemlidir. Erken yaşta İngilizce öğrenmenin en büyük faydası, bu yabancı dilde uzmanlaşmayı daha kolay ve pratik hale getirmesidir. Çünkü küçük yaşlardan itibaren İngilizceye maruz kalan ve İngilizce şarkıları dinleyen gençler bu dildeki yerel söylemleri kısa sürede kavrayabilir. Bununla birlikte erken yaşta İngilizce eğitim ve öğretiminin sağladığı faydalardan bazıları şunlardır:

 • Erken yaşta İngilizce öğrenen çocuklar, İngilizce konuşulan ülkelerin kültürünü tanıma fırsatı elde edebilir.
 • Küçükken İngilizce eğitimi alan çocuklar, dili akıcı bir şekilde konuşarak kalifikasyonlarını arttırabilir.
 • Çocukluk ve erken gençlik döneminde öğrenme hızı yetişkinliğe oranla çok daha hızlı olduğu için kişi İngilizce öğrenme sürecinde kısa zamanda büyük bir ilerleme ortaya koyabilir.

Çocuk yaşta İngilizce öğrenenler, yaşamları boyunca iş, okul veya sosyal çevre ortamlarında İngilizce konuşmaya devam edecekleri için ileriki yaşlarında bu dili sular seller gibi öğrenme avantajına sahip olabilir. Buna rağmen İngilizce öğrenmek için ideal yaş için kesin bir yargıya varılamamaktadır.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – 50 Yaşından Sonra İngilizce Öğrenilebilir Mi?

İngilizce öğrenmenin yolları; 50 yaşından sonra İngilizce öğrenmek, bu yaş grubunda olan kişilerin en çok merak ettikleri konular arasında yer alır. Uzmanlara göre yabancı dil öğreniminde erken yaş faktörü çok büyük önem taşımaktadır. Özellikle İngilizce gibi yabancı dil eğitimi almak için “Ne kadar erken o kadar iyi. Kişi dile ne kadar erken maruz kalırsa, o kadar faydalı” ifadelerini kullanan uzmanlar buna rağmen 50 yaşın İngilizce öğrenimi için geç olmadığını ifade etmektedir. Dolayısıyla biraz geç kalınmış gibi görülse de İngilizce eğitimi her yaşta alınabilir. 50 yaşından sonra İngilizce öğrenmek konusunda internet üzerinden araştırma yapan kişiler için bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

İngilizce Öğrenmede Yaş Faktörü

İngilizce öğrenmek için yaş kriteri konusunda net bir rakam verilmemekle birlikte özellikle erken yaşta başlanan eğitimlerde maksimum verim alınabilmesi mümkündür. Uzmanlar günümüzde okul öncesi dönem olarak bilinen anasınıfı sürecinde de İngilizce eğitimi verilmesi gerektiğini hatırlatmaktadır. İngilizce eğitimi alabilmek için uzman yaklaşımının yanı sıra anne ve babalara da önemli görevler düşmektedir. Dolayısıyla çocuğun sular seller gibi İngilizce öğrenmesini beklemeden, yeni bir yabancı dil öğrenme hevesine girmesi erken yaşlarda çok önemlidir. Birkaç yerde İngilizce konuşabilen ve bunun farkına varan çocuklar, okul döneminde çok daha başarılı ve hevesli biçimde yabancı dil öğrenebilmektedir. Çocuğun yabancı dilde şarkıları dinlemesi ve mümkünse eşlik etmesi İngilizce öğrenmeden son derece faydalıdır. Bu sebeple uzmanlar mümkün olan en erken zamanda, küçük yaşlardayken İngilizce öğrenmenin önemini hatırlatmaktadır.

İngilizce Öğrenmek İçin En İdeal Yaş Nedir?

İngilizce öğrenmek için ideal yaş hakkında yapılan araştırmalar, genellikle 17 yaşına kadarki süreci ön plana çıkarmaktadır. Çünkü İngilizce öğrenmeye küçük yaşlarda başlanılmasına rağmen bu dönemde bilişsel becerilerin ve kelime haznesinin kısıtlı olması çocukların İngilizce öğreniminde bazı sorunlarla karşılaşmasına yola açabilmektedir. Fakat 17 yaşına kadarki dönemde çocuğun hem zihinsel olarak gelişmesi hem de İngilizceyi pratik hale getirmesi bu sürecin sonunda maksimum gelişme fırsatı sunmaktadır. Yabancı eğitim kurumlarında İngilizce ve yabancı dil eğitimi için en ideal yaş 11-17 yaş grupları arasında gösterilmektedir. Bu dönemde çocukların kelime haznesinin gelişmesi, öğrenme isteklerinin artması ve hafızalarının gelişmesiyle birlikte İngilizce öğrenmek için en ideal şartlara sahip oldukları görülebilmektedir.

50 Yaşından Sonra İngilizce Öğrenmek

50 yaşından sonra İngilizce eğitimi günümüzde sık sık karşılaşılan bir durumdur. Çünkü global çapta iletişim dili olan İngilizce, özellikle sosyal medya ve diğer teknolojik ekipmanların halk arasında geniş çaplı kullanımı sonucunda daha da önem taşımaya başlamıştır. Bu süreçte kimi zaman profesyonel anlamda kimi zaman da sadece bireysel bir merak duyulması sebebiyle 50 yaştan sonra İngilizce eğitimine başlama durumu gündeme gelebilir. Uzmanlara göre İngilizce öğrenmek için herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur. İngilizce ve yabancı dil öğrenmek tamamen kişinin dil öğrenme becerileri ve kapasitesine bağlıdır. Yaş ilerledikçe öğrenme yetenekleri sekteye uğrasa da yabancı dili en üst düzeyde konuşma şartı gerekmedikçe 50 yaşından sonra İngilizce öğrenimi gayet rahat bir şekilde yapılabilir.

