İngilizce

İngilizce

İngilizce Öğrenmek ve Akıcı İngilizce Konuşabilmek

Akıcı İngilizce konuşabilmek hemen herkesin hayali. İngilizceyi iyi bir şekilde kullanabilmek ülkemizde bir gencin geleceğine yapabileceği en önemli yatırım. İngilizce bilmeden artık bazı meslekleri ifa edebilmek mümkün değil. İngilizce bilmenin gençlerin geleceğine yapacağı katkının büyüklüğünden dolayı insanlar türlü çeşitli yöntemlerle İngilizce öğrenmeye çalışıyor, anne babalar çocuklarının kendileri gibi olmaması için ellerinden geleni yapıyorlar.

Ülkemizde hemen herkesin yaşadığı benzer bir İngilizce öğrenme serüveni vardır. Okulda gramer ağırlıklı bir eğitiminin ardından neredeyse sıfır dil kullanma becerisiyle mezuniyet. Özgeçmişlerde yazan İngilizce derecelerinin pek de doğru olmadığını o özgeçmişi hazırlayan da özgeçmişi okuyan da bilir dersek çok yanılmış olmayız. Bu gerçek, özel okul bitirenler için bile değişmez. Özel okul mezunları girdikleri bir İngilizce sınavından devlet okulu mezunlarına göre daha iyi not alırlar ama işin konuşma kısmı aman aman da farklı değildir. İkisi de kendisini konuşarak ifade edememekte aynıdır.

İngilizce Öğrenmek

İngilizce Öğrenmek

Okul bittikten sonra dil eğitimine yönelenlerin aslında İngilizcenin nasıl öğrenilemeyeceğine dair önemli bir tecrübeleri vardır. Bu yüzden okuldaki eğitim sistemiyle benzer bir sistem karşılarına çıktığında daha önceki deneyimleri onlara “yine beceremeyeceğim” dedirtir. Evet, dil bir yetenektir. Bazıları dil öğrenmeye daha yatkın olurlar. Fakat ülkemiz insanının dil öğrenmekte bu kadar zorlanmasının asıl sebebi beceride değil dil öğretme metodunda saklıdır.

Dil bir iletişim aracıdır. Yabancı dil öğrenmek gibi harika bir süreci gramer kural ve formüllerine, sınavlara indirgemek başarısızlığın anahtarıdır. Dilin en etkin ve hızlı biçimde sadece iletişimsel yöntemle öğrenilebileceği artık kabul edilen bir gerçektir. Buna rağmen hala eski yöntemler kuşaktan kuşağa, kitaptan kitaba aktarılmaya devam edilmektedir.

American LIFE Dil Okulları, İngilizce eğitimini öğrencileri İngilizce iletişim kurmaya zorlayarak gerçekleştirmektedir. Bu vizyon ile ABD’nin ve dünyanın en önde gelen yayıncılarından Wiley Inc. ile ortak bir proje gerçekleştirilmiştir. American LIFE ART adı verilen projede öğrenciler bir taraftan sınırsız bir şekilde American LIFE İngilizce kursu şubelerinde haftanın diledikleri günü diledikleri saatte eğitim alabilmekte, hem de akıllı cihaz uygulaması sayesinde evde, yolda, okulda, işte diledikleri kadar tekrar ve egzersiz yapabilmektedirler. Konuşma, okuma, yazma, dinleme için yüzlerce saatlik eğitimi içeren bu programın dışında, öğrenciler ömür boyu istedikleri şubede katılabildikleri plus more dersleri sayesinde becerilerini devamlı olarak canlı ortamda kullanma şansına sahiptirler.

American LIFE Dil Okulları, bu şekilde İngilizce eğitimine yepyeni bir standart getirmiş oldu. Öğrencilerin ders öncesi pre-class egzersizleriyle derse hazırlandığı, dersten sonra post-class egzersizleriyle dersteki konular hakkında tekrarlar yaptığı, haftanın her günü günün her saati öğrencinin sınırsız şekilde kuruma gelerek guided practice derslerinde öğretmen eşliğinde çalışabildiği ve ömür boyu sınırsız şekilde plus more derslerinde pratik yapma imkanı sunan bu sistem öğrencilere sunduğu imkanlar ve öğretmen becerisi açısından benzersizdir.

Detaylı bilgi için arayalım?
Platformunuzu seçin ve paylaşın.
İngilizce Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın