Üniversite Öğrencileri İçin Yabancı Dil

Üniversite Öğrencileri İçin Yabancı Dil

Üniversite Öğrencileri İçin Yabancı Dil

Küreselleşme, ülkelerin her geçen gün artan bir şekilde kültürel ve ticari olarak etkileşime girmesine yol açıyor. Ülke ekonomileri her geçen gün daha fazla bir şekilde birbirlerine bağımlı hale geliyorlar. Küresel çapta bir iş bölümü tüm dünyada üretimin artmasına yol açıyor. Artık dünyada ulusal şirketler pek yok. Dünyanın çeşitli yerlerinde iş yapan, farklı milletlerden profesyoneller çalıştıran çok uluslu şirketler var. Küçük şirketler bile yurtdışı operasyonlarını geliştirmek, fuarlara katılmak, yabancı firmalarla ortaklıklar yapmak ve yabancı firmalara tedarikçi olmak zorunda kalıyorlar. Küreselleşme, dünyamızda uluslararası ticareti, birden fazla ülkede iş yapan şirketlerin sayısını, ulusal ekonomilerin birbirine bağımlılığını, sermayenin, mal ve hizmetlerin serbest hareketini ve profesyonellerin yabancı ülkelerde çalışma sayısını büyük ölçüde artırdı.

universite ogrencilerine is imkani

Üniversite öğrencilerine iş imkanı

Üniversite öğrencileri artık kariyerlerini bu gerçekleri göz önünde bulundurarak inşa etmeliler. İyi derecede İngilizce bilmeyen bir gencin iyi bir kariyere sahip olması artık pek mümkün değil. Dünyada ticaretin, sanatın, sporun, siyasetin, bilimin ve daha pek çok şeyin ortak dili olan İngilizceyi öğrenmek artık kaçınılmaz bir gereklilik. İngilizce öğrenmenin yanında ikinci bir dil bile gerekiyor artık. Araştırmalar günümüzde İngilizce bilenlerin ortalama ücretinin bilmeyenlere göre % 25 daha yüksek olduğunu gösteriyor. İlerde bu fark daha da artacak, çünkü İngilizce bilmeden şirketlerde iyi pozisyonlara gelmek pek mümkün olmayacak.

Demek ki üniversite öğrencilerinin en az dersleri kadar İngilizce eğitimine önem vermeleri gerekiyor. Bugün Türkiye’deki bir gencin kendisine yapabileceği açık ara ile en iyi yatırım iyi İngilizce öğrenmek. İster özel sektörde profesyonel olarak çalışmayı hedeflesin, ister girişimci olsun, ister akademide kalmayı tercih etsin fark etmez. Her halükârda İngilizce öğrenmek şart artık.

Peki üniversite öğrencileri nasıl İngilizce öğrenmeli? Günümüzde İngilizce öğrenmek eskisine göre daha kolay ve öğrencilere daha çok alternatif sunuluyor. Bir gencin İngilizceyi akıllı telefon uygulamaları, uzaktan özel dersler gibi imkanların yardımıyla tamamen kendi çabalarıyla öğrenmesi de mümkün. Bu şekilde kendi kendine öğrenmenin getirdiği zorluklar var mutlaka. Her öğrenci bu tarzda İngilizce öğrenmeye ayak uyduramayabiliyor. Öğrenciler genel alışkanlıkları itibarıyla disiplin, takip, sosyalleşme ve bunlar gibi faktörüler sebebiyle İngilizce kurslarını tercih ediyorlar.

Üniversite öğrencileri, American Life Dil Okullarını kendilerine sunduğu esnek çözümler sebebiyle tercih ediliyor. American Life’ta öğrencinin dilerse her gün kursa gelerek öğretmenler eşliğinde eğitim alması mümkün. Öğrenci eğitim hızını, günlerini ve yoğunluğunu kendisi belirliyor.  Kulüplerde, sosyal aktivitelerde sosyalleşebiliyor. Ayrıca American Life, öğrencilerine ömür boyu İngilizcesini geliştirmeye devam edebileceği bu kulüplere katılabilme hak ve ayrıcalığını sunuyor. Bu sayede öğrenciler İngilizce eğitimlerini ömür boyu sürdürebiliyorlar. Üniversite öğrencilerinin American Life dil Okullarını tercih etmesindeki sebeplerden bazıları bunlar.

Sonuç olarak, Üniversite öğrencilerinin daha parlak bir iş hayatı için İngilizce’yi bir şekilde öğrenmesi çok önemli. İngilizce eğitiminde eğitimin alındığı kurum da öğrencinin şahsi çabası da büyük rol oynuyor. Öğrenci İngilizceyi ne kadar çok hayatının içine sokarsa o kadar hızlı öğreniyor.

Detaylı bilgi için arayalım?
Platformunuzu seçin ve paylaşın.
Üniversite Öğrencileri İçin Yabancı Dil Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın
  1. Üniversite Öğrencileri İçin Yabancı Dil 1
    Sercan Türkmen 15 Nisan 2021 at 15:46

    Üniversite öğrencileri için burs kaynağı olan şirketler ingilizce eğitimleri için de ödenek ayırmalı

Comments are closed.