İngilizce Öğrenmenin Püf Noktaları

İngilizce eğitimini önemli noktaları, kısa sürede başarılı bir İngilizce eğitimi alabilmek için son derece önemlidir. İngilizce eğitiminde erken yaşta öğrenmek daha kolay ve pratik olsa bile ilerleyen yaşta da İngilizce öğrenmek mümkündür. Bu noktada yabancı eğitmenlerden bireysel kurslar almak, online eğitimler ile sürecin pekiştirilmesini sağlamak önemlidir. Ayrıca 50 yaşından sonra İngilizce öğrenmek isteyenler uzman kişilerden eğitim alarak kısa sürede akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilirler.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – İngilizce Bilmek Maaşınızı Ne Kadar Artırır?

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce bilmenin maaşlara etkisi, çeşitli sektörlerde yabancı dil bilen çalışan ile bilmeyen çalışan arasında ciddi farklılıklar yaratan bir konudur. İngilizce bilmenin sadece sosyal ve kültürel anlamda değil iş yaşamında da ciddi avantajları olduğu bilinmektedir. Dünyanın en çok konuşulan ve resmi iletişim dili olarak kabul edilen İngilizce iş yaşamında da hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Daha fazla profesyonel iş ortaklıkları kurabilmek ve iş geliştirme fırsatları yakalayabilmek için İngilizce bilmek şarttır. Bununla birlikte İngilizce bilmenin maaşlara etkisi de çeşitli sektörlerde çalışan kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

İngilizce Bilmenin İş Olanaklarında Faydası

İngilizce bilmenin iş fırsatı avantajları, daha fazla sektörde ve daha fazla meslekte çalışma imkanı yaratabilmektedir. Eğer profesyonel seviyede İngilizce dil bilgisine sahipseniz, çalışma alanınızı sadece lokal opsiyonlarla sınırlamanıza gerek kalmaz. Bu kapsamda daha geniş çerçevede ve farklı sektörler içeren bir skalada dünya çapında çalışma koşullarına erişilebilir. Global şirketlerin çalışanı olmak için de İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak, anlamak ve yazmak gereklidir. Bu tür becerilere sahip olan kişilerin uluslararası bağlantıları bulunan şirketlerde daha kolay bir şekilde iş olanaklarına ulaşması mümkündür daha fazla sayıda iş fırsatı elde edebilmek için temel düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak önemli bir artıdır. Ancak profesyonel anlamda yüksek maaşlı ve statülü bir iş kolunda çalışmak için İngilizceyi ileri seviyede bilip akıcı bir şekilde konuşmak gerekir. Bu koşulları sağlayan çalışanlar, ortalamanın üzerinde maaş aldıkları için İngilizce bilgisi sayesinde aylık kazançlarını arttırabilmektedir.

İngilizce Uzaktan Çalışma Fırsatı

İngilizce uzaktan çalışma imkanı veren bir dil olduğu için, yabancı dili olan çalışanlar sadece kendi lokal çevreleri ile sınırlı kalmazlar. Akıcı bir şekilde İngilizce konuşan kişiler, dünya standartlarında maaş veren global şirketlerde de çalışabilir. Üstelik bu şirketlerde çalışırken o ülkede olmaya gerek kalmadan, uzaktan çalışma imkanlarından faydalanarak ortalamanın çok üzerinde maaş kazanmak mümkündür. Uluslararası alanda hizmet veren bir şirkette Türkiye’nin farklı şehirlerinde çalışarak katılım sağlayan ve İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşan çalışanlar, emsallerine kıyasla çok daha yüksek maaşlar alabilmektedir. Özellikle uluslararası bir şirkette çalışanlar İngilizce bildikleri için, bir expat olarak şirketin bağlı diğer alanlarda da yeni iş fırsatlarını değerlendirebilmektedir. Günümüzde İngilizce eğitiminin iş dünyasındaki karşılığı kariyer basamaklarını hızla tırmandırdığı için mesleki statü ve yüksek maaş olarak görülmektedir.

İngilizcenin Profesyonel İş Yaşamına Etkisi

İngilizcenin profesyonel iş yaşamını destekleyen yönü, pek çok çalışanda maaşlara doğrudan yansıyan bir durumdur. Nitekim iş dünyasındaki kaliteli kaynak, dergi ve gazeteler İngilizcedir. Profesyonel ve mesleki ilerlemeyi yapabilmek için bu kaynakları araştırmak ve sektördeki güncel bilgileri öğrenmek son derece önemlidir. Bu bilgileri takip ederek kariyere katkıda bulunan çalışanlar terfi edilme hatta kendi işini kurup ilerleyebilme şanslarını yükseltebilirler. Güncel gelişmeleri İngilizce olarak takip eden kişiler diğer çalışanlara göre daha fazla gelir elde edebileceği profesyonel iş koşullarına sahip olabilir.

İngilizce Bilmenin Maaşlara Etkisi

İngilizcenin maaşlara etkisi konusunda su götürmez gerçekler vardır. Global anlamda iletişim ve sosyo kültürel bir temel oluşturan İngilizce aynı zamanda iş dünyasında da en çok kullanılan yabancı dildir. Özellikle global alanda gelişime açık ve yüksek teknoloji içeren mesleklerde çalışanlar için İngilizceye hakim olmak son derece önemlidir. Birden fazla yabancı dile sahip olmak da çalışan maaşlarına olumlu katkılar sağlayan bir özelliktir. İngilizce bilmenin maaşlara etkisi konusunda kesinlikle pozitif etkiden söz etmek mümkündür.

Ayrıcalıklı iş fırsatlarından daha fazla yararlanabilmek için ingilizce eğitiminiz çok önemlidir ve American Life Dil Okulları bu alanda en doğru seçiminiz olacaktır.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – İngilizce Ne Kadar Zamanda Öğrenilir?

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce öğrenme süresi, kişiden kişiye göre değişmekle birlikte genellikle bazı kriterlere dikkat edildiğinde tahmin edildiğinden çok daha kısa zamanda sonuçlanabilir. Günümüzde iş veya çeşitli alanlarda en çok tercih edilen İngilizce dilinde kapsamlı bir eğitim almak isteyenler, kaliteli eğitim veren İngilizce kurslarını tercih ederek kısa sürede büyük bir ilerleme kaydedebilir. En çok tercih edilen İngilizce öğrenme yöntemleri sayesinde kısa sürede dil öğrenip İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak mümkündür. Ancak İngilizce öğrenme zamanı doğrudan etkileyen bazı kriterler karşı planlı ve doğru adımlar atılması gerekir.

En Hızlı İngilizce Öğrenmenin Yolları

İngilizceyi hızlı şekilde öğrenmenin yolları genellikle kişinin kendi çabası ile doğru orantılıdır. Çünkü bir öğrenci, İngilizce öğrenmeye ne kadar fazla istek ve hırs duyuyorsa gelişim süreci o kadar hızlı olacaktır. Günümüzde İngilizce öğrenmenin pek çok farklı yöntemi vardır. Ancak her kişinin aynı yöntemle maksimum fayda göreceğine dair kesin bir kanıt yoktur. Bu yüzden İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenebilmek için önce istekli olunması ve ardından o kişinin kendi ilgi alanlarına göre en ideal yöntemi tercih etmesi gerekir. İngilizce öğrenmede kurs ve öğretmen etkisi çok önemlidir. Bu yüzden kurs seçiminde de başarılı eğitim veren kurumların tercih edilmesi tavsiye edilir.

Hızlandırılmış İngilizce Kursları Faydalı Mı?

Hızlandırılmış İngilizce kurslarının avantajları, kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyenler için ideal çözümler sunar. Dinleme, okuma, yazma ve konuşma konularında üst düzey yöntemler uygulayan hızlandırılmış İngilizce kursları ile çok kısa sürede İngilizce öğrenmek mümkündür. Bu noktada kurs ortamında verilen eğitimin ezbere dayalı olmaması ve gerçekten öğrenme amaçlı eğitimler verilmesi gerekir. Bu koşullar altında herkes kendine en uygun eğitim metodunu seçerek hayal ettiğinden çok daha kısa süre içinde İngilizce öğrenip akıcı bir şekilde konuşmaya başlayabilir.

İngilizce Öğrenmenin En Kolay Yöntemleri

İngilizce öğrenmenin kolay yolları, genellikle alanında deneyimli öğretmenler sayesinde pratik bir şekilde uygulanabilir. Günümüzde İngilizce öğrenmek denince herkeste bir çekince ve korku oluşabilir. Ancak dil öğrenme konusunda altyapısı olmayan ve yeterli becerisi olmadığını düşünen kişiler bile istekli, kararlı ve planlı olduklarında İngilizceyi kısa sürede öğrenebilirler. İngilizceyi sadece yazarak öğrenmek yerine sık sık konuşarak ve pratik yaparak öğrenme yöntemleri tercih edilmelidir. Çünkü İngilizce öğrenmek isteyenlerin temel amacı, bu dilde akıcı bir şekilde konuşmak, söylenenleri anlamak, okumak ve aynı zamanda üst düzeyde yazabilmektir.

İngilizce Öğrenme Süresini Etkileyen Faktörler

İngilizce öğrenmeyi etkileyen kriterlere dikkat ederek en kısa sürede İngilizce öğrenmek mümkündür. Dolayısıyla dil kursuna giderek komple bir İngilizce dersi almak İngilizce öğrenme süresini çok kısa zaman aralığına düşürebilir. Günümüzde çeşitli yöntemler kullanarak İngilizce öğrenmek isteyenler için öğrenme süresini kısaltan veya uzatan bazı faktörler vardır. Örneğin İngilizce öğrenme süresini kısaltmak için şu faktörlere dikkat edilmesi gerekir:

 • Düzenli çalışmak ve İngilizce öğrenmeye gayret etmek çok önemlidir.
 • İngilizce öğrenmek planlı ve pratik üzerine yapılmalıdır.
 • Ezbere dayalı İngilizce öğrenme yöntemleri hızlı gelişim gösteriyor gibi görünse de ne yazık ki günün sonunda kişiye hiçbir fayda sağlamayacaktır.
 • Deneyimli İngilizce öğretmenlerinden ve kaliteli eğitim veren İngilizce kurslarından destek alınması son derece faydalıdır.
 • Yurt dışında dil eğitimi alma imkanı varsa İngilizce öğrenme süresi çok daha kısa zaman aralığına sığabilir.

İşte bu faktörlere dikkat edildiği zaman İngilizce öğrenmeyi hem keyifli hem de kısa sürede sonuç veren bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz. İngilizce öğrenme zamanı, kurs ve çevresel faktörler dışında tamamen kişinin kendi azmi ve becerilerine bağlıdır.

İngilizce Öğrenme İçin Basit ve Etkili Yöntemler

İngilizce öğrenmede basit teknikler uygulayan kişiler hangi koşulda ve seviyede olursa olsun kısa sürede etkili bir İngilizce öğrenme serüveni yaşayabilir. İngilizceyi hızlı şekilde öğrenip ana dili gibi konuşmak isteyenler, günün her anında bu yabancı dile maruz kalmaya çalışmalıdır. Çünkü İngilizceye ne kadar maruz kalırsanız hızlı bir şekilde öğrenme aşamalarını atlatarak dil pratiklerini geliştirebilirsiniz. Bu kapsamda İngilizce öğrenme için basit ve etkili yöntemler arasında herkes kendi seviyesine ve becerilerine göre seçim yapabilir.

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?

İngilizce öğrenmenin faydaları, sadece sosyal yaşamda değil aynı zamanda iş ve pek çok alanda da kişiye katma değer katan avantajlar içermektedir. Dolayısıyla sadece İngiliz olmasına gerek olmadan farklı kültürlerden insanlarla iletişim kurabilmek için mutlaka İngilizce öğrenilmesi gerekir. Günümüzde e-ticaret, mobil uygulamalar ve uluslararası diploması gibi alanlarda dünya dili haline gelen İngilizce, insanlar arasındaki temel iletişimi sağlayan en önemli yabancı dildir.

Ayrıca https://www.americanlife.com.tr/ingilizce-egitiminde-ingilizce-kursu-onemi/ sayfamızdan daha detaylı okuma yapabilirsiniz.

İngilizceyi Hızlı Öğrenme Yöntemleri

İngilizce hızlı öğrenme teknikleri, bu dile ne kadar maruz kaldığınız ve öğrenme isteğinizle alakalıdır. Gerçekten kısa sürede İngilizce öğrenmek isteyenler öncelikle istekli ve hırslı olduklarını göstermelidir. Gerekli planlamalar yaparak İngilizce dilini kısa sürede öğrenmek mümkündür. Günümüzde denenmiş ve başarılı bir şekilde sonuç vermiş etkili İngilizce öğrenme yollarının başında yurt dışında dil eğitimi almak gelir. İngilizce konuşulan bir ülkede belirli bir süreliğine de olsa yaşayarak dil öğrenmek en etkili ve hızlı yöntemdir. Bu sayede kişiler sürekli İngilizceye maruz kaldığı ve ana dilini ikinci plana aldığı için verimli şekilde İngilizce öğrenimini tamamlayabilir.

Evde İngilizce Öğrenme Yolları

İngilizce öğrenmenin basit yolları arayanlar ise yurt dışında yaşama imkanı olmayan kişilerdir. Bu kişiler için ideal yöntemlerden biri online ders seçeneklerini değerlendirmek olabilir. İngilizceyi kısa sürede sular seller gibi ezberleyip konuşmak isteyenler yabancı eğitmenlerden online İngilizce dersi alabilirler. Bunun yanı sıra evde İngilizce öğrenmek isteyen kişiler bol bol okuma, dinleme ve konuşma pratikleri yapmalıdır. Online mecralar kullanılarak evde İngilizce öğrenmenin yolları son derece avantajlıdır. İngilizce öğrenirken akıllı telefonlardaki çeşitli uygulamaların kullanılması son derece faydalı olabilir. Bu sayede el altında sürekli İngilizce bilgiler içeren bir kaynak bulunması avantajlı olduğu için evde pratik yapılabilir.

İngilizce Öğrenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngilizce öğrenirken önemli noktalar sayesinde yaş veya eğitim seviyesi fark etmeksizin herkes yabancı dil eğitimini başarıyla tamamlayabilir.

 • İngilizce öğrenirken planlama yapılmalı ve bu plana sadık kalarak emin adımlarla ilerlenmesi gerekmektedir. Acele etmeden sindire sindire öğrenilen İngilizce hem daha kalıcı hem de daha verimli sonuçlar ortaya koyacaktır.
 • İngilizceyi en pratik bir şekilde öğrenebilmek için mutlaka seviyeye uygun İngilizce kitaplardan okunması gerekir. Her gün mutlaka İngilizce okuma yapılmalıdır.
 • İngilizceyi eğlenceli bir şekilde öğrenmek isteyenler için en ideal yol yabancı dizi ve filmleri izlemektir.
 • İngilizce öğrenmek için boş zamanlarda müzik dinlemek çok faydalıdır. İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenmek isteyenler yabancı müzikleri bir araç olarak kullanabilir.
 • Güncel gelişmeleri takip ederken İngilizce haberleri yakından izlemek faydalıdır. Bu sayede İngilizce kelime haznesi güncel şekilde geliştirilebilir.

Bu tür detaylara dikkat ederek İngilizce öğrenmek isteyen kişiler, kısa sürede en ideal sonuçlara ulaşabilirler. İngilizce öğrenmede herkesin faydalanabileceği yöntem birbirinden farklıdır. Bu yüzden basit yöntem başka birine göre daha zorlayıcı olabilir. İngilizce öğrenmede basit ve etkili yöntemler arayanlar kendi ihtiyaçlarına göre en ideal seçimi yapmak durumundadır.

İngilizce Öğrenirken En Sık Yapılan Hatalar

İngilizce öğrenirken sıklıkla yapılan hatalar, yabancı dil eğitimini sıkıcı bir hale sokabilir. Bir türlü İngilizce öğrenememekten şikayetçi olanlar, öğrenme yöntemlerindeki detaylara baktıklarında aslında sık sık bu tür sorunlarla karşılaştıklarını görebilirler. İngilizce öğrenirken en sık yapılan hatalar arasında gramer ve kelime hataları oldukça yaygındır. Tüm dünyanın ortak iletişim dili olan İngilizceyi anlamak ve öğrenmek son derece önemlidir. Bu yüzden İngilizce eğitimini olumsuz etkileyen bazı hatalara dikkat ederek daha kolay ve pratik bir şekilde yabancı dil eğitimi alınabilir.

Karşılaşacağınız ve karşılaştığınız hataları hızlıca görebilmek ve bu konuda geri dönüşleri alabilmek için kaliteli bir mentorluk sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu hususta American Life Dil Okulları İngilizce Kursu sektöre öncülük etmektedir.

İngilizce Öğrenirken Türkçe Düşünme Hatası

İngilizce öğreniminde Türkçe düşünme problemi, ilk yabancı dil olarak İngilizce öğrenmeye başlayanlarda sık sık görülür. Uzmanlar yabancı dil öğrenirken cümle yapısını kurma konusunda düşünce yapısında da değişiklikler yapılması gerektiğini belirtmektedir. Bu kapsamda İngilizce öğrenirken Türkçe düşünmemeye çalışmak son derece önemlidir. Ana dilde düşünüp bunu üzerine İngilizce konuşmaya çalışmak İngilizce öğrenme sürecini olumsuz etkilemektedir. Ayrıca İngilizce öğrenirken Türkçe düşünme hatasına düşmemek için farklı kültürleri yakından tanımak gerekir. Bu yüzden dil öğrenme sürecinde bu tür hatalar yapan kişilere, İngilizce müzik ve filmleri takip etmeleri veya yabancı kişilerle sık sık konuşma pratiği yapma tavsiyesi verilmektedir.

İngilizce Öğrenirken Ezberleme Hatası

İngilizce öğrenirken ezberleme problemi küçük yaştan itibaren okulda gösterilen İngilizce eğitiminde sık karşılaşılan bir sorundur. İngilizce öğrenirken ezber yapmaya çalışmak öğrenmenin önündeki en büyük engeldir. Çünkü İngilizce kelimeleri ve cümle yapılarını ezberlemek dil öğrenimini belirli seviyede sınırlar. Dolayısıyla uzun bir maraton gibi düşünülmesi gereken İngilizce öğrenimini olumsuz etkileyen ezberleme hatasına düşülmemesi gerekir. Uzmanlar İngilizce öğrenmek isteyenlere ezber yapmak yerine öğrenmesi gereken kelimeleri cümle içinde kurarak pratik yapmayı tavsiye etmektedir. İngilizce cümlelerde farklı kelime gruplarının kullanılması ve çeşitlendirilmesi de ezberleme hatasına düşmemenin en kolay yoludur.

İngilizce Öğrenirken Pratik Yapmama Hatası

İngilizce öğrenirken pratik yapmama problemi, bu dili etkili bir şekilde kullanmayı engellemektedir. Öğrenme konusunda hata yapmaktan çekinmeden pratik yapmaya özen gösterilmesi gerekir. Bu kapsamda kusursuz bir şekilde İngilizce öğrenmek yerine adım adım ilerlemek çok daha verimlidir. İngilizce öğrenme aşamasında dilin iletişimsel bağlamı son derece önemlidir. İletişim aracı olarak kullanılan İngilizce ile kısa sürede etkili bir öğrenme verimliliği kazanılabilir. Ancak İngilizceyi sadece derslerde sınavlardan geçmek veya iş için sınırlı tutmak durumunda pratik eksikliği gün yüzüne çıkacaktır. İngilizcede dilin temel dinamikleri olan konuşma ve dinleme konularında pratik yapan kişiler kısa sürede İngilizcede ilerleme başarısı gösterebilirler. Bu yüzden günlük hayatın her anında İngilizce konuşma yazma ve dinleme pratikleri yapmak dili etkili biçimde öğrenmenin önündeki en önemli anahtardır.

İngilizce Öğrenirken Gramere Odaklanma Hatası

İngilizce öğrenirken gramer hataları, özellikle yeterli pratik yapmadan konuşmak isteyen kişilerde sık sık görülebilir. Bir dilin konuşma ve yazma matematiğini çözebilmek için özellikle o dilin gramer yapısına bakılmalıdır. İngilizce konuşurken gramer kurallarına fazla odaklanmaya gerek yoktur. Eğer İngilizce konuşmak için tamamen ideal bir gramer kullanmak istenirse bu durumda akıcı konuşma sorunu ortaya çıkabilir. Örneğin Türkçe konuşurken dil bilgisi kurallarına fazla önem vermeden ve düşünmeden konuşuluyorsa, İngilizce konuşurken de grameri düşünerek cümle kurmak yerine işi akışına bırakmak gerekir.

Bununla birlikte İngilizcede gramer yapısı farklı koşullara bağlı olduğu için her bir koşulun sağlanmasını beklemek yerine kalburüstü bir konuşma biçimi tercih edilebilir. Zaman içinde gramer konusunun pekiştirilmesi ile birlikte İngilizce öğrenirken en sık yapılan hatalar yapılmadan akıcı bir konuşma becerisi kazanılabilir.

Yabancı Eğitmenlerle İngilizce Öğrenmenin Faydaları

Yabancı eğitmenlerden İngilizce dersi almanın faydaları sayesinde kısa sürede en ideal şekilde yabancı dil eğitimi alınabilir. Ana dili İngilizce olan öğretmenler sayesinde, yurt dışında dil eğitimi almış gibi gerçek İngilizce telaffuzuna maruz kalınabilir. Aktif bir öğrenme stili geliştirmek isteyen kişilerde yabancı kişilerle diyalog kurulması son derece önemlidir. Bu yüzden yabancı eğitmenlerle İngilizce öğrenme konusunda çeşitli avantajlardan yararlanarak İngilizce eğitimizde önemli bir sıçrama kaydedebilirsiniz.

Bünyemizde bulunan yabancı uyruklu eğitmenlerimiz ve haricindeki profesyonel kadromuzla ingilizce öğrenimi için tüm ihtiyaçlarınızı, American Life Dil Okulları olarak karşılıyoruz. Bizlere iletişim bilgilerinizi bırakmak için lütfen sayfamızı ziyaret edin :https://www.americanlife.com.tr/

Yabancı Öğretmenlerle İngilizce Öğrenmenin Faydaları

Yabancı öğretmenlerden İngilizce öğrenmek, sonradan yabancı dil öğrenen eğitmenlere kıyasla çok daha avantajlıdır. Çünkü yabancı eğitmenlerle İngilizce öğrenme bu anlamda pek çok fayda içermektedir. İlk etapta her seviyedeki öğrenci için en ideal gramer kurallarını öğrenmek daha pratik bir hale gelir. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerden İngilizce dersi alındığında gramer konusunu sadece ezberlemek yerine mantığını oturtarak öğrenmek mümkündür. Gramer bakımından herhangi bir hataya mahal vermemek için İngilizce eğitimini mutlaka ana dili İngilizce olan eğitmenlerden almak gerekir. Ayrıca yabancı eğitmenlerin günlük konuşma dillerinde kullandıkları kelime ve cümle kalıplarını yerinde görerek bu dili daha hızlı biçimde öğrenebilirsiniz.

Yabancı Eğitmenlerle İngilizce Öğrenmenin Avantajları

Yabancı eğitmenlerle İngilizce öğrenmenin faydaları, ana dili Türkçe olan eğitmenlere kıyasla çok daha fazladır. Kelimelerin en doğru telaffuzunu öğrenmek için ana dili İngilizce olan bir eğitmen gerekir. Bununla birlikte eş anlamlı kelimeler ile kelime dağarcığını geliştirmek isteyen kişiler de yabancı eğitmenlerin sunduğu kaliteli ve geniş kapsamlı dil eğitiminden yararlanabilmektedir. Günümüzde ana dili yabancı dil olan eğitmenler, her seviyeden öğrenciye ihtiyacı olan eğitimi vermek konusunda son derece deneyimlidir. İngilizce öğrenirken konuşma pratiği çok ön emli olduğu için yabancı eğitmenler ders dışında günlük aktivitelerde de iletişimin İngilizce olarak ve kaliteli seviyede gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Yüz yüze veya online kurs olması fark etmeksizin yabancı eğitmenlerden İngilizce dersi alanlar için pek çok avantaj vardır. Özellikle ders dışı aktivitelerde İngiliz öğretmenler ile muhabbet etmek ve günlük konuşma pratiğini kavramak İngilizce öğrenmek isteyenlerde önemli bir özgüven kaynağı olacaktır. Bu aşamada yapılan ufak tefek hataları bile düzelten ve iletişim becerisi yüksek olan yabancı eğitmenler sayesinde sanki yurt dışında dil eğitimi görüyor gibi avantajlı bir öğrenme ortamı elde edilebilir.

Yabancı Eğitmenlerle İngilizce Aksanı Öğrenme

Yabancı eğitmenlerin İngilizce aksanı doğal bir şekilde geliştiği için aksanlı bir şekilde konuşmak isteyenlere muhteşem örnekler sunar. Yabancı eğitmenin kendi konuşma dili ve telaffuzunu iyi şekilde gözlemleyip kulak aşinalığı yapan öğrencilerde İngilizce dilini aksanlı biçimde öğrenme imkanı oluşabilir. Sonradan dil öğrenmiş eğitmenler yerine ana dili İngilizce olan yabancı eğitmenlerle İngilizce dersi almak hem daha eğlenceli hem de günlük konuşma diline en yakın telaffuz sağlamaktadır. Yabancı eğitmenlerle İngilizce öğrenmenin en büyük faydaları okulda veya kurslarda görülen İngilizce seviyesinin hangisi olduğuna bakılmaksızın doğrudan aksanlı bir şekilde ders alabilmektir.

Yabancı Eğitmenlerle İngilizce Pratiği Yapma

Yabancı eğitmenlerle İngilizce konuşmak, pratik yaparken İngilizce öğrenen kişiye büyük avantajlar sağlamaktadır. Bilindiği üzere İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenebilmek için sık sık konuşma pratiği yapmak son derece önemlidir. Yabancı eğitmenler konuşma ağırlıklı bir eğitim programı düzenlediğinde İngilizce eğitimleri hızlı şekilde sonuç verebilir. Ayrıca konuşma seviyesi geliştikçe yabancı eğitmenin ona göre kelime ve cümle kalıplarını değiştirmesi mümkündür. Bu yüzden öğrencinin seviyesine göre en ideal konuşma pratikleri yapabilmek için yabancı eğitmenlerle İngilizce öğrenme ortamı yaratılması tavsiye edilir.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – Sadece Dinleyerek İngilizce Öğrenilir Mi?

İngilizce öğrenmenin yolları; Yalnızca dinleyerek İngilizce öğrenme konusu, yabancı dil öğrenirken bu yönde yoğunlaşmak isteyenlerin merak ettiği bir konudur. İngilizce dinleme yaparken sadece kulaktan dolma bilgi almak yeterli olmayabilir. Dolayısıyla İngilizceyi kısa sürede ideal biçimde öğrenebilmek için dinlemenin yanı sıra okuma, konuşma ve yazma becerilerinin de bütüncül bir şekilde oluşturulması gerekir. Sadece dinleyerek İngilizce öğrenme konusunda yapılan araştırmalar, bu sistemin planlı bir şekilde uygulanması halinde verimli sonuçlar doğurduğunu göstermektedir. İngilizce öğrenirken okuma, yazma ve konuşma pratiklerinin yanı sıra etkili ve seviyeli dinleme yapıldığında kısa sürede akıcı bir şekilde İngilizce öğrenimi gerçekleştirilebilir.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – Dinleyerek İngilizce Öğrenme Yöntemi

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce öğrenirken dinleme yapmak, bu sürecin başarılı bir şekilde sonuçlanması açısından son derece önemlidir. İngilizce öğrenme yöntemleri arasında dinleyerek öğrenme aşaması, planlı bir şekilde yapıldığında çok faydalıdır. Örneğin bebekler de ana dillerini ilk etapta dinleyerek öğrendikleri için buna benzer bir dinleme prensibi oluşturulduğunda kısa sürede İngilizce öğrenimi mümkün olabilir. İngilizce öğrenirken dinleme çalışmaları yapmanın dil gelişimine büyük katkısı vardır. Ayrıca ana dilinde konuşan kişilerden İngilizce dinleme yapıldığında kelime ve telaffuz bilgisi için gerekli altyapı da sağlanmış olur. Dinleme yaparken kelimelerin ve gramer yapısının kişinin anlayacağı seviyede olması çok önemlidir. Aksi halde kişinin mevcut İngilizce seviyesine kıyasla çok yüksek seviyede İngilizce dinleme yapıldığında verimli sonuçlara ulaşılamaz.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – Yabancı Şarkı Dinleyerek İngilizce Öğrenilir Mi?

İngilizce öğrenmenin yolları; Yabancı dilde şarkı dinlemek İngilizcenin günlük konuşma dilindeki ritmini, tonlamasını ve vurgusunu anlamak için çok faydalı bir alternatiftir. Bu tür yabancı şarkı dinleme etkinlikleri sayesinde İngilizce öğrenmek isteyenler kelimelerin doğru şekilde telaffuza odaklanarak kısa sürede etkili biçimde İngilizce konuşma becerileri kazanabilirler. Her yaştan kişilerin en sevdiği aktivitelerden biri olan şarkı dinlemek İngilizce yapıldığında oldukça faydalı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

İngilizce öğrenmenin yaşı olmadığı için 30’lu yaşlara gelip bu yaştan sonra yabancı dil öğrenme konusunda tereddüt yaşayan kişiler mutlaka olabilir. Ancak her yaşta İngilizce öğrenebilir ve hatta ikinci yabancı dil öğrenimi bile sürpriz olmamaktadır. Herkes kendi yaş grubuna ve müzik zevkine hitap eden şarkıları seçerek yabancı dilde şarkı dinleyip İngilizce öğrenebilir. İngilizce seviyesine uygun aralıkta bulunan şarkıları dinlemek de son derece faydalıdır.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – Sesli Kitap Dinleyerek İngilizce Öğrenme Yöntemi

İngilizce öğrenmenin yolları; Sesli kitap dinleyerek İngilizce öğrenme yöntemi de son yıllarda en popüler dil öğrenme yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Sosyal medya platformlarının gelişmesinin ardından internet üzerinden sesli kitap dinleme modası da hızla yayılmaktadır. Audiobook adı verilen sesli kitaplarla insanlar her türlü ortamda sesli kitap dinleyebilme imkanına sahiptir. Sesli kitap tercihini İngilizce kitaplardan yana kullananlar, hem çeşitli konularda bilgi sahibi olup hem de İngilizce dil bilgisi seviyelerini geliştirebilmektedir. İngilizce eğitimine devam eden herkesin kendi seviyesine uygun şekilde bulabileceği sesli kitaplar ile İngilizce öğrenmek çok daha kolaydır. İngilizce öğrenirken sesli kitap seçimini kendi dil seviyenize göre seçtiğinizde maksimum verimde sesli kitap deneyimi yaşayabilirsiniz.

Haber Dinleyerek İngilizce Öğrenme Yolları

İngilizce haber dinlemek de güncel olayları yabancı dilde takip edilmesini sağladığı için son derece faydalıdır. İnternet veya diğer yayın kanalları üzerinden İngilizce dilinde haber paylaşımı yapan pek çok mecra vardır. Ancak haberlerin İngilizce dilinde takip edilebilmesi ve sorunsuz bir şekilde anlaşılabilmesi için belirli bir seviyede altyapı olması gerekir. Bu yüzden hiç İngilizce eğitimi almayı sadece dinleyerek İngilizce öğrenme konusunda istenen verimliliğe ulaşılması güçtür.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – İngilizce Telaffuz Nasıl Geliştirilir?

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce telaffuz geliştirmek, bu yabancı dili öğrenmenin en zor yanlarından biri olarak kabul edilir. İngilizcede kendi dilimizde olmayacak ve kullanılmayan bazı sesler vardır. Bu yüzden İngilizce konuşurken tamamen yabancısı olduğunuz bu sesleri nasıl çıkarabileceğinizi öğrenmek zorlayıcı olabilir. Ancak İngilizce sesli harfler bir sözcüğün nasıl söyleneceğini tahmin etmeyi epey zorlaştırır. Bu yüzden İngilizce telaffuz konusunda pek çok kişinin hedeflerinin gerisinde kaldığı görülebilmektedir. Dolayısıyla İngilizce telaffuz geliştirme konusunda yapılacak pratik çalışmalar ile konuşma dilinde dikkat çekici bir ilerleme kaydedebilirsiniz.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – İngilizce Telaffuz Geliştirme Yolları

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce telaffuz geliştirme yöntemleri ile daha etkili ve aksanlı bir İngilizce konuşmak mümkündür. Her ne kadar Türkçede olmayan bazı seslere sahip olsa da İngilizce konuşurken telaffuzu en iyi seviyede tutabilmek için seslerin ağızdan nasıl çıktığına dikkat etmek gerekir. İngilizce öğrenirken telaffuz konusunda problem yaşayanların en çok araştırdığı bu konuda yapılacak birkaç çalışma ile çok iyi telaffuz becerisine sahip olabilirsiniz.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – İngilizce Telaffuz İçin Dinleme Çalışması

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce telaffuzu geliştirmek için dinleme çalışması yapılması tavsiye edilir. İngilizce eğitiminde çok önemli bir yere sahip olan “Listening” yani dinleme dersleri ile kelimelerin nasıl doğru şekilde telaffuz edildiğini öğrenebilirsiniz. Çünkü İngilizce konuşmayı öğrenmeden önce nasıl dinleme yapılması gerektiği öğrenilmelidir. İngilizce dinleme çalışmalarına başlarken pek çok farklı kanal kullanılabilir:

 • Filmleri İngilizce dilinde izlemek
 • İngilizce şarkı dinlemek
 • İngilizce podcast dinlemek
 • İngilizce sesli kitap ve hikaye dinlemek

Bunların yanı sıra İngilizce kurslarında dinleme derslerinde telaffuza dikkat çeken özel çalışmalar ve programlar da olabilir. Bu tür dersleri aksatmadan İngilizce dinleme çalışması yapıldığında telaffuz konusunda kısa sürede ilerleme kaydedebilirsiniz. İngilizce dinleme yaparken farklı cümleler arasından kritik kelimeleri doğru şekilde duyup telaffuz ettiğinizde bu konudaki endişelerinizden büyük ölçüde kurtulmuş olacaksınız.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – İngilizce Telaffuzda Ağız ve Dil Hareketleri

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce telaffuz yaparken ağız hareketleri, kelimelerin ağızdan nasıl çıkacağını belirleyen çok önemli bir detaydır. Konuşurken ağzı oynatma şekli bir kelimeyi nasıl telaffuz edeceğinizi büyük ölçüde etkileyen bir unsurdur. Bu şekilde İngilizce konuşurken ağız ve dil hareketlerine dikkat ederek bazı çalışmalar yapılabilir. Bunlardan biri konuşurken ağzın aldığı şekilleri görmek için ayna karşısında İngilizce telaffuz ve konuşma pratikleri yapmaktır. İngilizce kurslarında kelimeleri söylerken ağız hareketlerinin nasıl olması gerektiğine dair bazı çalışmalar yapılabilir. Bu dersleri aksatmadan İngilizce telaffuz konusunda ciddi bir ilerleme kaydedilebilir.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – İngilizce Telaffuzda Heceleme Yöntemi

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce kelimeleri hecelere ayırmak, doğru şekilde telaffuz edebilmenin altın kurallarından biridir. Bir sözcüğün kaç heceden oluştuğunu öğrenmek ve bu hecelere dikkat etmek doğru telaffuz yapmayı kolaylaştırır. İngilizce kelimeleri yavaş bir şekilde heceleyerek söylemek, telaffuzu daha pratik ve kolay yapmayı sağlar. Heceleri karıştırmadan tekrar ederek İngilizce kelimeleri zor da olsa başarılı şekilde telaffuz edebilirsiniz.

İngilizce Öğrenmenin Yolları – İngilizce Telaffuzda Vurgu Yöntemi

İngilizce öğrenmenin yolları; İngilizce telaffuzda vurgu yapmak son derece önemlidir. Çünkü İngilizce vurgu kullanılan bir dil olduğu için günlük konuşma dilinde de bu tür tonlamalara dikkat edilmelidir. Bir sözcüğü yüksek sesle söylerken vurgulamanın nerede ve ne şekilde yapıldığı konuşmada ve telaffuzda önemli bir yere sahiptir. Vurgunun her sözcükte hangi hece üzerinde olduğuna dair bazı kurallar vardır. İngilizcede telaffuzu güzel yapabilmek için hangi sözcüklerde hangi hecelerin vurgulandığını görebilmek gerekir. Bunun yanı sıra kelimelerde olduğu gibi cümlelerde de vurgular vardır. Dil eğitimi alan kişilerin İngilizce telaffuz geliştirme sürecinde kelime ve cümle vurgularına uyulduğu takdirde verimli sonuçlara ulaşılabilir.

İngilizce öğrenmenin yolları; Ayrıcalıklı fırsatlarla ister İstanbul, Ankara’da ikamet edin, gerekse İzmir Dil Kurslarımızdan ve dahi Konya, Kayseri, Adana ve Yalova şubelerimiz başta olmak üzere, American Life Dil Okulları‘ndan istifade edebilirsiniz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.
İngilizce Öğrenmenin Yolları Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın